• kovulması david blatt'le benzerlik göstermeyen koçtur. blatt, takımın fahri başkanı lebron james istemediği için gitmiş ve yerine bütün yetersizliğine rağmen lebron istiyor diye lue gelmiştir. ayrıca takımın play off başarısını düşüren blatt, bir önceki sezonu finalde love ve kyrie olmadan oynayıp golden state warriors adlı canavarlardan iki maç almıştır. o sıralar casey'nin torontosu gene bir yerlerde abuk sabuk play off maçları oynamaktaydı
  • david blatt kovulduğunda cavs yönetiminin elinde blatt'in şampiyon yapamayacağına dair bir fikir yoktur, zira blatt geçen sezon finali kyrie ve love olmadan oynatmak zorunda kalmış ve gayet iyi iş çıkarmıştır.

her play off'ta ağır sıçan adamla tek sezonunda yeni toplanan takımla gayet iyi play off geçiren adamı aynı kefeye koymak da ne bileyim arkadaş basketbol yerine takip edebileceğiniz bir sürü spor var, niye basketbol yani?
  • izledikçe gözlerimi kanatan koç.

bu seviyede, basketboldan bunun kadar anlamayan çok az koç gördüm. hatta görmedim.
    son 2 sezondur raptors'ı çok yakından takip ettiğim için rahatlıkla söyleyebilirim. sezon ortasında valanciunas sakatlandığında 6 maç kısa beşle tempolu basketbol oynadı, takım yağ gibi aktı. jv dönünce aynı sisteme geri döndü, takım adeta durdu. (sonradan bench katkıyı arttırınca doğuyu 1 bitirdi, orası ayrı. sistem durmuştu ama)

bunları geçtim.

play-off cavs serisinde, yorgunluktan ölen lebron ve lebron topa dokunmadığı zaman eline topu ilk defa alan ilk okul çocuğu gibi takılan cavs'e karşı takım ne zaman tempo yapsa çoşuyordu. ulan salondaydım bizzat seyircide ve takımda görebiliyosun. takımın kalitesi artıyor tempo artınca.
    ama maç içinde onu da kesti. set oyunlarına döndü falan bişeler yaptı.bitik cavs 14 sayıdan geldi maçı aldı.
    harbiden basketbol zekası 0.
    gözlerim kanıyor izlerken gözlerim.
    altın gözlerim kan oldu tayfuun.
  • david blatt normal sezon sırasında, takımın derece olarak bir sorunu yokken kovulmuştur. casey üst üste zibilyonuncu play off faciasından sonra kovulmuştur. konferans finali dâhi göremediği, 4-0 yenildiği bir serinin sonunda kovulmuştur.

gerçekleri reddedenin "fantastik şeyler yazmayın" dediğini de ilk kez görüyorum. yüzsüzlükte sağlam bir level bu.
  • toronto da iyi takım ama bu takıma en az 2 vites arttırtan basketbol koçu.
  • inanılmaz başarılı bir koç. toronto raptors'ı 3 yılda loser'lıktan resmen winner'liğa terfi ettirdi. yılın koçu ödülünü geçen sene kılpayı kaçırdı, önümüzdeki yıllarda almasını umuyorum.
  • teknik taktik eleştirecek kapasite de değilim, o şekilde bir donanımım yok. lakin ben bu adam kadar insan psikolojisinden anlayan adam görmedim. adamın eline kim gelirse düzeliyor bir şekilde.

josh jackson, dennis smith jr, siakam... sayamıyorum artık. cidden delileri adam ediyor herif.

iyi bir insan olduğu kesin.
  • toronto'nun head coachluğundan kovulmuş. şimdi gidip yılın koçu seçilse efsane olur.

ulan lebron, adamı koltuğundan ettin.
  • adrian wojnarowski'nin bile yazdığı üzere david blatt, lebron james tarafından kovdurulmuştur. hatta james ve menajeri rich paul'ün amacı mark jackson'ı kendi menajerlik şirketlerine geçirip cavaliers ile imzalatmakken cavs'in jackson'a sıcak bakmamasından dolayı mecburen tyronn lue ismine ses çıkarmamışlardır. buradan okuyabilirsiniz

tanım: raptors yönetiminin takımın aynı yerde sıkışmasından sıkıldığı için özgür iradesiyle kovduğu konferans lideri olmuş koç.
  • 2017-2018 nba sezonunun koçu olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap