• ikea gezmeye gittiğim zaman aklıma gelen hareket. lan diyorum, şöyle 55-60 m2lik bir evim olsa, doya doya ikea'dan döşesem her birşeyini. ama ordan çıktığım anda gerçek hayata dönüyorum. pendik'te yaşıyorsun lan, şöyle bir gerçeğin olduğu yerde (bkz: pendik'te 1+1 evlere yasak gelmesi). hadi onu da geçtim fight club geliyor aklıma daha da bir tırsıyorum.
  • evin 2-3 yıl içerisinde çökeceğinin habercisidir. mobilyalardan bahsediyorum tabii - ikea kadar dayanıksız mobilya görmedim. ankara'da itfaiye meydanı'ndakiler bile daha sağlam beya.
  • taşınmamayı gerektirir. çünkü ikea'dan alınan eşyalar, taşınmayı kaldıramayacak cinstendir.
  • hiçbir zaman yapmayacağım hareket. param olsaydı daha kalitelisini alırdım. şu an da zaten param ona yetmiyor. iki durumda da üzgünüm ikea seninle olamam.
  • aslında ikea nın eve döşediği bir durumdur.
  • en akıllıca iştir.

1991 yılında ilk evim oldu.
    yani bi hesap ile hımmm 22 yıldır ev yapan, taşıyan, düzenleyen, taşınan, çocuk büyüten, çocukları genç olan bir insanım.

bu deneyime göre
    şu an evet en akıllıca olandır.

genelde
    ikea nın her alanındaki en ucuz mallarını alıyorum.
    kanape ve yatak ve şilte dahil hiç bir sorun yaşamadım.
    bir gün gelir de
    göçebe bir sırt çantasına sığacak kadar özel eşyam var. o kadar sade ettim " madde dünyasını "
    aklım kalacak bir malım eşyam yoktur.
    hepsini de ihtiyacı olan ile paylaşırım.

böyledir canlar. seçim sizin kafanıza göre takılın.
  • mortgage ile alınan evin taksitleri bitince, evin eşyalarının kurulma evresi bitmiş demektir. bir sandalye aldım 3 saatte anca çözdüm, diyeceksiniz ki o senin iş bilmezliğin, fizik bilgine güvenmiyorsan bulaşma. git paşa paşa al hazır ürünleri, kendini ve sabrını sınamaya gerek yok.
  • çok zaman ve efor harcamanız gereken eylemdir, su bile isteseniz 2 hidrojen 1 oksijen veriyorlar, bütün ev için abooovvv.
  • tasarımı güzel kalitesi sıfır ikea yüzünden bir sene sonra evi tekrardan döşemenizi gerektirecek eylemdir.
  • montaj elemanı olarak yeni bir meslek kazanacağınız eylemdir.
hesabın var mı? giriş yap