• maltepe mezarlığı'nda medfun bulunan muhabbet kuşu..

dokuz yıl önce bir kafes içinde evimize geldiğinde henüz yavruydu..

kuşçu bir arkadaştan hediye olarak gelmişti ve eğer istanbul semalarında hayatta kalabilme ihtimali olsa dokuz yıllık ömrünün bir gününü bile kafeste geçirmesine izin vermez, geldiği gün salardım onu..

tabii ki yapamadım.. bir vesileyle kapıma gelmiş, artık başkasına da emanet etmem mümkün değil.. onunla biz karşılıklı tutsaktık sanırım..

hiç o minicik kalbini kırdım mı bilmiyorum ama sen bizi hiç üzmedin.. hakkını helal et ufaklık..
  • ilk ciktiginda sozlukte hakkinda yazilan yorumlara bakarak sozluk kitlesinin gercekten her seyi boklamaya ne de merakli oldugunu ispatlamis sarkidir.
    bu sarki 2 yil boyunca rusya'da mtv top on listesinde ilk 3 te kalmistir, dunyanin bir cok ulkesinde diskolarda gecenin bir saatinde pat diye caliverir ve caldigi anda millet gotunu basini sallamaya baslar, turkce sozlere eslik edemeyenler en azindan ooooo kisimlarina eslik ederek mutlu olurlar, kanimca telif hakkinin duzenli odendigi ulkelerden gelen gelirler damlaya damlaya gol olmus ve tarkan'a ve nazan oncel'e omur boyu yetecek kadar para cikarmistir.
    ortadogu, balkanlar, eski sovyetler ve dogu blokunda hala ilkokul, lise, ortaokul cocuklarinin playlistinde mutlaka yeri vardir.
    aradan on yila yakin zaman gecmistir ve hala tum zamanlarin en cok dinlenen turkce sarkisi olma rekorunu kirmaya devam etmektedir.
    hayir hos bir sarkidir, klibi de fena degildir, neyini begenmiyonuz anlamadim ki?
  • bu şarkının ilk çıktığı zamanlarda, okuldan eve döner dönmez kral tv'yi açardım ve bu şarkının çalmasını beklerdim, ne kadar sürerse artık, bazen televizyonu öylece açık bırakıp gidiyor ama çaldığını duyar duymaz koşa koşa geri geliyordum. bilgisayar da almamışlardı ki internetten açıp dinleyeyim, ah ah. şimdi adını yazıyorum youtube'a, istersem yüz kere dinlerim. ama o zamanlar daha bir değerliydi sanki bu şarkıyı dinlemek, ona denk gelmek. tehey.

"o zamanlar"lı cümlelere de başladım ya, iyice yaşlandım yahu.
  • gecenin bir köründe akla gelip dinlenen sarki.. ne cok sevmisiz be abi, ne cok bayilmisiz.. tam da ilk gencligin metalci günlerinde "aman ya türk popu" diyip burun kivirmisiz ama ne kadar cok ani biriktirmisiz bu sarkida.. belki bi yaz günü ilk bira içilmiş bu şarki calarken, gaza basilmis, debriyajin en soldaki oldugunu devamli kendine hatirlatirken, ilk kez öpülmüş sevilen kiz, liseye veda edilmis, belki sevdiginiz biri evlenmis de dügününde bu sarki calmis, temmuz sicagi vurmus topragin üstüne, terlenmiş, uyunamamis arkada hep bu sarki.. yillar gecmis gitmis, o gencligin asi tavri kalmamis işte, metal müzigi 1 saatten fazla dinleyemez olmuşuz, toplumla dertlerimiz azalmis, annemizin sözünü dinler olmuşuz ve evet ilk gencligimizin en güzel sarkilarindan biri olmuş bu şarki, çok sevmişiz be abi..

bile bile kafa tutmuşuz aşka.. daha 19 yaşında..
  • dudu dudu daşşağı
    saldım bayır aşşağı.... şeklinde bir nakarata sahip olduğunu zannettiğim şarkı.
  • zamanında dudu diye şarkı mı olurmus diye küçümsediğimiz hor gördüğümüz bu şarkıyı son beş(5) gündür hiç sıkılmadan dinliyorum..hatta telefonuma yükleyip arabada,yolda,sporda sürekli dinliycem kimse engelleyemiycek beni ulannn..

şaka bi yana iyi şarkıymış zamanında kıymetini bilememişim..
  • çiçek gibi tazecik
    kıymetli bi tanecik

kisimini yillarca;

çiçek gibi tazecik
    kıyma gibi tanecik

olarak anladigim tarkan sarkisi.
  • bu müthiş şarkı çıkalı 18 yıl olmuş ... ciddi ciddi yaşlandık galiba. çıktığında neden eleştirildiğini de bilmiyorum, ben çok beğenmiştim. gülümse kaderine daha güzel gelmişti; ama sonra şarkı arabeskleştirildi.

dudu'nun tanıtımı reina'da yapıldı. aynı reina, 14 sene sonra, kanlı bir islami terör saldırısına hedef oldu, sonra da kapatıldı.

“eski türkiye” çok güzelmiş ... bozulma 2003'te başlamış işte. tarkan da, maalesef artık jübile yapmış gibi duruyor, güzel şarkılar üretemiyor. türkçe bilmeyen arkadaşlara tarkan'ın eski ve yeni şarkılarını dinletiyorum, kalite farkını onlar bile anlıyor. türkiye'nin ne kadar bozulduğunu anlamak içinse türkçe bilmeye zaten hiç gerek yok. ne mal olduğumuzu dünya alem biliyor.
  • yurtdisindakiler tarafindan kiss kiss olarak bilinen simarik sarkisindan bile daha populer olan tarkan sarkisi.

o zamanlar sozlukte bu sarki hakkinda yapilan olumsuz yorumlar, sozluk muzesinde "en vizyonsuz yazarlar" bolumunde sergilenmelidir. toruna torbaya gosterilip "bak yavrum zamaninda sozlukte bu sarki bile boklandi" denilmelidir.
  • every breath i take
    every move i make
    every bond i break
    every step i take
    burda olsa can cağazım benle olsa

şeklinde sözleri olan policeşarkısı
hesabın var mı? giriş yap