• doktorlar için fetişizm sembolu.
    olayda, çukurova üniversitede tıp fakültesinden bir hoca aranır ancak ulaşılamaz. daha sonra yabancı bi numara tarafından cevapsız çağrı olduğunu farkeden hoca numarayı arar ve o kelimeler dökülür ağzından:

-iyi günler, ben profesör doktor hikmet kocatepe*, beni aramışsınız vs.vs.

sanki ibnenin kulağına ezan okunurken "doktor hikmet, doktor hikmet, doktor hikmet" dendi.

böyle bir aşağılık budalası olunur mu yahu?
  • iskender paydaş'ın zamansız şarkılar albümünde yer alan, kenan doğulu'nun seslendirdiği oldukça eğlenceli bir şarkı.

sözlerini de yazayım tam olsun;

dur dinle şu derdimi
    kim bilebilir ki aramızda var bir mesele
    ben kulağı tıkalı ona takıntılı
    onda kaldım her şeyimle

ah bu kanepenin bir dili olsa
    anlatsa dünya sarsılsa
    yok çok sevişmenin hiç zararı yok
    aşktan ölen varsa söyle

doktor derdime bul bir çare
    ona doyamıyorum yaz bir reçete
    sabah akşam yemekten önce ve sonra
    her anımda yanımda istiyorum...

gel sevenleri düşün
    düşün hepimizi
    bir tavsiyen yok mu birader
    sen anla şu halimi
    iyileştir bizi
    ne demişler aşk ilaçtır..

ah bu kanepenin bir dili olsa
    anlatsa dünya sarsılsa
    yok çok sevişmenin hiç zararı yok
    aşktan ölen varsa söyle...

doktor derdime bul bir çare
    ona doyamıyorum yaz bir reçete
    sabah akşam yemekten önce ve sonra
    her anımda yanımda istiyorum...
  • üst üste dinlenesi şarkı. kulaklıkları takacaksın, yolda yürürken, klip çekere havalarında, saçları havalandırarak yürüyeceksin. öyle tadı çıkıyor bu şarkının.

(bkz: aşk ilaçtır)
  • medikal doktor
    akademik doktor
    çok da zor değil görüldüğü üzere.
    doktora yapan medikal dr, unvan başına phd koyarsa âlâ olur.
    hali hazırda akademik doktorlar da phd. unvanını kullanırsa; dr unvanı gören insanların “sırtım çok ağrıyor” demesinin önüne geçilebilir.
  • doktoralı bir doktorla* doktorasız bir doktorun* ayrımının yapılamadığı kısaltmadır. bir ayrım olmalı mıdır? olmalıdır bence.
  • şu zamanlarda*** içimi kıpır kıpır yapan ender şeylerden biri bu şarkı.
    kenan doğulu dinlemek zaten hep keyifli** ama bu şarkıdaki mimikleri, iskender paydaş'la paslaşmaları falan öyle tatlı ki.
    daha önce de söylendiği gibi, insanda aşık olma isteği uyandırıyor durduk yere. en baştan, yepyeni heyecanlarla, "sabah akşam ve yemekten önce, yanımda istiyorum" dedirtse insana avaz avaz.
    negzel olur diğ mi kanepe?
  • üstün bir vasıf, bir ünvan (bazı dillerde doktor da denir).
  • memleketteki doktorların gıcık çoğunluğunun, arabalarının plakalarına harf olarak seçtiği ikili. 'ben doktorum, trafikte ayrıcalığım var' yanılgısını ifade etmek için kullanılır.
  • sözlerine vurulduğum ve 10 kere üstüste
    dinlediğim şeker mi şeker bir kenan doğulu &iskender paydas sarkisi
    özellikle 'ben kulağı tıkalı ona takıntılı' sözleriyle ne kadar doğru
    sözler dedirtiren bir şarkı,neden hayat haketmeyenleri kafamıza takmamıza neden olur?üstelik en yakınlarınız ona değmez,o seni üzer demelerine rağmen
  • kullandığım en uzun ömürlü elektrik gitar tellerini üreten firma. teller silinmese bile ilginç şekilde zor paslanıyor. yıllarca ernie ball kullanmama rağmen daha uzun ömürlü olduğu için artık kullanmakta olduğum tel markası
hesabın var mı? giriş yap