• başlığı altında %9 alkol oranlı xtra shot'tan 4 tane içip %36'lık alkol aldığını sanan, yüzde kelimesinin anlamını bilmeyen gerizekalıları ortaya çıkarmış olan biradır.
  • moralfag'leri baştan uyarmak isterim: alkollü araba sürmek doğru değildir. hele hele cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi türk polisine rüşvet teklif etmek... yo yo yoo.. bunlar topyekün yanlış.. entry'yi okuyup özgün galeyanlar geliştirmeyin..

../..

bira içerken içtiği birayı öven, karşısındaki de başka bira içiyorsa onu orada kötü hissettiren insanların tacizi sonucu bomonti'ye meylettik bir süre. çünkü efes'in içinde glikoz şurubu var.. çünkü miller yapmak için önce bir şişe efes içip 5 saat fıçı gibi oturup sonra miller şişesine işeyip kapağını kapamak gerekiyor vs.

bomonti içiyorum 2-3 aydır. 2 tane içince keyfe geliyorum. sokaklarda hah hah haaa! diye kahkaha atıyorum. sevdiceğime sarılıp yolda dans ediyorum. böyleyken bir gün direksiyona geçmiş oldum, eve döneceğiz. hoop, 10 dakika sonra çevirmeye takıldık. hanım endişelendi "ben geçeyim sen bu tarafa otur.." demeye kalmadan dudaklarına parmağımı koydum: "bana bırak, ben hallederim.." kısık gözlerim ve müstehzi gülümsememle beni o an bruce willis'e benzetmeyene kafam girsin.

ehliyet ve ruhsatın arasına 20 tl. koyduktan sonra polise uzattım. "alkol kontrolü var" dedi boruyu uzattı. bütün gücümle üfürdüm. "sıfır! geçebilirsin" dedi.. ehliyet ve ruhsatı bana uzatırken ruhsat içindeki 20 tl'nin bozuklukları yere düştü.. ben aşağı inip bir yandan dökülen bir liraları toplarken bir yandan da aylarca nasıl mal yerine konduğum gerçeğini sindirmeye çalışıyordum.

sarhoşluktan geçtim, çakırkeyf bile değil miydim en azından. o sokak dansları, o hah hah diye kahkahalar, hepsi yalanmış.. gayet de bilincim yerindeymiş.. 50 promile kadar yasalken, 2 şişe bomonti'ye nasıl sıfır promil çıkar lan? 2 saat viski üzerine geyik yapsan bile 10 promil çıkıyor. 5 promil 7 promil değil sıfır promil çıktı! sokakta yaptığım o utanç verici dansları, kahkahaları ayık kafayla yapmış olamazdım..

yerden bozuk paraları topladıktan sonra polisin arkasından bağırdım:

- o kahrolası aletin yalan söylüyor, sarhoşum ben ve o boruya bir daha üfleyeceğim. anlıyor musun? sarhoşuuuuum!

- arkadaşım siktir ol git lan burdan, amına goduumun manyaaaa!

polisin bu son şeyine dayanamayıp sesli kustum.

(çünkü sarhoştum!).
  • şişesinde kağıt etiket olmayan bira. insan sıkılıyor içerken.
  • izmir'de sardunya's diye bir mekanda tesadüfen buldum fıçısını. izmir'de başka yerde yok dedi oradaki garson arkadaş.

şimdi astaroth söyledi, tüm türkiye'de de zaten 3-4 yerde varmış fıçısı. o geceki garson arkadaş da aynısını söylemişti de, istanbul'da da içtiğim için çok inandırıcı gelmemişti. ya ben çok şanslıyım, ya garson arkadaş ikimizi de sikti, ya da garson arkadaş bizzat astaroth'un ta kendisi.
  • 4 tane extra shot içince alkol oranının yüzde 36 olduğunu iddia eden gerizekalıların içmemesi gerekir. zira beyin gitmiş.
  • 2015 yılında hala sarhoş olma amacıyla bira içen ergenlerce "sarhoş olmaktan tırsan nazik ruhlu" insanların içeçeği olarak tanımlanır. çok delikanlıysan kap 70'liği gel koçum.

bu arada varlık sebebi tuborg ile rekabet değildir. yıllar evvel bu bira, tekel birası'nın anısını yaşatmak amacıyla efes tarafından aynı isimle çıkarılmış, kısa bir süre içerisinde tekel ile isim hakları konusunda davalık olması fakat halk tarafından da çok sevilmesi münasebetiyle ilk bira fabrikasıyla anılan semtin adıyla piyasaya sürülmüştür.

yaz aylarının vazgeçilmez içeceği. ohh...
  • 1890 larda burada ilk bira fabrikasini kuran isvicreli bomonti kardeslerin anisina bu adi tasiyan semt
  • içimiyle şişesiyle beni hemen kendine bağlamış biradır.

tekel birası yerine raflara girmiş olduğunu tekelci necati abi söyledi. necati abi çok şeker adamdır ama tabi bunun konumuzla ilgisi yok.

daha iyisi için beck's
  • çevrilip açılamayan çevir-aç kapaklarıyla türk'ün birayla imtihanını sınamaktalar.
  • tadına bayıldığım bira , ancak çevir-aç kapağa yeni bir boyut getirmişler , çevir-elin kopsun . açılmıyor birader , yine açacak ile açacaksam neden çevir aç ? çevir aç ise neden açacak ? seviyoruz ama şu çevir aç ' ı bi şeyedin.
hesabın var mı? giriş yap