• çok beklediğimiz vega albümü. vega da albüm çıkarıyorsa half-life 3 ve dünya barışı da yakındır.

geliyor, nihayet.
  • otsbeş senedir beklediğimiz vega albümü. korka korka açtım albümü, birkaç arkadaşın da desteğiyle, delinin yıldızını dinliyorum. ergen tribi gibi gelebilir ama beni ancak bir vega fanı anlayabilir; şarkı başladığından beri tüylerim diken diken. 4 kere dinledim, iyice emin olayım yeni albüm yaptıklarından, diğer şarkıları da dinleyeceğim. teşekkürler.
  • 1. sanki bütün ekipmanı stüdyoda ayarlarına dokunmadan kapatıp gitmişler de, sonra gelip kaldıkları yerden devam etmişler hissi yaratan şahane albüm.

2. ankara soğuğunda çok kişinin içini ısıtacak, yaralarını yakacak bir vega albümü.
  • yapılan youtube yorumları için şöyle yazılmış:

"cümle sonları "amk" diye bitmiyor, random harflerle jsdhjskhsj diye gülen insanlar da yok. mis gibi eski türkiye kokuyor bu sayfa :) neşet baba'nın da dediği gibi "kalpten kalbe bir yol vardır görülmez" vega ve sevenleri kalpten kalbe duble yol yapmış şahane.?"

hak vermemek mümkün değil
  • vega'nın aynı adı taşıyan albümünün açılış şarkısı.

bir rüyanın içindeyim
    bileklerim sade bi suda
    yılları var şarapların
    sallanırken şu sofrada
    kadehin ağzında bir ay
    yarısı bulutlarla firar

yukarıyı hayal ettim
    bir aşk acısı koynumda
    bir sevgilim vardı
    kolları şimdi kimin boynunda?

düşmüş delinin yıldızı
    yüzüyor ayağımın ucunda
    rüyamın en garip yerindeyim
    düşmüş aşkların en haksızı
    yanıyor kalbimin ucunda
    ve ben hala onun elindeyim

bir şarkının içindeyim
    bileklerim sade bi suda
    susları var dudakların
    ağlıyorken şu sofrada
    kadehin ağzında bir ay
    yarısı bulutlarla firar

yukarıyı hayal ettim
    bir aşk acısı koynumda
    bir sevgilim vardı

düşmüş delinin yıldızı
    yüzüyor ayağımın ucunda
    yanıyor kalbimin ucunda
    ve ben hala onun elindeyim

yukarıyı hayal ettim
    bir aşk acısı koynumda
    bir sevgilim vardı

düşmüş delinin yıldızı
    yüzüyor ayağımın ucunda
    yanıyor kalbimin ucunda
    ve ben hala onun peşindeyim
  • dileğimizi tuttuk sayıyoruz sonsuzdan geri.
  • mamafih biz yaşlanmışız, yorulmuşuz, coğrafya daha boktan, daha rezil, daha kötü bir hale gelmiş. dört bir yanımızı gericilik, faşizm, mutlak bir kötülük sarmış. kötülük, her türden kötülük normalleşmiş, kabul görmüş. böyle bir dünyaya çocuk getiren aptal aileler gibi yeni çocuklarını getirdiler bu dünyaya. daha doğrusu ülkeye. işte bizi öldürmeyip güçlendiren şeyler bunlar hep. ama işkencemizi de uzatmıyor değil hani. yine de hoş geldin delinin yıldızı. isminle yaşa. umudu taşı yarına, hepimiz adına.
  • çok sevdiğiniz ancak sadece ve sadece "hayat" yüzünden ayrı düştüğünüz dostlarınız vardır bilirsiniz. bir yerde karşılaşırsınız ve göz göze geldiğinizde boğaza takılan yumru oturuverir ya hani işte tam olarak bu etkiyi yaratan albümdür. kişisel favorim elbette arzuhal, önümüzdeki 10 yıl, belki daha da fazla gidebilecek enfes bir eser* otuzun üzeri sözlük yazarları olarak müteşekkiriz sevgili vega*

abi çok fena ya, baksanıza bir sözlerine öff, ölene kadar infinite loop <3

ah şeytan
    arzuhâline dayanamam
    batıyorken de oynarım
    ben adam olmam, ben olamam!

koşsam, sarılsam ona bi kez daha
    tutamasınlar beni
    mümkün müdür olması?
    küfretsem inceden kulaklarına
    unutamasınlar beni
    mümkün müdür olması?

al, ye, iç zaman geçsin
    al, ye, iç sürem bitsin aman

içimdeki kanı
    çekin çekin alın
    bi bu şarkı kalsın arkada
    bi de rüzgarım, rüzgarım..
  • albümü ilk dinlemeye başladığımdan beri yüzümde aptal bir gülümseme var. kimi görsem, kimle konuşsam paylaşmak istiyorum adeta, vega'nın albümü çıktı diye. bu kadar mı özlemişim?
    sanki her şey çok masummuş, her şey toz pembeymişcesine dinliyorum, albüm kaçıncı loop'ta bilmiyorum.
  • yıllar süren hasretten sonra bugün kavuştuğum vega albümü.

delinin yıldızı'nın ilk saniyelerinden itibaren gözlerim nemli dinlemeye başladım. sanırım uzun bi süre başka hiçbir şey açamayacağım.

içiniz rahat olsun, vega bildiğimiz vega. canım vega. iyi ki varsın vega!
hesabın var mı? giriş yap