• ayar kelimesiyle geçiştirilemeyecek eylemci.
    tam olarak vermiş veriştirmiş, hiç adabı bozmamıştır. kelimelerle valinin ağzını burnunu kırmıştır. vay vay vay! analar ne yiğitler doğuruyor.
  • valiye karşı "orada kuş sesleri ıhlamur şeyleri" diye başladığı konuşmasını ama her şey güzel giderken diye bağlayıp güven kaybı olduğuna getirmiş ve hiç kimsenin burnu kanamasın, ne olursa olsun asla ve asla müdahale talimatı vermeyin sayın valim, vali müdahale olmasın deyince sabahına müdahale oluyor, güven kaybı oluyor, kendinizi dinlemeyeceksiniz, kendi kafanıza göre hareket etmeyeceksiniz sayın valim diyerek hepimizin aklından gönlünden geçenleri dile getirmiştir. selam olsun.
  • fazla uzatmasa çok daha iyi olacaktı. böyle durumlarda her zaman hiddetini kontrol edeceksin.
  • ister şov de ister komik bul adam doğruları söyledi mi söylemedi mi? insanların gözüne gaz sıkarken, kafalarını patlatır, allah ne verdiyse girişirken soytarılık değil de doğruları söylemek soytarılık öyle mi? halk konuşsun koyun olmasın bu halk böyle yavrum işte heyecanlı napacaksın? bir şekilde konuşsun, bırakın konuşmaya alışsın tarzını sonra belirler. rezil olurum aman öyle olur böyle olur ay utanç verici diye diye..
    işte bu kafayla gide gide geriye en geriye...
  • bu halk bundan anladığı için çok da iyi oldu, güzel oldu tamam mı dediğim eylemcidir. cesaretini tebrik ediyorum..
  • --- spoiler ---

vali : hazır basının önünde..
    protestocu genç : ne var kötü bişey mi..hazır insanlara mesaj çıkar, şefkat eli uzatın sayın valim.. aileler deyin, talimat vermeyecem, istifa pahasına olsun müdahale ettirmiycem, çocuklarınızın güvenliği bizim elimizde deyin.. merak etmeyin deyin..

--- spoiler ---

bu sitemin haklılığına, masumiyetine kim laf edebilir..?

çocuk kızgın, çocuk nelere tanık olmuş kim bilir.. evet, duygusal ayarsızlık yaşıyor ama buna rağmen her cümlesinin başına ve sonuna "sayın valim"i eklemeyi ihmal etmiyor.. saygısını "sayın", ona olan güvenini ve çözebileceğine inancını ise "valim" diyerek ekliyor zaten her bulduğu boşluğa.. neymiş, valiyle nasıl böyle konuşurmuş.. zaten hep bu padişahçılık kafasından bu duruma gelmedi mi olaylar..

neymiş, adam zaten iyi niyeti ile dinlemeye gelmiş, çözecekmiş de herşeyi bok etmişmiş.. aç televizyonu dinle.. benim yetkim yok, padişahım ne emrederse onu yaparım diyo adam car car.. sorsan vali.. akepe ağzından atıp tutyor ama icraat kısmına gelince mülki idare amiri oluveriyor birden..

ayar değil, utandırmaktır..
    haketmiştir bu duruma düşmeyi..

ayar değil, ağzına kürekle vurmaktır.. gerçekleri yüzüne çarpmaktır..
    helal olsundur..
  • valiye la havle dedirtmiş adamdır.

edit: "la ilahe illallah" dedirtmiş meğer.
  • bazıları çıkıp hala sessiz çoğunluğun sesi filan diyorlar ya. alın işte sessiz çoğunluğun sesi! helal olsun lan sana. ben senin gibi kontra yapamazdım tak tak tak diye. büyük adammışsın kontra ayar reyiz.
  • "neden salavat getiriyorsunuz sayın vali?" diyerek anladığı dilden de konuşmuştur.
  • hakaret etmemiştir ve valinin tutarsız tutumuna karşı haklı isyanda bulunup kendi gibi düşünen,hisseden kişilerin duygularına tercüman olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap