• uğruna isveççe öğrenilecek güzellikte şarkı.

isveççe ne güzel dilmiş ben sayesinde farkettim.
  • cover olduğunu az evvel sözlükten öğrendim, fakat melodisiyle ve sozleriyle akerfeldte aitmis hissini uyandiriyor. cok mutsuz günlerin icindeyim, hayatimin fon müziği oldu.

sözlerinin ingilizce cevirisi:

the perpetual journey

when ı think of the perpetual journey through life
    when it always feels like autumn
    the wind moves slowly to the north
    and the flowers die
    rain falls in my dreams

ı must travel again and search for comfort
    ı must search again for the voice of tenderness
    ı must travel again to next autumn
    the perpetual journey to next autumn

when ı wander on the stony road through life
    when it felt like ı carried a sorrow
    then the sun hides slowly in the clouds
    and [indistinct] goodbye
    soon the snow falls in my dreams

ı must travel again and search for comfort
    ı must search again for the voice of tenderness
    ı must travel again to next autumn
    the perpetual journey to next autumn
    oh the perpetual journey to next autumn
  • hüznüne huzur katan şarkı.
  • uzakta özlediğiniz varsa,yaşadığınız yerden bunalmış hep gidesiniz varsa,bu şarkı kimi zor zamanlarda kendini üst üste dinletir,gecenin en köründe soğuk bir birayla yaraya merhem olur.
  • mikael'in diyaframından çıkan kusursuz titreşimlerin, dinleyicinin atardamarlarında dolaşmasına sebep olan cover.
  • çok soğuk bir ankara akşamına yazıldığına emin olduğum opeth cover'ı.
    ismi isveççe'den çeviri olarak, sonsuz ya da tekrar eden yolculuk olarak çevrilebilir. watershed albümünün özel edisyonunun son şarkısıdır.
  • derinlerde birşeylere dokunan, hüzün denizi olağanüstü cover!
  • aslı roxette grubundan marie fredriksson'a ait olan müthiş bir opeth coverı. watershed albümünde son bonus track olarak yer alıyor. sakin bir akustik gitara mikael akerfeldt'ın dingin ve alabildiğince olgun sesi eşlik ediyor.

mike'ı ilk kez anadilinde şarkı söylerken dinliyorum ve sanırım bu adam anadiliyle vokalde kendini daha da aşıyor.

not: bu arada küçük bir araştırmadan sonra şarkının türkçe'de ebedi seyahat anlamına geldiğini gördüm.
  • opeth yine yaptı yapacağını..
  • isvecceye asık olma sebebi.. o kadar guzel söylüyor ki mikael gözlerim doluyor. bu şarkı bana dönüşü olmayan bir yolculugu anımsatiyor. gidecek hicbir yeri, hiç kimsesi olmayan birinin kayıplara karışması gibi....
hesabın var mı? giriş yap