• ibrahim erkal sac modeliyle berberden ayrilma olasiligi yuksek kisi.
  • -enseyi düzeltelim abi..
    -hmm ben şu kuyruğu da alayım, bak sıçan kuyruğu gibi olmuş, çok incelmiş saçın..
    -yok abi kals..
    -alayım alayım, çok rahatlayacaksın bak.
    -yok abi sen alm..
    -yahu bak kızlar artık kısa saça hasta.
    -ama abi du..
    -bak ooooh gittiii.
    -pe..peki abi..sağol abi.
    -yıkayalım mı saçları?
    -yo..yo..ehah peki abi.
    -ey başını şöyle!
    -bulgbugbuyurgabiii...
    -su sıcak mı?
    -ii...iiyiiğ abiii.
    *
  • - nası yapıyoruz aslanım?
    - valla osman abi şu favorileri düzeltsen yeter. enseler bi de. uzatcam saçımı da enseler çok uzadı.
    - ya koçum sen bana bırak adam ediim şunu.
    - pe..peki abi..
    - ya koç senin bi de eski mazda vardı? noldu o duruo mu? bana versene be koçum ayaamızı yerden kessin..
    - p..peki abii...
    - ha bi de sizin yazlığın anahtarları duruosa versene hatunu götürcem haftasonu..
    - p.pekkii abii. sk belamı abii. hiç durma devam et...
  • mahallede:
    - naptın necla hani beni seviyordun. berberin kalfasıyla nişan da ne demek oluyor?
    - hakan sorma oğlan ustasıyla gelmiş istemeye. babam itiraz edemedi.
  • birebir şahit olduğum olay sonucunda görmüş olduğum erkek modeli. sanırım gelen müşteri pakistanlıydı ve bir çeşit saç hastalığı vardı çünkü başının bazı yerlerinde saç yoktu.eliyle saçının düzeltilmesini istediği yerleri gösterdiğinde "ni" , kesilmesini istemediği yerleri işaret ettiğinde ise "da" diyordu. berber * , elinde makası adamı aynadan sukunetle dinledikten sonra işe koyulmuş ve adamı kabak yapmış, traş bittikten sonra bir de aynayla ensesini göstermişti. pakistanlı ışıl ışıl parıldayarak mutlu bir şekilde dükkandan ayrılmıştı. otorite budur kardeşim...
  • kildan tuyden sebeplerden kimsenin moralini bozmak istemeyen saglikli erkek modelidir. bu nedenledir ki berber degisikligine pek gitmez bu modeller, hatta berberleri dukan kapatinca bunalima girip aylarca tras olamadiklari tespit edilmistir.
  • istedigi sekli semali adam akilli anlatmis olmasina ragmen bazi seylerin ters gittigini* fark eder ama is isten gecmistir artik, kadere boyun egilir *. berber "buyur abi, iste soyle oldu boyle oldu" diyerekten aynayi kafanin sagina soluna arkasina tuttugunda ise modelimiz yine mulayimligini korumak zorunda kalir, gec de olsa "abi o ne oyle naaptin sen yaa? amina koymussun sacin" diye itiraz edemez, "eyvallah hafiz eline saglik" der. oysa bilir ki berber dayi yine dogaclama takilmis, yine surrealizmin sinirlarini zorlamistir sac kesimi esnasinda.
  • erdek - narlı köyü erkeklerinin tümü.

sebebi ise, köydeki tek berberin adam öldürmekten içerde yıllarca yatmış olması.
  • nedeni nasıl bir model tarif edilirse edilsin berberin kendi kafasındaki modeli* uygulaması*, doğal sonucu ise kendi saçını kesmektir.

-nası olsun abim?
    -üstler biraz uzun kalsın, hafif yanlara dökülsün... yanlarla arkalar da dört numara olsun.
    -yok yok, ben en iyisi berbere itiraz edemeyen erkek modeli kesiyim saçını, çok açar seni...
    -eh... peki, kes bakalım.
  • bi bildigi vardir heralde diyip o guzelim saclari tel tel kasap hayrettine teslim eden erkek biçimidir
hesabın var mı? giriş yap