• hrant dink'i bunca seven insana, cinayetine gözlerden yaşlar akacak derecesinde sinirlenen milyonlarca insana, çok büyük kalabalıkların öfkesine rağmen kimse onu öldürmeyecektir. herkes onun suç işlediğini bilmekte, kendisinden nefret etmektedir fakat kimse gidip arkasından vurmayacaktır.

şimdi cinayetin yıl dönümünde beyaz bereyle dolaşan orospu evlatlarına buradan sormak istiyorum:

bir adamı sırf düşüncesi yüzünden öldüren bu adamları, korkunç bir cinayete rağmen kendilerine fiziksel olarak asla zarar vermeyecek kalabalıklardan haklı görüyorsunuz. ne yediniz ne içtiniz de bu kafadasınız amına koyayım siz?

ekleme: bana göre ogün samast da serbest bırakılsa başına hiçbir şey gelmezdi. intikam onun gibilerin ilgilendiği bir konu. gerçek adalet isteyenler bu kafada değiller.
  • işık evleri müdavimi nurcu. (bkz: fethullahçı)

"hrant dink cinayetinin kilit ismi erhan tuncel'in, ortaokul ve lise yıllarında elazığ'da fethullah gülen cemaatine bağlı işık evleri'nde kaldığı tespit edilirken, alperen ocakları ile de temasa geçtiği iddia edildi."
    "...tuncel'in trabzon'da bir yandan alperen ocakları'na giderken diğer yandan da cemaat evlerini ziyaret ettiği kaydedildi. polis yetkililerine göre, en dikkat çekici gelişme tuncel'in, dink cinayetinden kısa bir süre önce milliyetçi çizgide olan arkadaşlarını elazığ ve malatya'daki işık evleri'ne götürmesi oldu."

kaynak: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/…3&tarih=2007-12-04
  • türkiye'de hapse girebilme başarısını gösterememiş bir diğer kişi. e haklı ama hakim ne kitap yazmış, ne köşe yazısı. ne işi var bu adamın hapishanede?
  • ücretsiz eğitim isteyen öğrencilerin tutuklanıp, hapsedildiği bir ülkede, bombalı eylem ve suikast düzenlemesine rağmen terörist sayılmamış bir kişilik...

hepimiz erhan'ız modunda yaşanmalı. kimsecikler dokunmuyor.
  • döndüğü üniversitede, kısa sürede reis olacaktır. etrafında kalabalık bir güruhla gezecek, ve herkesin ağzının içine baktığı bir halk kahramanı olacaktır. polisler okula arabayla bırakacak, çarşıda dolaşırken esnaf yemek ısmarlamak isteyecek, aldığı bir malın parasını ödemesine "olur mu abi, bu bizden" diyerek izin verilmeyecek, sürekli onore edilecektir.
    bu ego şişmesi sonucu, rolüne iyice ısınacak, iki üç dönem sonra da milletvekili olacaktır. ilkel hassasiyetler nedeniyle, insan öldürmeyi kutsarsan, bir bebekten bir katil yaratan karanlık genlere işler, ne kadar gaddarca işlenmiş olursa olsun, bu tarz cinayetler, toplum tabanında normalleşir, akla uygun ve hakettiğini bulmak olarak değerlendirilir. bir süre sonra da, aksini iddia edene uzaylı gözüyle bakılır. bu çoğunluk içinde de farklı olan her zaman dövülür, öldürülür, törpülenir.
    bu kalabalık arasında yanlızlığınızla kalırsınız, ve yaşamak eziyet haline gelir.
  • "memlekete hizmet etmenin bedeli budur, adnan menderes'in idam edildiği gün tutuklanma bir şereftir" demiş yakalandıktan sonra.

lan şerefiğini gibtiğimin katili... devletten köpek gibi kaçıp, bir villa köşesinde sinek gibi kıskıvrak yakalanarak mı şerefli oldun?
  • kürttür. yeminlen. hatta ben görmedim ama annesi türkçe bilmezmiş.

zaten bir türkün türk milliyetçisi olmasına hiç anlam verememişimdir. benim annem türkçe bilmese ben de türk milliyetçisi olurdum minagoyim. düşünün ki daha altı yaşında sabiyken kafanız ırkçı düşüncelerle s.kilmeye başlanıyor. e annen türkçe bilmiyorsa başka nasıl bir savunma mekanizması geliştirebilirsin ki el kadar çocuk olarak? herkesten daha milliyetçi olursun elbet.
  • pankart açmak gibi ülke güvenliği açısında büyük tehlike arz eden bir terörist eyleme imza atmadığı için tahliye edilmiştir.
  • soruşturma derinleştikçe muhsin yazıcığolu ile olan bağlantısı ortaya çıkan kişi. trabzon'a geldiği zaman kendisinin özel korumalığını yapıyormuş.

millet olarak yeni bir kahraman kazanıyoruz sanırım.
  • sabah gazetesinde verilen iddiaya göre; "hrant dink cinayetinin kilit ismi olduğu iddiasıyla trabzon'da gözaltına alınarak istanbul'a getirilen karadeniz teknik üniversitesi öğrencisi erhan tuncel'in ifadesini almak isteyen terörle mücadele şubesi görevlilerine emniyet istihbaratı'nın "haber elemanı" olduğunu söylediği öğrenildi. bu sözlerden sonra, kısa süreli bir "şok" yaşayan görevliler tuncel'in iddiasını doğrulatmak için emniyet genel müdürlüğü'ne bilgi verdi. emniyet genel müdürlüğü de bu bilgiyi doğruladı. emniyetteki sorgusunda susma hakkını kullanan tuncel'in bildiklerini "gayriresmi" olarak anlatması sağlandı ve tüm anlatımları tutanak altına alındı. tuncel'in bu özel durumu cumhuriyet savcılığı'na da bildirildi".

yazının tamamı için; http://sabah.com.tr/gnd119.html

ayrıca yazıda önceden bu cinayet planının ihbar edildiği de iddia ediliyor.

(bkz: derin devlet)
hesabın var mı? giriş yap