• resmi olmayan ekşisözlük ios uygulaması.

yakın zamanda app store'a koymayı hedefliyorum. uygulama iphone ve ipad'i hem dikey hem de yatay modda destekliyor. uygulamanın genel görünümünü ve kullanımını gösteren videoya şu linkten erişebilirsiniz.

https://www.dropbox.com/…dp3m1d713fq/eksisozluk.mov

app store'a çıkmadan önce test etmek isteyen kullanıcılar için testflight üzerinden versiyon çıkabilirim.

edit:
    itunes linki

edit2:
    uygulamanın appstore'da bulunan açıklama metni:
    resmi olmayan ekşi sözlük ios uygulaması. bu uygulama ile başlıkları, entry'leri ve mesajlarınızı takip edebilir, entry girebilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

kullanıcı bilgileri giriş işlemi ekşi sözlük arayüzünden yapılmaktadır. kullanıcı adınız ve şifreniz uygulamada veya herhangi bir server'da kesinlikle tutulmamaktadır. sadece sizi tekrar hatırlaması için login olduktan sonra ekşi sözlük tarafından gönderilen çerezler cihazınıza kaydedilmektedir. sizden başka birinin eline geçmesine imkan yoktur.

içerik ekşi sözlükten html parse yöntemi ile alınmaktadır. ekşi sözlük üzerinde yapılan herhangi bir yapısal değişiklikte veya başka bir problemde uygulama hizmet veremeyebilir. böyle bir durumda en kısa sürede güncelleme yapılacaktır. sorun ne kadar kısa sürede çözülse de uygulamanın markete gönderilme süreci bir hafta kadar sürmektedir.

herhangi bir öneriniz varsa veya problem yaşıyorsanız bize bunu eksiosoneri@gmail.com adresinden veya facebook sayfasından bildirebilirsiniz.
  • uygulamanın resmi uygulama olmadığını ve içeriği ekşi sözlük üzerinden aldığını yüzlerce kez yazmış olmama rağmen hala uygulamanın hatalı çalışmasına laf edenler var. biz elimizden geldiğince güncelleme çıkartıyoruz ama sözlük üzerinde sürekli değişiklik olduğu için yaptıklarımız bozulabiliyor. uzaktan yönetilebilecek şekilde bir yere kadar yapabiliyoruz. ki o kısımları da öyle yaptık. ama her şeyi önceden kestiremiyoruz, ki zaten bu imkansız. o yüzden böyle patlamalar olabiliyor. hemen çözsem de uygulama ancak bir hafta - 10 gün arasında markete çıkıyor. o süre içerisinde bana maille falan küfür etmenize gerek yok. durumu izah eden mail atıyorum zaten.

zaten sürekli update çıkarmak zorunda kalmak yeterince can sıkıcı. bir de açıklamaları bile okumaya tenezzül etmeden yargılayıp yazılım mühendisi kafasına giren tipler var onlar daha da can sıkıcı. kullanıp kullanmamak sizin elinizde. ios platformunda uygulama silmek gayet basit. bu gönüllü geliştirilen bir uygulama ve harcadığım zaman ve yıllık verdiğim ücreti reklamlar karşılamıyor. sanki ayda onbinlerce lira para kazanıyor muşum gibi davranılmasın lütfen. sadece motivasyon düşürücü tiplersiniz. ve gerçekten çok can sıkıyorsunuz.
  • sayesinde sözlüğün sahibi olarak görüldüğüm uygulama.

problem bildirme üzerinden sürekli o yönde mailler alıyorum. yazarlığı onaylanmayanlar, içerikten rahatsız olanlar, sevgilisine yazarlık hediye etmek isteyenler, arada ekşisözlüğe diye bana sövenler falan derken eğlenceli bir hal almaya başladı. bir de arada hal hatır sorun insafsızlar.
  • 92 günde 10.060 download, 111 satın alma yapılmış ve toplamda 155 tl getirmiş uygulama. bereket versin. 92 günde 155 tl ise 92 milyon gün sonra uygulamadan parayı kırdım demektir. 155 milyon tl iyi para.
  • sözlük adam gibi api desteği verse de millet böyle taklalar atmak zorunda kalmasa. bu halk sedet'a gereken cevabı sandıkta verecektir.
  • içeriğini ekşi sözlükten alan uygulama. dolayısıyla ekşi sözlükte yapılan herhangi bir değişiklikte uygulama sorunlar çıkartabiliyor. örn. bügün yazılan entrylerin gelmemesi veya login olamama durumları. ne kadar kısa sürede bu sorunları çözüp göndersem de appstore'daki 5 günlük onay sürecinden dolayı gecikiyor.

appstore'da bir yıldız ve iki yıldız verenler oluyor haklı olarak. bu tarz sorunların olabileceğini ve bunun benimle alakası olmadığını her yere yazmış olsamda kullanıcı ısrarla çalışan uygulamayı bozdunuz tarzı yorumlarda bulunuyor. tamam haklısın bir yıldız verdin. abi uğraşıp düzeltiyoruz yeni versiyon çıkıyoruz senin için bari verdiğin oyu düzelt ki ben de motive olayım. hem say söv hem de hizmet bekle.

ayrıca uygulama içerisinde tümünü göster butonu mevcut. entry ekranında parmağınızı sağ kaydırarak ulaşabilirsiniz.
  • işe yarar bir uygulama olması için evde tütsü yaktım.

sivil inisiyatif dedikleri şey tam da bu.
    devlet bize bohmir.
  • 11 günde 1111 kez indirilmiş uygulama. toplamda 12$ kazandırmıştır. kesenize bereket.
  • yaklaşık 55 bin indirme sayısına sahip uygulama. şöyle herkes bir yüzlük ateşleseydi milyonerdim. işte ülkemizde yazılım geliştiricilere hiç destek verilmiyor*.
  • ekrani asagiya dogru kaydirmaya calisirken surekli sagdan soldan gizli menu cikardigi icin bugun kafa kirdiran uygulama. ama yine de pek tatli.
hesabın var mı? giriş yap