• deniz mahsullu pizzasi var buranin. pizza hamurunun uzerine full salca dokun. evet salca. 3 tane karides koyun.

tebrikler 30 liralik pizza yaptiniz
  • bu saçmasapan mekanda coca cola satılmıyor, ama niğde gazozu satılıyor.
    ulan niğde'li olsam şerefisizim ağlardım mutluluktan.
  • biz türki-ye diye marka yapıp vurguyu sondaki "ye" kısmına versek rağbet görmeyecek bir marka çalışmasının italyan usulu olup rağbet göreni.
  • pide gibi pizza yapmakla eleştiren cahiller bilmeli ki italya'da pizza tam da bizim pide gibi yapılır. bu gerçeği buradayken gördüğünüz iyi olmuş. zira geçenlerde varoş bir seyahat bloggerının cenova'da fellik fellik yoğurtlu makarna arama dramını okumuştum.
  • genova'da sahilde bulunan şubesine gitme şansım olmuştu. konsept çok hoşuma gitmişti, alışverişinizi yapıyorsunuz sonra da oturup yemeğinizi yiyorsunuz filan. raftan satın aldığınız şarabı ya da birayı içme şansınız da var ki beni en çok bu cezbetmişti. eylül gibi zorlu avm'de açılacak olan şubesini duyduğumda ulan bira fakiri bir memleketiz, son yıllarda çeşitler arttı evet ama benim gördüğüm eataly şubesi gibi ol(a)maz herhalde diye düşünürken, öğrendiğim kadarıyla zorlu'daki şubesi de bira bakımından yurtdışındaki şubeleri aratmayacak. bira severler değişik belçika ve italyan biralarını tatmak için hazır olsun. fiyatlar tuzlu olmasın, tek dileğim o ama sanki göte girebilir biraz diye korkuyorum. sonuçta kalburüstü bir mekan.
  • aylardır şöyle güzel, böyle süper duyduk arkadaşlarımızdan, foursquare'de gelsin check-in'ler gitsin like'lar derken sonunda dayanamayıp dün akşam 21:00 civarı gittik, bir hayli kalabalık olmasından mütevellit yer gösterilip sipariş alma işlemi 20 dakka kadar sürdü. bu arada et/balık restoranı olan kısmına oturduk.

başlangıç olarak kalamar tava, ana yemek ben hamburger söyledim, kız arkadaşımda patlıcanlı lazanya. içecek seçeneğimiz limonata (ev yapımı) oldu. arkadaş sunumdanmı gireyim, lezzettenmi gireyim, fiyattanmı girişeyim bilmiyorum.

kalamar tava lezzet olarak iyiydi fakat sunum berbat, yanında bir tarator yok, insan tabağın altına en azından yeşilliklerden bir yatak yapar, onun üzerinde servis eder yemeği, sanırsın sokak arasında büfeden kalamar alıyoruz, berbat. fiyat: 22 tl

hamburger söyledim dedim ya, menüde yazmışlar soğan sos ve patates ile servis edilir diye, tabak bir geldi, evet hamburger varmı ? var, ama sanırsın beşiktaşta geçit büfe'den uno ekmek arasına pınar hamburger koymuşlar getirmişler, birde soruyorlar nasıl pişsin ? o hamburger az pişse ne olur, orta pişse ne olur lan cücük. patates dedikleri, 8 tane küp patatesin yanına acı domates salçasını boca etmişler. arkadaş buraya bu işletmeyi açmışsın, hiç yurtdışında yemedinmi hamburger menü ? daya patatesi kiloyla yanına, sosu bol koy müşteri patatesle şişsin bari doyduğunu hissetsin. fiyat: 32 tl

lazanya çok tercih ettiğim bir yemek olmadığı için yorum yapamayacağım ama lezzet olarak güzeldi. doyurucumuydu ? tabiiki hayır. 50cm x 50cm tabağın içine 5cm x 5cm lazanyacık koyarsan doymaz insan...fiyat: 26 tl

limonata'da ev yapımı falan değil bu arada, bayagı uludağ limonatayı alıp boca etmişler. sunum yine sıfır, insan içine en azından bir nane yaprağı, bir dilim elma, armut vs birşey toka eder. fiyat: 8 tl

sonuç olarak, 100 lira bayılıp karnınız doymadan çıkabileceğiniz, manzara olarak hiç bir numarası olmayan, garsonları biraz şaşkın ama iyi niyetli bir mekan. diğer restoran kısımlarına gitmediğim için yorum yapmıyorum ama overrated. bir daha yazayım overrated. iki hava atacağınız diye buna para vermeyin, gidin vedat milor'un ıstanbul'da en iyi 100 lezzet noktası kitabını alın (adı başkada olabilir) oradaki salaş ama gerçekten iyi yemek yapan, verdiğiniz paranın hakkını alacağınız ve mutlu kalkacağınız yerlerde yemek yiyin.

ha ama marketi güzel valla. peynirler zeytinler falan iyi yani...
    son olarak tekrar yazayım overrated.
  • donuz eti bölümü, şekilli şemalli olan dükkan... bi de külosunu 250 liraya satıyolar, ben o paraya ormana dalar 2 dene donuz vurur gelirim... hem sipor olur...
  • bu sekli ve urunleriyle italya'da açılsa "napmis bu gerizekali amerikalilar" tepkisiyle karsilanir.

oha 16 magazası varmıs italya'da. tursitler takılır diyim anlayın madem
  • normal markette 2 tl olan sek süt bu markette 4 tl. makarna dışında bir olayı yok. kahve desen abartmayalım kahve her yerde mevcut. ama millet acayip kasıyor kendinl burda. bakın ben buradayım yemek yiyorum ben oldum modunda kasılmaktan bir hal olmuşlar. izle izle gül milleti. bizim millette bu özenti varken bir bok olmazlar yeminlen
  • romantik yemeğe 950 tl hesap kitlenmesi başlığındaki şarap falan alıp evde takılsaydın önerileri üzerine aklıma geldi;

iki yıl kadar önce gitmiştim buraya. şarküteri bölümünün önündeki masalarda vedat milorculuk oynuyoruz; şirket ödüyor muhabbetindeki misafir rolü benimkisi.

bir eleman geldi, özel bir akşam için özel bir şeyler istiyorum dedi çalışana. daha sonra anladım ki ''beni havaya atıp sikin'' demekmiş bu eataly'de.

şarküteri çalışanı hemen şaraptan sorumlu bir çalışanı çağırdı.

-efendim bu şarapla şu peynir gider, şu şarapla bu kuru et gider bikbik
    -hımm ok. beğendim. bundan da alalım şundan da bikbik

arada başka bir müşteri abla da ''bu somonlar norveç mi isveç mi'' diye sordu ki o ayrı bir entry konusu..

la dedim noluyo? çaktırmadan bir baktım fiyatlara; peynirlerin kilosu 150-400 tl arası, elemanın aldığı bir şarap (sepetten kestim markasını) 1700 tl!!

eleman 4-5 ayrı çeşit peynir ve 2 şişe şarap aldı. bi 4000 tl falan girmiştir rahat.

tabi herkesin parası kendine ama, öyle hatunu evde ağırlayayım, şarap-peynir-mum ışığı falan derken sevişiriz diye düşünüyorsanız dikkat edin, sülaleniz sikilebilir, bu da sizi üzebilir.

ama eataly kimseye zorla bir şey satmıyor, alırken de görüyorsunuz fiyatları. hadi iyi günler.
hesabın var mı? giriş yap