• istisnalar dışında değişmez bir gerçek.
  • (bkz: tekdüze hayat)
    hayata farklı renkler katmak lazım.
  • davul bile dengi dengine çalar
  • doğru bulmuyorum.nöbetten geliyorsun yorgun argın eşine derdini anlatacaksın aynı dertten o da mazdarip.uyku düzeni allak bullak düzen denilen bir şey yok.nöbetin yorgunluğu ile insanlarla konuşmaktan o kadar yorulmuşsun ki eve gelince tek kelime etmek istemiyorsun.doktor ve evli olanlar iyi bilir :d ben söylenilenlerin yalancısıyım...öyle çok kazanıyorlar falan diyenler oluyor yapılan iş ile kazanılan para çok orantısız denemek isterseniz 1 günlüğüne hastaneye gidin 24 saat ayakta durun hastalarla ilgilenin.hatta 1 haftada 2-3 gün gidin sevgili arkadaşlar ehehehe
    kadın doğum uzmanı olan ayşe abla buldu bir avukat koca miss gibi 3 çocuğuyla hayatını yaşıyor.her zaman bana "doktorla doktor evlenmemeli iletişim sorunu çok fazla oluyor nöbetler çakışıyor vesaire "der seni anlayabilecek biri olsun mümkünse doktor olmasın der.selamlar ayşe abla...
  • çünkü hipergami

erkek doktor, güzel kendini geliştirmiş bir hemşireyle evlenebilir belki ama kadın doktorsa şayet doktordan aşağısına bakmaz.
  • eeee. evlenir ya da evlenmez. bize,sana ne,kime ne.
  • kesinlikle desteklediğim bir konu bu. tıp fakültelerinde hocaların da kurum içi evlilik yapın dediğini söylüyor doktor arkadaşlar.
  • firavunların soylarının karışmaması için kendi kız kardeşleri ve kuzenleriyle evlenmesi olayıyla fazlasıyla benzerlik bulduğum durum.
  • kadınlar için geçerlidir.

erkekler de bu durum her zaman istisnadır. bir erkek kadının kendi dengi (statü olarak diyorum) olmasını aramaz. bir doktor hemşireyle de evlenebilir, hiç statüsü olmayan birisiyle de.

ama doktor bir kadın sıradan bir çalışanla evlenmeyi yediremez kendisine. çünkü kadınlar kabul etmese de statü takıntısı vardır ve statüye taparlar.

çevrenizle de bu durumu kanıtlayabilirsiniz. bakın kaç erkek kendisinden düşük statüde kadınla evli. sonra bakın bu örnek kaç kadın da var?
  • sadece o kadar mı? doktorların çoğu sadece doktorlarla arkadaşlık / dedikodu edebiliyor.
hesabın var mı? giriş yap