• araba markasi . (bkz: kalite)
  • eski türk şöförleri tarafından "bıyık" olarak da bilinen amerikan otomobili, bu güzel abilerin buick'lerinin vitesleri hep direksiyon yanındadır. (kallavi görünüşünden de hareketle, ben de uzunca bir müddet gerçekten bıyık sandım arabanın adını çocukken, yahu bıyık diyorum sana.)
  • her nasil olduysa cin pazarinda son senelerde luks olarak adledilmis, bir statu sembolu olmus gm satislarini hoplatmis, marka.
  • 8 silindir olan kıçı başı hiç bir yere sığmayan benzini su gibi içen regal modelinin daha bir kallavi olduğu 70 li yılların paşası has amerikan otosu...babamın benzin parasına yetişememesi nedeniyle sattığı kız gibi araba
    (bkz: sözlükçülerin aslında demek istedikleri)
  • buick apollo
    buick caballero
    buick centurion
    buick century
    buick eight
    buick electra
    buick estate
    buick grand national
    buick gran sport
    buick gsx
    buick invicta
    buick lacrosse
    buick lesabre
    buick limited
    buick park avenue
    buick rainier
    buick reatta
    buick regal
    buick rendezvous
    buick riviera
    buick roadmaster
    buick skyhawk
    buick skylark
    buick special
    buick sport wagon
    buick super
    buick terraza
    buick wildcat

modelleri bulunan firma
  • hali hazırda üretip sattığı yedi ayrı modelin ikisi orjinal buick kalan beşi ise opel çakması* olmasına rağmen tarzını en çok sevdiğim general motors markası...

(bkz: buick lacrosse)*
    (bkz: buick enclave)*

(bkz: buick verano)*
    (bkz: buick regal)*
    (bkz: buick cascada)*
    (bkz: buick encore)*
    (bkz: buick envision)*

http://www.buick.com/buick-luxury-cars.html
  • stephen king in buick8 kitabının adındanda anlaşılıcağı üzere baş kahramanı olan araba
  • kendisi gibi gm markası olan opel'in insignia modelini çin ve abd'de buick regal olarak satan marka.. rivayete göre buick regal'in tutmasıyla opel astra gtc de amerika'da buick olarak piyasaya sürülecekmiş.. ancak başka bir şey var ki opel insignia'nın buick markasıyla tutması çok ta iyi güzel hoş bir strateji olduğunu göstermez herhalde, şahsi fikrim opel insignia; mahmut adıyla da piyasaya sürülse her piyasada tutma potansiyeline sahip.. amerika ve çin pazarında opel'in olmaması sebebiyle gm, opel'i satın aldıktan sonra opel'i bu pazarlara sokmak yerine bazı modelleri buick adıyla piyasaya sürüyor olması daha mantıklı bir neden olabilir..

http://www.arabam.com/…da-buick-olacak/detay-292839
  • 1899 yılında david dunbar buick tarafından kurulmuş otomobil firması.. dünya'nın en eski otomobil firmalarından biridir, hatta amerika'nın en eski otomobil firmasıdır.. kendisinden önce kurulan firmalar olmasına rağmen o firmalar buick'ten önce araba üretmemişlerdir.. 1902 yılında üstten egzantrik sistemini* icat edip patentini almışlardır ve araçlarında da bu sistemi kullanmışlar.. o zamandan beri üretilen tüm araçlarının motoru böyledir..
  • çin de pek çok farklı modelinin bulunduğu araba markası.

ilk olarak bir amerikan araba modelinin adını ve volkswagen e yakın da bir logo yaparak, çakma çin malı olduğunu düşünmüştüm.
hesabın var mı? giriş yap