• nefis bir nev şarkısı
    efkarlıyım başım duman
    sitemim var ey koca çınar
    zor günümde nicesini andım
    muhabbet yetmezmiş bilmedim
    dün bugün dedim gönlüm avuttum
    yarın yetmezmiş bilmedim
    dert bir yandan sevda bir yandan
    derman yetmezmiş bilmedim
    sitem ne çare
    şu dünyanın haline kandım
    ben yalnızmışım bilmedim
    gönül için için yanar da
    sabır yetmezmiş bilmedim
    sitem ne çare
    efkarlıyım başım duman
    sitemim var ey koca çınar
  • erkan ogur'un perdesizlik dehasını yine yüreklerde hissettiren bir şarkıdır aynı zamanda...
  • nev in ilahi tadında söylediği pek bi güzel şarkı. shuffle abinin en bi güzel süprizi.(bkz: şarkı tutmak)ahanda böle...

dert bir yandan sevda bir yandan
    derman yetmezmiş bilmedim
  • yanik girtlaklarin insanin ruhunu bezdirecek sekilde okudugu sozlerin duru bir sesle soylenince nasil da huzura goturdugunu gosteren parca.
  • nev in ilk albümünde yer verdiği tadına doyulmaz şarkılar listesine eklenen şarkılardan bir tanesidir . (bkz: baska yerde hissettiren şarkılar) ikinci albümde de bir diğer efkarlı tadınaki nev şarkısı ise dem dir ki daha da tasavvuf müziği tadındadır.
  • derdi dosdoğru ve sakin bir şekilde anlatan şarkı.bazı şarkılarda eşlik eder bağırırsınız falan hani,işte bu şarkı da onu bile yapamıyor insan.sessiz ve derinden söyletiyor.

"gönül için için yanar da,
    sabır yetmezmiş bilmedim"
  • gece gece içimi sızlatan şarkı. şarkıyı dinlerken yazmaktan alamıyorum kendimi. telefonun ucunda sevmek istediğim erkek var, ama ben öyle korkuyorum ki sevmekten beni daha fazla sevmesin diye kendimi kötü biri gibi göstermeye çalışıyorum. bir yandan da bu durumun onu daha beter üzdüğünü fark ediyorum. ölümü severim ben, bir tek ölümü sevmekten korkmam. ama isterim ki kimse benim gibi ölümü sevmesin ona özlem duymasın. maalesef şimdi beni tüm kalbiyle seven o adam da ölümü istiyor, hem de benim yüzümden. sevdiği insan olara ona yaşamayı sevdirmem gerekmez miydi? öyle sevmeyi unutmuşum ki... kalbim sevmekten çok uzakken sana nasıl sevgilim diyebilirim ki? kendime hayrım dokunmazken sana nasıl yardımcı olabilirim ki? senin gözlerin bana bakarken bile dolarken ben hiçbir şey hissetmediğimi sana nasıl söylerim? keşke sevebilsem, o yetenek bende de olsa da seni sevsem, başkasını değil. sen hak ediyorsun ama sevmek olayı hak etmeyle alakalı değil ki. içimden geçen hiçbir şeyi sana söyleyemem ki daha beter incinirsin. o yüzden bilmek istediklerini ya da öğrenmek istediklerini, sorularını anlamamazlıktan geliyorum, halbuki hepsine içimden kocaman cevaplar veriyorum sadece sana kısa cümleler kuruyorum. keşke anlasan, bazen insan bu duruma gelir de bundan kurtulamaz. maalesef herkes içinde aşk duygularını taşıyamıyor. keşke o duygulara sahip olsam da seni sevsem, senin gibi görebilsem hayatı, birini sevince her şeyi unutsam, hatalarına rağmen sevebilsem... ama olmuyor, beceremiyorum, keşke sevmesen sen de beni... ben efkarlıyım neden diye sorarak, sen uzakta efkarlısın neden diye bana sorarak...
  • ----------------------------------------------------

(bkz: 28 şubat 2016 ekşisözlük direnişi)

(bkz: bütün entry'lerini silen yazarlar listesi)

-----------------------------------------------------------

(bkz: #59026321)
  • efkarlı bir gecede, yıllar sonra akla gelen, ilginç bir şekilde insanı daha da karamsarlığa itmeyip, buruk bir huzur veren şarkı.
  • bu güzide eser eskilerden türk sanat müziği mi acaba diye ararken harbiden nev'e ait olduğunu öğrendiğim şarkı
hesabın var mı? giriş yap