• sözlüklerde bir tür servi ağacı olduğu yazılıdır. ama benim gördüğüm pek benzemiyordu onu da söyleyeyim...

(bkz: lone cypress)
  • roma imparatorluğu'nun simgelerinden biri olan ağaç.
  • memory (prom, sram,dual port, fifo, clock managament, microcontroller ve network interface icleri ureten bir amerikan firmasi.
    http://www.cypress.com/
  • bot. cupressus sempervirens

mezarlara sıklıkla dikilen, hemen tüm kültürlerde ve edebiyatta hüznü sembolize eden selvi*ağacı.

(bkz: when i am dead dearest)
  • kıbrıs kelimesinin etimolojik kökeniyle ilişkili iki ihtimalden birincisini oluşturan ağaç. bu teoriye göre kıbrıs, bu cypress ağacının çok olduğu bir memleketmiş, "cypress ağacının ülkesi" anlamına gelen cyprus demişler -ki grekçesi de "kyparissos"tur (bir de gopher vardır bu arada), bu meyanda kıbrıs'ın komşusu lübnan'ın bayrağında bu ağacın bulunması ilginçtir. öbür teoriye göreyse kıbrıs bakır anlamındaki "cyprian"dan gelmiştir ki bu da latin diline copper olarak geçmiş kelimedir.
  • uzun sure selenium kullanmis biri olarak, cypress cok iyi kaliyor. bu seleniumun custom method custom method, bekle bekle bekle, element element, table table, ugras babam ugras olayi cok sikiciydi. cypress ise baya eglenceli. multiple env data config o kadar kisa suruyor ki, ve en guzeli de seleniuma kiyasla cok iyi dokumantasyonu olmasi.

ayrica not olarak sunlari dusunuyorum.
    benim tahminim javascript piyasayi ilerleyen yillarda daha da domine edecek. diger diller giderek azalacak. niye mi? cunku js kolay, eskiden yavas diyorlardi backend icin. ama yeni cikan deno, fresh gibi javascripti daha da hizlandiran*gelismeler sayesinde kimse c#, java gibi dillerle ugrasmaz. o kadar java ile ugrastik, bir print yapabilmek icin bir dunya boiler plate code yaziyorsun. sevmedim mi javayi sevdim ama insan biraz rahat da etmeli. javascript pythondan sonra en kolay olabilecek dillerden biri, ama avantaji ise butun frontend js ile yapiliyor. bir de yeni cikan frameworkler, (bkz: express.js) gibi backend entegrasyonu bu kadar hizlandirilabilirken, ve deno vs de bunu 10 kat hizlandirabilecekken ilerde js bunu kazanir. e tabi cypress de js olan bir testing tool ile cok tercih edilecek.
  • "the web has evolved. finally, testing has too" sloganıyla end to end testlerini yazmayı daha da kolay hale getiren javascript destekli testing tool.
    yalnızca chrome için çalıştırılabildiğinden, olur da yazdığınız kod tüm browserlarda çalışıyor mu diye test etmeyecekseniz geri kalan her şeyi selenium'dan daha basit ve hızlı hallettiği kesin.
  • javascript geliştiricilerinin test yazmalarına yardımcı olan bir araç : cypress.io
  • lubnan bayraginda yer alan agactir. dallari matem sembolu imis.
  • istanbul'daki tasarım merkezi artık olmayan firma.
hesabın var mı? giriş yap