• tenis gibi dünyada belkide istikrarın en önemli olduğu bir sporda bir tenisçinin değil sadece bir maça bakarak dünyanın bir numarası olacağını iddia etmek, atp 100'e girebileceğini söyleyebilmek bile abestir.

tenis tarihi büyük oyuncuları yenen küçük oyuncularla dolu. hepsi dünya 1 numarasına yerleşseydi işimiz vardı şimdi.
  • özellikle vücut yapısıyla ve birazcık yüz hatlarıyla michael j. fox'u andıran tenis oyuncusu...
  • tenisten anladığını sananların üstünden prim yapmaya çalıştığı ortalama tenisçi.
  • 1990 doğumlu belçikalı bir tenisçi.
    an itibariyle atp tekler sıralamasında 174. sırada.

http://www.atpworldtour.com/…go/d/david-goffin.aspx
  • bugün federer'e karşı oyunu, kendisine nadal, djokovic veya başka bir ismi değil federer'i örnek aldığını ortaya koydu. saha içi maç sonrası röportajda da odasında federer'in resmi asılı olduğunu saklamadı zaten. sahanın her yerinden atağı düşünen bir oyuncu. tekniği güzel, vuruş çeşitliliği oldukça iyi. bugün erken aldığı backhandlerle perişan etti. biraz daha güçlenmesi lazım. federer de maç sonrası övgüler yağdırdı. ben izlerken büyük keyif aldım, umarım çok daha iyi yerlere gelir.
  • bu adam bariz biçimde arthur rimbaud'ya benziyor.
    ee şiir gibi oynuyor dolayısıyla.
  • geleceğin tenis dünya bir numarası adayı.

(yahu adam sanki bir numara olacak kesin bak şuraya yazıyorum demişim. daha ilk setin yarısındayken keyif verdi, ben de biraz abartarak bir numara "adayı" yazmışım. hemen kötüleyin. hem kim iddia edebilir ki bir maça bakarak böyle bir şeyi? mümkün mü yahu, akıl mantık alır mı? sevdim keratayı yazdım adayıdır diye.)
  • tenisin en teknik oyuncularından biri. ufak tefek bir fiziği var ama tenis topunu kortta konuşturuyor. bazen o kadar konsantre oynuyor ki kötü servisleri göze bile batmıyor. john isner, ivo karlovic izlemekten bıktı iseniz bünyenize ilaç gelecektir. son 6 aydır inanılmaz formda belirteyim. benim avusturalya favorim.
  • vuruş kalitesi inanılmaz iyi. tenis oynayan en teknik oyunculardan. ancak fiziksel olarak kısa boylu ve güçsüz olması onun ilk 3 oyuncusu olmasını engelliyor. özellikle erkek tenisi için servis kalitesi olmazsa olmaz iken çelimsiz yapısı ile servisleri iyi değil.

oyun kalitesi olarak richard gasquet ile eşdeğer gördüğüm bir oyuncu. bugün tesadüf tokyo'da bu ikilinin maçı vardı. gasquet 5-2 önde olduğu ilk çeyreği 7-5 kaybetti. üst üste goffin 5 oyun aldı. goffin biraz daha uzun boylu ve güçlü olsa geleceğin federer'i diyebilirdik. ama boy kısa servisler çok etkili değil. o yüzden çıkabileceği yer sınırlı. yine de bu adamı izlemesi çok keyifli.
  • gilles simon gibi garanti oynuyor. onun gibi forehand'i bile çift el vuran bir tip değil ama yine de çok garantici. bir de tipini görünce lan 95'li falan herhalde dedim ama 90'lıymış. böyle devam ederse ilk 10'a girmesi muhtemel ama çok iş beklenmemesi gerekir.

edit: çok iş beklenmesin derken bir federer-nadal olmasını kastettim. yoksa tabi müthiş bir şey ilk 10.
hesabın var mı? giriş yap