2031 entry daha
  • şu topraklara atatürk'ten sonra gelmiş en büyük adam.
  • süper ligin asist kralı.

süper ligin en klası..

ciro başgan'ın babası
  • galatasaray'ın futbol aklı. tam bir maestro.
    kulübün efsanelerinden biri olmuştur ve
    sözleşmesi kesinlikle uzatılmalıdır.
  • sen nasıl bir oyun oynuyorsun, seviyeyi nereye çıkardın cidden beynim kabullenmiyor durumu.

evet; hem galatasaray hem rakip takımlara gelen çok kariyerli ve yetenekli adamlar oldu. ama bir çoğu 34 yaşını göremeden bıraktı, düştü.

bu adam 37 oluyor. üzerine koyarak gidiyor.

maşallah.
  • adanalı oyuncular becerikli olupta 1 tane atsaydı bugün sövülecek oyuncu.
  • seneye senin katkınla 5. yıldız yakışır bu armaya.
  • bu lige fazla. en az 2 sene daha üst düzey oynar bu adam. iyi ki simanzksjyi almamış gs. yoksa boşa para vermiş olacaktı.
  • nadir enrtry girerim ama burayı belki bir yönetici fln okuyordur diye yazmadan geçemeyeceğim bu adam seneye rotasyon için bile olsa abilik için bile olsa takımda kalmalı benim diyen 20liklerden daha iyi tempoda beşinci yıldız mertens babayla yakışır ne yapın ne edin sözleşmesini en az 1 sene daha uzatın.

stay with us mertens!!
  • 37 yaşında oynadığı futbol ile sadece genç futbolculara değil herkese harika bir örnek teşkil eden büyük futbolcu.

şimdi bu adam kendisine her anlamda çok iyi bakıyor bu çok belli; antremanları, kondisyonu, kilosu, yemesi, içmesi, uykusu, aile ve hayat düzeni vs. kusursuz bir adam. yoksa 37 yaşında 90 dakika sahada kalıp, sahanın da en çok koşan oyuncularından olması, 90. dk'dan sonra bile defansa depar atması mümkün değil.

oyun zekası, oyun görüşü, yeteneği zaten ayrı bir konu, allah vergisi, ama tabi ki yıllar boyunca çalışarak allah'ın verdiği bu yeteneği geliştirdikçe geliştirmiş, sürekli işlemiş.

fakat bu yaşta yeteneğini ve oyun zekasını sahaya ve skora yansıtabilmesi için fiziğinin, kondisyonunun ve gücünün yüksek olması gerekiyor. ben oyuncuların yaşlarını bilmesem mertens'in yaşının 30'un altında olduğunu düşünürdüm.

sonuç olarak mertens, başta bana ve herkese işine, mesleğine saygı, bağlılık, profesyonellik, çalışkanlık konusunda büyük bir örnek ve ibret oluyor iki sezondur…
  • bir fenerli olarak muslera'dan sonra kıskandığım tek gs oyuncusu. bu yaşta bu kalite bu adrenalin bu enerji inanılmaz. aldıgı her kuruşu hak eden futbolculardan.
147 entry daha
hesabın var mı? giriş yap