• "tecavüze uğramış kadın olsam, tecavüzcüyle evlendirdim. insan zamanla alışır" sözünün sahibi olan adalet bakanlığı danışmanı... yorumsuz!
  • biri bu adama sus artık desin!!! al o hukuk diplomasını dür bük desin!!! sabah sabah mide spazmı geçirdim bekaret kontrolü haberini okuyunca. tecavüzcüyle evlendirme konusunda sinirden kıvranmıştım, daha normale dönmeden iyice sıyırdım şimdi (bkz: cinnet).
  • esçinsel evlililigi* olanaklı kılmadıgı için türk medeni kanununa sükretmesi gereken adam.
  • habertürk'te kadın haklarını savunan avukat ve gazeteci kadınlardan ayar almış bir hukukçu.

- "kadınla erkeğin olduğu yerde tecavüz de olacaktır, ceza artırımı caydırıcı olamaz",
    - "türk toplumu insanının geri olduğu bellidir, yasalar da ona göre düzenlenmelidir",
    - "tecavüze uğrayan kadın -pardon kız- mütecaviz ile evlenmelidir, evlense iyi olur, dikensiz gül bahçemiz olur",
    - "evli ve çocuklu bir kadına tecavüz ayrı, bakire birine tecavüz ayrı, 1.'de kadının çocukları, kocası mağdur olur, orada zarar daha fazladır"

meallerinde cümlelerin sahibi kişi. aslında kendisini kutlamak gerek, bu düşüncelerin birçoğu bu toplumdaki erkeklerin büyük bir çoğunluğunun ortak düşüncesi. hoca sadece biraz açık sözlü. ayrıca kendisi yeni türk ceza kanunu'nda yapılan değişiklikler için kurulan komisyonun üyesi. peki.
  • ne hukuk, ne de türkçe bilen adamdır. aylar önce kitaplarının beni ilgilendiren bölümlerini okuyunca da bunu yazmak gelmişti içimden ama belki geneli böyle değildir diyerek vazgeçmiştim, şimdi gönül rahatlığıyla söylüyorum. ayrıca bu kitaplarda yazanları pek çok farklı türkçe kaynakta okumuş olmama rağmen, dipnotlarında sadece italyan yazarlar vardır. bu yapılan ayıptır ve pek çok büyük ceza hocasına saygısızlıktır.
    kısaca, benim okulumdan çıkmış olmasından utandığım bir kişidir.
  • hukukçu...
    "ettiği bir laf " denilen şeyin laftan öte hayat görüşünü ortaya koyduğunu, kanunları etkilediğini vs düşünürsek dehşet içinde elimizde gözyaşartıcı bomba, tabanca dolaşmamız gerektiğini taaa derinlerden hissedip, tecavüz edenin hadım edilmesi konusunda mitingler düzenleyecek aşamaya gelebiliriz.
  • akademik olarak iyi ama öğrenciye yansıtma konusunda o kadar da başarılı olmayan kişi.

doğan soyaslan: ds
    öğrenci: v *

d.s. bir grup öğrenciyle konusurken arkalardan 2 öğrenci ''hocammm. bir şey sorabilir miyiz'' diye seslenip ona doğru yönelince,

d.s: sınavla ilgili mi? (elini kurşunları durduranneo misali kızlara doğrultarak) gelmeeeğğğğğğ *

dedikten sonra kızları savan bir insandır.

p.s: bir dost tarafından anlatılmıştır.
  • yine habertürk'teki tartışma programında "tecavüzcüye yardım eden kişilerin tecevüzcünün saldırıya uğrayan kurbanla evlenmesinin ardından serbest kalmaları gerektiğini" savunmuş kişidir. kimseyi yargılamak istemem, belki yasalar öyledir, hoca da onları uygulamak gerektiğinden başka birşey söylemiyordur. belki de "suçu işlemiş olan serbest kalıyor, ona yardım eden neden serbest kalmasın?" cümlesini yanlış anlamışımdır. belki de bu cümle zararsızdır, bağışlayıcıdır, affedicidir.
  • yorum yapmaya pek gerek yok bence size bırakıyorum;

2 hafta önce derste kısaca şunu anlattı doğan hoca.

hoca cum.başsavcılığı yaparken, şöyle bir olay cereyan eder. 14 yaşında bir kız( çocuğu) 20 yaşında bir adamla sevdiği için kaçar, bir takım olaylar gelişir.jandarma yakalar, olay hocanın önüne gelir. hoca olayı inceler bakar ki zamanın şartlarında adam gidici kızda evde kalacak bir daha evden çıkması zor, bir şekilde evlenmelerini sağlar. hatayla başlamış olsa da, kişilerin geleceklerini de düşünerek uygun bir şekilde olayı halleder. günümüzde olsa adam uzun süreli hapse gider, kız için de durum parlak değil. bu daha mı iyi tartışmalı. ama yeni yasa durumu bu hale getiriyor, belirli olaylar için yasa yolu açık olmalı diyor hoca. söylediklerini farklı farklı alıp ya da iyice anlamadan okumadan topa tutan yazarlar içinde içten bir sitemle, istanbul'dan oturdukları yerden ahkam kesmek kolay gidip önce bir anadolu'da yaşanan olayları insanların cahilliklerini düştükleri zor durumları, hatalar yapılmış olsa da tamamen yanmış hale getirilen hayatları görmeden bilmeden konuşmak kolay diyor hoca.

kısacası adam tüm ders anlattı ifadelerinden - kişi tecavüzcüsüyle evlensin zamanla alışır- yargısını ben çıkaramadım. hoca bazı durumlar için yasada yolların açık olmamasından yakınıyor, bunda da zamanında türkiye'de şahit olduğu olaylar e tabi uzun uzun gördüğü yurt dışının da etkisi var sanırım.

son olarak daha önce yazıldığı gibi bezgin bekir gibi ders anlatıyor, birde biraz değişik konuşuyor adam dertli artık rakıcılar gibi derdini tam anlatamıyor galiba...
hesabın var mı? giriş yap