• albüm ilk haftasında 256000 net satışla abd pop albümleri billboard listesinde 1. sıraya yükseldi. yani bu ne demek oluyor, 1. sırada eminem yok, britney yok, jennifer lopez yok, korn yok, linkin park yok. velvet revolver var.

albüm daha piyasaya çıktığı haftadan 170000 satan usher's confessions'ı 2. sıraya yollayarak hala guns tayfasının dünyada ne kadar popüler olduğunu gösterdi.

hatırlayacağınız üzere audioslave dahi (çok başarılı bir albüm çıkarmasına rağmen) böyle bir patlama yapamamıştı.

tahminler uzun vadede albümün çok yüksek satış rakamlarına ulaşabileceği (meteora, st anger, toxicity gibi albümleri geride bırakabileceği) yönünde.

(bkz: işte bu kadar)
    (bkz: rock n roll)
    (bkz: geri dönmek)
  • aktor kadrosu fena olmadigi halde nedense filmin oyle insani saran bir temposu yok, galiba action olayina girmek yerine gerilimi verelim demis yonetmen, yinede seyredilebilir bir film olmus, ben yarisinda ciktim, bir sigara icip geri dondum, play tusuna basip devam ettim izlemeye.

--- spoiler ---

paralari tuz balyalari ile denize atma fikri ile once upon a time in america'ya gonderme yapalim demisler ancak mallari toplamak icin kanca ile uzanan elemanin denize dusmesi ve ardindan gelisen diyalog ile resmen arak mecrasina girmis bu kisim.

--- spoiler ---
  • temelde kate beckinsale in kafasının ne kadar sağlam olduğuna dair filmdir.

--- spoiler ---
    - o kaptanın evinde yakalananlardan hiç biri farraday da buradaydı, bu kokaini kaçıran asıl o dememiş mi?
    - öküz gibi korunan bir ön kapısı olan deponun arka kapısından el kol sallanarak çıkılabiliyor mu?

sorularını ve

- birisi kate beckinsale in banyodaki o düşüşünden bir "fus ro dah!!!" videosu yapmalı

isteğini gündeme getirmiş filmdir ayrıca.
    --- spoiler ---
  • az once izledigim ve kasiklarima agrilar sokan, bitsin artik amk dedirten vasatin altinda suc filmi...
    sana puanim 5 kanka...
  • ing. kacakcilik.
    (bkz: freelancer)
  • son yillarin en mukemmel albumu hakkinda bir seyler soyleyip bunun dunyaya yayilma imkanini bana tanidigi icin eksi sozluge tesekkur bilirim..annecim ben velvet rovelver yorumu yapiorum;
    neyse sacmaligi birakirsak bu heyecan silsilesi icerisinde sarkilari teker teker anlatmaya baslayabilirim sanirim;
    bir kere album 4 renkli olarak satiliyor..bu konu hakkinda sacma sapan yorumlar yapmak isterdim naim dilmener uslubu ile ama gecenin bu saatinde hic havamda degilim..lakin album kapagi seksi album kapagi yetiskin album kapagi tecrubeli..

bir cok muzik sirketi piyasaya yeni cikan gruplari tanitmak icin resmen yirtinip dururlar..albumleri tanitmak icin yapmadiklari sey kalmaz fakat cok az gruba nasip olmustur cnn ve newsweekten tanitilmak..bmg sirf bu album satislari ile voleyi vurabilir..sony gun's and roses albumunun cikisini bekleye dursun heh..

bir kere album ne stone temple pilot ne guns and roses insan ikisini de ariyor aslinda dinlerken lakin yeni bir hazine bu slash in riffleri ile scott weiland in kadife sesi..(kadife,guldurdum kendimi gece gece)

weiland in sesi eroin krizlerinden ve rehabilitasyonlarindan sonra hala bozulmadiysa,bozulmamissa bunun nedeni weiland in aski ve kinidir sanimca..bu kin ve kizginlik sozlerede yansimis haliyle ama stone temple zamaninda ki kadar toy degil olgun bir adamin yazdiklari bunlar "gittiginden beri/ben burada yalnizim/yaslandim/parcalara bolundum ama hala parcalaniyorum" fell to pieces cok derin olmasa bile cok acik sozlu weiland..

saat 2:40 olmus ve ben feci sikildim daha ilk sarkiyi anlatirken dahi..bir gun sabrimin sinirlari artarsa daha uzun seyler yazmak isterim aslinda..albumde favorim olan sarkilari siralayim ona gore doldurtayim kuponlarinizi (iddaa yi ne kadar cok kisi oynuyor degil mi?) "big machine", "fall to pieces", "you got no right","slither" (eski guns and roses tadinda bak bu sahane),"set me free"..senede 2 yada 3 album cikiyor boyle 5-6 sarkisini tekrar tekrar dinleyip eglenebileceginiz..2000 lerin ortasina dogru velvet rovelver "rock star" ligin ölmedigini kafamiza vuruyor..adamlar ilahiz diye bagirmaktalar..
  • velvet revolver'ın mayıs başında çıkacak albümünün ismi.
    haydi çocuklar, bu gidişle axl'dan hayır geleceği yok, tek ümidimiz sizsiniz, göreyim sizi.

01. big machine
    02. do it for the kids
    03. headspace
    04. falling to pieces
    05. illegal eye
    06. loving the alien (sometimes)
    07. set me free
    08. slither
    09. spectacle
    10. suckertrain blues
    11. superhuman
    12. you got no right
  • tracklist'in son hali de şöyle:

01. sucker train blues
    02. do it for the kids
    03. big machine
    04. illegal 1
    05. spectacle
    06. fall to pieces
    07. headspace
    08. superhuman
    09. set me free
    10. you got no right
    11. slither
    12. dirty little thing
    13. loving the alien (sometimes)
  • kacak mal anlaminda da kullanilir.
  • güzel bir kaçakçılık filmi; ancak maceradan ziyade gerilim üzerine kurulu, herşey sürekli ters gidiyor, belki bir başyapıt değil ama rahatlıkla bir pazar öğleden sonra evde izlenebilir.
hesabın var mı? giriş yap