• bir evin salonu.. yazlık bir ev.. 22 yıl önce..
    televizyonda duran duran.. ve çıldırmış bir çocuk..
    simon le bon the reflex'i söylüyor oradan oraya koşturarak.. çocuk kitlenmiş..
    yapışmış ekrana.. ''ben bu adamla evlenicem'' diye geçiriyor içinden..
    şarkı biter bitmez aşağı koşup o eski müthiş yazlık gecelerinden birine karışacak..

bir evin salonu.. yazlık bir ev.. 2 gün önce..
    televizyonda duran duran*.. ve çıldırmış bir kadın..
    simon le bon save a prayer'ı söylüyor olduğu yerde durarak.. kadın kitlenmiş..
    yapışmış ekrana.. ''yaşlanmış biraz ama hala taş'' diye geçiriyor içinden..
    şarkı biter bitmez arena'yı takacak cd player'ına..
    artık eski müthiş yazlık günleri geceleri yok.. bitmiş..

aynı salonda mıydı the reflex'i dinlerken 22 yıl önce? inanması zor geliyor eski çocuğa..
    geçti mi bunca zaman? evet..
    simon'a bakıyor.. ve john'a ve roger'a ve andy'ye ve nick'e..
    oradalar.. söylüyorlar.. güzeller.. harikalar..
    içinde bulunduğu salona bakıyor kadın..
    dalıp gidiyor.. sonra kendine gelip simon'a eşlik ediyor..
    bir hüzün ve bir mutlulukla..

don't say a prayer for me now..
    save it till the morning after..
  • bir kısım müzik cahili tarafından "boys band" sınıfına sokulan efsanevi grup. dans ederken ağzını oynatan gençlerden değil her biri "müzik adamı" olan yetenekli ve üreten elemanlardan oluşan ekip sadece 80'lerde değil sonrasında da sağlam işlere, hatta daha güzellerine imza atmıştır.
    kıyıda köşede kalmış duran duran harikalarına bir örnek: still breathing

edit: link ekleme çabası.
  • evdeki bira akşamlarımın ana grubu.
    önce nik kershaw, depeche mode, a-ha, talk talk, dire straits... kafa uygun mertebeye ulaştığı zaman duran duran. hey yavrum be.
  • ushenmezsem hala butun lyriclerini ezbere yazabilecegim ve bunu da marifet sayabilecegim grup
  • kronolojik olarak
    (bkz: duran duran)
    (bkz: rio)
    (bkz: seven and the ragged tiger)
    (bkz: arena)

(bkz: so red the rose)(bkz: arcadia/18)

(bkz: notorious)
    (bkz: big thing)
    (bkz: decade)
    (bkz: liberty)
    (bkz: the wedding album)
    (bkz: thank you)
    (bkz: medazzaland)
    (bkz: greatest) albumleriyle bu dunyaya geldigime pıshman olmamamı saglayan grup
  • (bkz: umay umay)
  • 6 eylul 2005 tarihinde tem otoyolu'nun, sakarya-düzce il sınırında meydana gelen kazadan yarali kurtulan vatandaslardan bir tanesinin adiymis ayni zamanda. haberi aci da olsa bir tebessumle karsilamamiza vesile olmus zattir. duran duran kardese buradan gecmis olsun diyor, uzun omurler diliyoruz. haberin tamami icin:

http://www.hurriyetim.com.tr/…~2@nvid~627640,00.asp
  • canım ciğerim, çocukluk, ilk gençlik aşkım, 80lerde en çok fan klübü üyesi olduğunu tahmin ettiğim grup.. öyle ki duran duran hayranı olmak klişe bir hal bile almıştır denebilir.. haksız da değilmişiz.. bakınız, bu adamlar hala müthiş müzik yapıyorlar.. 80lerde mantar gibi türeyen ve milyonlarca hayran edinen ve aniden ya da yavaşça sönenlerden olmadılar.. arada duruldular ama her geri dönüşleri herkese olmasa bile, pek çoğumuza hitap edebildi.. düşünüyorum, aklıma gelmiyor o günden bugüne kalan birileri.. tabi bunu söylerken belirli bir dönemden bahsediyorum.. 80lerde parlayan ve olay olan gruplardan.. aklına gelen varsa söylesin.. bir ''a ha'' var ama duran duran'la yan yana dahi getiremem.. sunrise'a bayıldım.. mutlu oluyorum onları ortalarda görmekten.. o ne karizmadır.. 5'i bir yerde.. hem de en bi orjinalinden.. sanki kankam hepsi.. artık kocamaya başlamış ama bir yandan hala taş gibi duran 5 güzel insan, 5 eski dost.. ortaokul'da ödev konusu seçtiğim, kara tahtanın önüne geçip onları anlattığım, bugün hala bana zevkle müzik dinletebilen, özel yerlerini koruyabilen ve bunu başarabildikleri için onlara verilmiş tüm sevgiyi hakeden, durmayan duran duran..
  • yurt disinda ismini telaffuz ederken bir kac saniye teredutte birakan grup. memlekette duran duran demenin ferahligi goz ardi edilmemesi gereken bir unsurdur. zira eladam kendilerini cireen cireen sesiyle kodlamistir.
hesabın var mı? giriş yap