• kaliteli bir alman dağcılık malzemeleri (özellikle sırt çantası) markası.
    25 litrelik bir çanta 79 avro.
    karaköy vapur iskelesinin arkasındaki sokakta meydan av ve doğa malzemeleri dükkanında mevcut..
  • tipik bi alman markası. lowa, vaude, edelrid gibi o da tercih edilesi.

sırt çantaları hakkında artık bikaç kelam etmek gerekiyor...

deuter gerçekten çanta konusunda çok iyi! özellikle çanta işinde oldukları için olabilir tabi, ama fazlaca ürünleri yok. dolayısıyla da bütün dikkatlerini çanta işine verdikleri için iyi olabilirler.

türkiye'de fiyat olarak timberline, karrimor, lafuma ya da loap'a göre pahalı, kalite olarak ise karrimor hariç diğerlerini ezip geçecek kalitede. ikamesi olarak lowe alpine gösterilebilir.

çanta serilerinde guide tercih edilebilir. litre bazında daha düşük hacimli çantalar bu sınıftadır. ortalama 35-55 litre arası bir backpack arıyorsanız tercih edilebilir.

daha büyük litrelerde, kamp/etkinlik çantaları arıyorsanız, bütçeyi biraz daha kasmanız gerekebilir. 60 litre ve üzeri sınıflarda aircontact ve aircontact pro serisi işinizi gayet iyi görür. zaten aralarındaki bariz fark sırt sistemindedir, başkaca bir farkları yoktur.
    türkiye'de , k2 outdoor, everest outdoor, meydan kamp gibi dükkanlardan edinilebilir.
  • tam adi chaitanya g. deuter olan alman enstrumentalist. dogu ve bati muzik tarzlarini birlestirerek muzik yapar.
  • avrupa'nın tartışmasız en iyi çanta markası. lowe alpine kalite olarak deuter'a yakın olsa da tasarım olarak yakınından bile geçemez. türkiye'ye meydan kamp getiriyor, dolayısıyla en uygun fiyatları da orada bulabilirsiniz.
  • 2003 yılında vietnam imalatı aırcontact 75+10 modelini aldığım, 1 ay boyunca interrail'da bütün kahrımı çeken, 11 yıl boyunca daha bir çok sefer kahrımdan kuduran ama tek bir dikişi dahi sökülmeyen konforlu sırt çantamı üretmiş olan alman firması.
  • her yaşa, her tarza çanta üreten alman firması. profesyonel anlamda kullandığım ilk çanta deuter oldu. diğer markaları bilemeyeceğim ama kesinlikle işlevsel bi çanta. bikaç günlük seyahatlerde ve trekking, hiking gibi aktivitelerde işinizi fazlasıyla görür. şehirde kullanmak için biraz hacimli olabilecek ama kesinlikle sırıtmayacak bi model. daha küçük çantaları farklı modeller altında bulunabilir. en beğendiğim nokta sırta çok iyi oturması, kayışlarla istediğiniz gibi ayarlanabilmesi ve farklı amaçlar için birçok gözünün olmasi. malzeme kalitesinden dolayi siradan cantalara gore biraz agir gelebilir ama atla deve değil.

trans alphine 30 modelinin özellikleri şöyle:

- çanta su geçirmemesine rağmen sağanak yağışlar için çantanın altında yağmurluk bulunuyor. link
    -acil durumlarda işinize yarayacak bilgiler, numaralar vs. çantanın içine işlenmiş. link
    -airstripes olarak geçen bi sırt sistemi var, gayet rahat. aslında uzun yürüyüşlerde sırt kısmı fileli olan, iskelet sistemler yükü yaydığı için daha konforlu oluyormuş. link
    -bir adet ıslak çamaşır gözü
    -bir adet değerli eşya gözü
    -kask konulabilen, kayışlarla desteklenmiş bir bölüm
    -su torbası konulabilecek su bölmesi (su torbası-başka bi adı da olabilir- çantayla birlikte verilmiyor.)
    -oturma pedi
    -ve her yerinden çıkan bir sürü göz

karaköyde bulunan meydan av malzemelerinden birçok outdoor markayla ilgili bilgi alabilir ve birçok modele göz atabilirsiniz.
  • gerçekten çok uzun araştırmalar sonucu*, asgari ücret parasını çantaya verince insan, aircontact pro modelinin 60+15 olanını aldım. o kadar fazla marka ile ilgilenip eledim ki herhalde çok rahat 10 markanın 40 modelini incelemişimdir.

en son arada kaldığım marka ise allpa 42 l idi.

çok gezen biri değilim ama gezdim mi tam geziyorum. 1- 1.5 ay yurtdışını gezip öyle dönüyorum. o yüzden çantanın ağırlığı benim açımdan önemli bir kriterdi. gel gör ki en ağır modeli aldım. neden? çünkü 30 kg'a kadar çok rahat taşıma vaadediyor. gerçekten çantanın üstünüzde olduğunu 10 15 dk sonra unutuyorsunuz.

bu model ile çok rahat asya, afrika, amerika gezileri yapılabilir. çok geniş içine ihtiyacınız olan her şeyi koyabiliyorsunuz. ( gopro, drone..)

eksileri: yok. evet.
  • inanılmaz kaliteli çantalar yapan alman firması.
  • dağcılık malzemeleriyle bilinse de, bisiklet için ürettiği sele altı, gidon, bagaj ve kadro çantaları da çok kaliteli olan alman firma.

(bkz: http://www.deuter.com/…/en/bike-accessories-65.html)
hesabın var mı? giriş yap