• anathema'dan ayrılarak beni can evimden vuran kişi*.
  • seviyorum ben bu adamın gitaristliğini. kendine özgü bir soundu var, bestelerinin yanı sıra, özellikle judgement ile bence doruğa ulaşan anathema soundunda büyük payı var kendisinin.
  • bugün kanal b'de anathema'yla yapılan bir röportajda, sunucunun rüyanızdaki turne nedir, kiminle aynı sahneyi paylaşmak isterdiniz sorusu üzerine radiohead dedi önce. o sirada jamie cavanagh'tan bir kafa sallama geldi şöyle içten içe "ah kardeş ne yaptin ne radiohead'i" dercesine. sonra danny "radiohead aslında benim en sevdigim grup, ama biz onlara göre daha sert müzik yapiyoruz aslinda alakamiz yok ama aynı zamanda da cok uyuşuyoruz" dedi. sonra ortaya tool'u attı. tool ile cıksak hasta olurdu cok saglamlar dedi. bu sirada jamie ve john douglas tatminsiz bir bicimde muhabbeti dinliyorlar. en sonunda özet geçti danny ve radiohead, tool, mogwai tarzi gruplar işte dedi. sunucunun pink floyd demesi üzerine danny "hasktr lan pink floyd vardi, tüh sictik" kıvamında baka dururken jamie'nin "yes pink floyd" deyişi ve john'un "of course pink floyd" deyişi izlemeye değerdi.
  • 27 aralık günü yıldız teknik üniversitesi beşiktaş yerleşkesinde "anathema'nın müzikal tarihi içinde bizi en çok etkileyen parçalarının unplugged versiyonlarından ve sevenlerinin aşina oldukları, incelikle yorumladıkları dünyaca ünlü rock klasiklerinin coverlarından oluşan bir setle" bulunacak olduğu söylenen müzisyen.

edit: 24 ytl.
  • intihar etmiş, kurtarmışlar kendisini. depresyon ve tssb tedavisi görüyormuş.
    o şarkıları yapıp da bu yaşa kadar yaşaması, dayanması mucize.
    gençken dinlerdim, şimdi korkudan dinleyemiyorum. bir teşebbüs de ben patlatmayayım sonra.
  • bu akşam garajistanbul'da, ne kadar iyi bir gitarist olduğunu bir daha göstermiştir. anathema'nın yanı sıra,pink floyd, metallica ve iron madien parçaları da çalarak bizleri mest etmiştir. bonus niteliğindeki enjoy the silence'ı da unutmamak lazım tabii.

müzikal anlamda elbette ki mükemmel değildi, başlarda şapşik şapşik panikler yaptı mesela ama olsun, sahnede tek başına olmasına rağmen öyle baba parçaları böyle güzel çalmak kolay bir şey değil. seviyoruz kendisini efendim, güle güle gitsin ve o güzel grubunu da alıp hemen geri gelsin.
  • yakında "cellar door" adında solo albümü geliyormuş.
  • anathemadan ayrilmaya ve antimattere gecmeye karar vermesine ragmen bir sure sonra sorunlari hallettigini soyleyip tekrardan anathemada kalan gitarist.. bu yuzdendir belki de lights out..
  • şiir yazan bir kişilikmiş kendileri. şöyle bir şey yazmış;

" it is in moonlights pale embrace that we come to know the space between us
    the feeling deep within that not all is what it seems
    for we bear witness to a magic as deep as our own
    to a summernight horizon that whispers 'welcome' to our soul
    and in those fleeting trembling moments that we share between the worlds
    it is enough for us to know that in eachother we must care
    for alone, and yet not alone, are we the children of the world
    here to witness time and the unfolding miracle of the soul "
  • 28 eylul eski$ehir konserine pasaport sorunu nedeniyle katilamadigi icin hayal kirikligi yaratan efsane $arkilarin yaraticisi anathema gitaristi..
hesabın var mı? giriş yap