• içinde şu öte şarkıları bulunduran 1966 tarihli bob dylan albümü :

1. rainy day women #12 & 35
    2. pledging my time
    3. visions of johanna
    4. one of us must know (sooner or later)
    5. i want you
    6. stuck inside of mobile with the memphis blues again
    7. leopard-skin pill-box hat
    8. just like a woman
    9. most likely you go your way and i'll go mine
    10. temporary like achilles
    11. absolutely sweet marie
    12. 4th time around
    13. obviously 5 believers
    14. sad eyed lady of the lowlands
  • ilk double lp rock alümüdür. cd sürümleri tek cd'dir. şarkı sözlerindeki another side of bob dylan'la başlayan soyutlaşma kafasının en son noktasıdır. kimilerine göre en kalın bob dylan sözleri buradadır. birçok dylan fanının en sevdiği albümdür. burada dylan fanından kastım "one more cup of coffee çok iyi yüeauau" diyenler değildir.
  • geçen gün farkettim bu albümü 18 yıldır dinliyorum (tabii aynı sıklıkta değil) hala bıkmamışım... gelmiş geçmiş en iyi albümler arasındadır bence. zamanında high fidelity isimli filmden öğrenmiştim
  • bob dylan'ın sadece bütünsellik, çok enstrumanlılık ve vokal performansı açısından en iyi albümüdür. ilk albümleri ve "highway 61 revisited" ile kıyaslayınca lirikal açıdan pek parlak değildir. daha çok ofansif aşk şarkılarından oluşur.

dylan'ın müthiş 60 lar döneminin, sınırsız ve yarı tanrısal üretkenliğinin de kapanış albümüdür. bundan sonraki çoğu albümünde "blood on the tracks" ve "desire" hariç ortalama ya da ortalama altı albümler yapmıştır dylan. bunda geçirdiği motor kazasının, babasının erken ölümünün, dönem müziğinin değişmesinin, evliliğinin etkileri de azımsanmayacak kadar fazladır. kim bilir belki de bu dönemden sonra dylan, gençlik dönemindeki hayat enerjisini bir daha bulamamış ve her anında yanında olan ilham perisi onu terk etmiştir..
  • zamanında ne kadar gundi bir yorum yapmışım albüm hakkında bir önceki entry'de. kısaca şarkı sözlerini rimbaud okusa kıskançlıktan çatlardı diyip çekileyim.

tabii iflah olmaz kalbi kırıklar buradan tam randımanlı yardım alamazlar 24-25 yaşın aşkını da aşıp pişmiş erkeğin aşkına şurada bakacağız:
    (bkz: blood on the tracks)
  • marco kreuzpainter'ın yönettiği ve seneryosuna katkıda bulunduğu summerstorm filmin başlagcında çalan soundtrack lerinden biridir.(bkz: summerstorm)
  • nada surf versiyonu, a love song for bobby long adli filmin soundtrack'inde de bulunur, ustelik filme pek yakismistir..
  • çocuk gibi mahsunlaştırıp başı öne büktüren, hipnotik nada surf parçası.
  • bob dylan'ın 1966 tarihli albümü. karısı sara'dan ayrılmanın üzüntüsü ve starlar dünyaında eğlencenin aksiyonun dibine vuruyor olmanın keyfi albümde hem son derece hüzünlü hem de çılgın atan bir çok dylan klasiğinin yer almasına sebep olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap