• kuru fasulyede resmen çığır açan damak zevkini şekillendiren keseye uygun lokanta.
    çayeli kurufasulyesi ve yağsız dana etinin taşfırında çömlek kazanlarda pişirilip servis edilmesi
    gibi ulvi bir görevi başarıyla yaparlar.bir de soğan bulunur o fasulyede - yiyenler inanmayacaklar- öyle çok pişmiştir ki izi kalmamıştır.
    ama o nasıl bir fasulyedir allah'ım yarabbim, ben çok fasulye yedim, böylesini yemedim (bkz: hincal uluc usulu yazi yazma rehberi) diyenlerin muhakkak tatması gerekir.
    gitmişken fındıklı sütlaçtan da yememek olmaz tabii ki.
  • roma dönemi yazarı plautus ' un en önemli oyunu , etkileri rönesansa kadar gidip moliere ' e ilham kaynağı olup cimri'ye örnek teşkil etmiştir .
  • mideyi bayram ettiren bir kurufasulye nin ardından mükemmel bi fındıklı sütlaç yenilebilen mekan..mümkünse üstüne beleş diye çay içmeyin ağzınızın tadı bozulmasın..
  • kısıklı camlica caddesi üzerinde faaliyet gösteren lokanta. sırf havası ve manzarası için gidilmeye değer. otoparkı istanbul'un en yeşil ve orman içi otoparkıdır
  • ben şimdiye kadar kurufasulye yemimişim dedirten süperler ötesi kurufasulyeci. kabak tatlısı helva gibidir , ağızda dağılır.
    (bkz: sukela)
  • canakla birlikte patladigi vakit , saklambac oyununda saklananlarin cikmasi gereken edevat.
  • kisiklimeydanda pek bir nezih kuru fasulceci, kuru+pilav+tursu+cay :8.5 milyon
  • nevşehir bölgesinde içine taze peynir basılan ve aylarca toprak altında bekletilen, tat olarak tuluma yakın peynir türü...
  • kuru fasulyesi gayet anne fasulyesi gibi olup hiç bir ekstra özelliği olmayan, bulunduğu mekana bağlı olarak popülaritesini koruyan vasat altı restoran.

ayrıca servis konusunda rezil bir işletme olduğunu söylemeden geçemediğim mekan. dün bir arkadaşın yaptığı rezervasyon ile iftar (20:40 civarı)için gittiğimizde ana yemek masaya 21:50 sularında geldi.(oruç tutmuyordum o ayrı konu ) bahane sorulduğunda biz hacı çocuğuyuz vs tarzı ilgisiz cümlelerle karşılaşmamızda ilginçti. bu yaşanan rağmen hesabında tam olarak alınması ise tam bir fiyaskoydu.

işin özü gerek yok böyle aksiyonlara bolu üzerinde acayip güzel yapan kamyoncu lokantaları var, tavsiyem bu tarz yerlere gidene kadar daha iyi alternatifler bulunmasıdır.
  • annemin kısa boylu halam için kullandığı ünvan.
hesabın var mı? giriş yap