• evet evet inanılmaz ırkçı bir slogan. bu sloganı dillendirenlerin siyasi taleplerine bakınca ne kadar ırkçı oldukları şıp diye ortaya çıkıyor: beyazların toplama kamplarına gönderilmesi, beyazlardan öşür vergisi alınması, siyah oylarının 3 beyaz oylarının çeyrek oy sayılması, her cuma günü beyazların enselerinin siyahlar tarafından şaplaklanması… kodumun beyinsizleri. beyazlar, siyahlar, hispanikler bu slogan uğruna omuz omuza mücadele veriyorlar ama yurdum siyaset uzmanlarına sorarsanız ırkçı bir sloganmış.

eğer black lives matter’dan “only black lives matter”, “white lives don’t matter” gibi anlamlar çıkarabilecek kadar beyinsizseniz cevap olarak “all lives matter” diyebilirsiniz evet. ne var ki “black lives matter” günlük konuşmalardan alınan sıradan bir cümle değil bir siyasi slogandır ve siyasi sloganlar kelime anlamının ötesinde anlamlar taşırlar. nasıl “her yer taksim her yer direniş” sloganına “ne alakası var başka yerlerde direniş olmuyor mu” cevabını vermeniz saçma ise “black lives matter”a “all lives matter” cevabını vermek de o kadar saçmadır. çünkü "her yer taksim her yer direniş" ile anlatılmak istenen şey sloganın kelime anlamı değil, hareketin çıkış noktasının taksim olduğu ve daha sonra hareketin her yere yayıldığıdır.

aynı şekilde black lives matter da siyahilere karşı polis şiddetinin giderek arttığı ve devletin buna sessiz kalarak siyahların hayatı önemsizmiş gibi davrandığı bir dönemde bu adaletsizliğe karşı çıkmak için ortaya çıkan bir slogandır. bu slogandan çıkarılması gereken anlam başka yaşamların önemli olmadığı değil, siyahi yaşamlarının da önemli olduğuna dair devletin bir adım atması gerekliliğidir. bu slogana “ama diğer yaşamlar önemli değil mi?” demek itfaiyecilere “niye diğer evlere su sıkmıyorsun onlar önemli değil mi” demekle eşdeğerdir.

edit: imla
  • ırkçı bir çapulcu hareketi. oldukca siyasilesmis, zencilerin düzenden daha cok prim koparmak icin iyice zivanadan çıkardığı, beyazlığı seytanlastiran bir hareket. belki de yaptiklari bu şımarıkca hareket tarihin yine tekerrür etmesine sebebiyet verecek.
  • zencileri bir gram bile siklemeyen radikal solcu sjw orgut.

afrika'da olen ya da zulum goren zencilerin hayatlari bunlar icin onemli degildir. doesn't matter. zenciler tarafindan oldurulen ya da zulmedilen zencilerin hayatlari da bunlar icin bir gram deger tasimaz. doesn't matter.

bir tek beyaz birinin zenci birini oldurmesi ya da ona zulmetmesini umursarlar cunku bu magdur edebiyati yapmak icin bulunmaz bir firsattir. yani onu da zenci hayati onemli oldugu icin degil kendi cikarlarina hizmet ettigi icin umursarlar.
  • sosyal medyada herkes eşitlik savunucusu, herkes hümanist, herkes sevgi pıtırcığı bugün yine. sosyal medyada ekran karartarak yine global sorunlara tepkimizi koyduk çok şükür. öyle insanların sosyal medya paylaşımlarını gördüm ki inanamazsınız, o paylaşımları yapmaya nasıl utanmıyorlar inanamadım. türkmen göçmeni temizlik işçisini kaçak çalıştıran, çalışırken kaçmaması için pasaportuna el koyan, yine kaçak olduğu için üç kuruş maaşa çalıştırıp ona köle muamelesi yapan, haftalık/yıllık izin kullandırmayan kendisini ezen eski patronumdan geliyor örneğin: "black lives matter".

teşekkürler türkiye hipokrasisi, teşekkürler gizli ırkçılar. böyle bir bir açığa çıkıyorsunuz işte meyve içinde gizlenen kurt gibi.

edit: *entry bana cevap niteliğinde yazılmamış ama yine de açıklamayı silmek isetemedim*
    bu entryme cevap olarak yazıldığını düşündüğüm bir entry var, kendi özelinde haklı olsa da benim entryimle ne alakası olduğunu anlamayım kendi entrymi tekrar tekrar okudum. sonra da okuyanlarda yanlış anlaşılma yaratmaması üzerine açıklama yapmaya karar verdim. arkadaşlar, ben black lives matter sloganının ırkçı olduğunu söylemedim. bunu nereden çıkardığınızı da anlamadım, entrymiden böyle bir şey anlaşılıyorsa çok üzülürüm. savunduğum şey, konu suriyeli gööçmenlere gelince sigortasız çocuk işçi çalıştıran, konu türkmenlere gelince 165 gün izin kullandırmayan ve kaçmasınlar diye pasaportlarına el koyan, konu filipinli bakıcılara gelince kendisini 'insani' şartlar dışında çalıştıran ve yine pasaportuna el koyan bu vahşi insanlar, popüler bir global krizde 'black lives matter' diye slogan atıp tatilde siyahi arkadaşları ile çekildikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşarak o kişiler üzerinden prim yapınca kusura bakmayın ama ben içimden 'hadi len ordan' diyorum. yani demek istediğim şu, siyahileri savunuyor olması bu kişilerin günah çıkarması, aynı kişiler türkmenlere, filipinlilere ve suriyelilere ırkçılık yapıyorken kalkıp 'black lives matter' demelerinin hiç bir anlamı yok.

yoksa benim slogana karşı bir kin kusmam, laf sokmam, 'hadi len sadece siyahiler mi matter?' demem gibi bir durum yok. ama ırkçı birinin kalkıp black lives matter demesiyle bir sorunum var. sivasta alevi yakan birinin black lives matter demesiyle problemim var. türkün türkten başka dostu yoktur diyen birinin black lives matter demesiyle problemim var. hipokrasiyi sindiremiyorum. bu kadar açıklamadan sonra entryi yanlış anlamaya devam edecekseniz, buyrun devam edin artık ne yapayım yani.
  • sjw saçmalığıdır zenci haklarının savunulması yanında saçma sapan başka ideolejileri de içerir .

uzak durun .
  • amerikada yaşanan son olaylardan sonra öyle bir hale geldik ki artık zencilere pozitif ayrımcılık yapmayan insanlar sjwler tarafından ırkçı ilan edilecek
  • aslında iyi bir niyetle başlayıp, daha sonradan beyaz karşıtlığına ve milletin parasını cukkalamaya doğru yönelen bir örgüt.

bu örgütün yöneticileri siyahilerle beyazların eşit olmasını falan istemiyor, kimse kendini kandırmasın. yaptıkları açıklamaları oturup okuyabilirsiniz. beyazlardan aldığı paralarla da, gerçekten yardıma ihtiyacı olan siyahi insanlara yardım etmek yerine, kendilerine malikane falan alıp lüks içinde yaşamaya devam ediyorlar.

amerika'da siyahilerin çoğunluk olduğu bölgeler bildiğin buranın gazi mahallesi gibi. o yere adım atarken iki kere düşünmen gerek. o tarz mahallelerde büyüyen siyahi çocukların ileride nasıl bir insana dönüşeceğini az çok kestirebilirsin. bunları düzeltmekle uğraşan yok. oradaki çocukları suç işlemek yerine okula yöneltmeye çalışan yok.

amerika'da en çok işlenen cinayet türü bir siyahiyle diğer bir siyahi arasında. polisler ırkçı oldukları için siyahileri öldürüyorlar diye yaygara koparıyorlar, polisler tarafından en çok öldürülen ırk gene beyazlar. yani zaten polisler adam öldürmeye yer arıyor. tamamen istatistiksel konuşuyorum bu arada, götümden atmıyorum bunları. isteyen araştırabilir.

kısacası bu örgüt sadece kan ve şiddetten geçim sağlıyor. ne kadar çok yaygara, o kadar çok para. bu siyahi abinin neden blm'yi desteklemediğini anlattığı bu videoyu da izleyebilirsiniz.
  • zimmerman ve michael brown olaylarindan sonra amerika'da baslayan toplumsal harekettir. zencilere esit davranilmadigina ve polis zorbaligina dikkat cekmeye calisir. amerika'da zencilerin katildigi cogu protestoda kesinlikle boyle bir pankart vardir.
  • https://blacklivesmatter.com/…020-impact-report.pdf

çok araştırmacı ruhun varsa oku lan, tırrek. kendi sitelerinde kime bağış yaptıklarını yayınlamışlar, eleman buradan inkara girişiyor, tıpkı köşe başını tutan organizatörler gibi. muhtemelen kendisi de kendi bulunduğu ülkede tekelinde tutuyor.

black lives matter diye bağış toplayıp ilaç şirketleriyle organize bir şekilde çalışan organizasyonlara bir yıl içerisinde kazandıkları 90 milyon doları aktarmışlar. bunu kendi sitelerinden açıklamışlar. eleman buradan "linkte hiçbir şey yok, boş" diye çığırıyor.

mal.
  • şu anda amerika'da mağaza yağmalamak ve kılıfını uydurmak için kullanılan motto.
hesabın var mı? giriş yap