• erkeklerde idrar yollarında, boğazda iltihaplanma, penis ucu akıntı ve ağrılı idrar en yaygın belirtileri olan hastalık. ancak hiç belirti vermeden de seyredebiliyor. tedavi edilmezse, kan dolaşımına karışıp eklemleri, kalbi ve beyni etkileyebiliyor. antibiyotik ile tedavi ediliyor.

ayrıca, bel soğukluğunu ciddi ciddi beli üşütmek sanıp ortalık yerde söylenmemesi gereken hastalık. hayır ben söyledim çok garip karşıladılar. anlayınca yeri yarmak istedim, o yüzden.
  • bayer'in, eczacibasi'nin, abdi ibrahim'in olmadigi vakitlerde, oyle haplar filan yok tabi. bu yuzden bel soguklugu su yontemle tedavi edilirdi:

"bel soğukluğu için haşhaş, semizotu tohumu, kabak çekirdeği, hıyar çekirdeği, kavun çekirdeği, arpa unu üç yüz dirhem* su ile kaynatıp, badehu* sahk edip* şeker ile karistirip ikişer fincan şurb edeler*, nafidir*. "

müellifi belli değil, menâfiü’n-nâs, süleymaniye kütüphanesi, mihrişah sultan kitapları, 246, s. 11.
  • ben bu hastalığın amına koyayım. bana bi garezi mi var nedir kasıtlı başıma geliyor hastalık bildiğin. bi yıllar önce geldi onda penisime öküz gibi metal iğne sokup akıntı örneği aldılar, zaten hastalığı anlayana kadar işerken yanma teşhisi öldürdü beni artık işememek için su falan içmiyordum.

bir de yıllar sonra şimdi geldi başıma, akşamına doktora gideceğim. eczacıdan idareten akıntıyı durdurması ve idrar sırasında yanmaması için ilaç aldım. benim gibi fark edip, akşamına doktora gidecekseniz şuan vaktiniz yoksa idareten "monodoks" adlı ilaç bir sürelik işinizi görür.

ancak kesin tedavi kalça yoluyla yapılan iğnedir arkadaşlar, iğneyi yaptırıyorsunuz bir kaç saate geçiyor.

edit: arkadaşlar bu entry'i yazdım fakat abartmıyorum yüzlerce mesaj aldım. herkese yardımcı olmak istesem de bazı yavşaklar cevap aldıktan sonra bir teşekkür etme tenezülünde bile bulunmadılar. bundan sonra gelen özel mesajları hiç bir şekilde yanıtlamayacağım. zaten her şeyi gayet net açıkladım.

son editten 3 yıl sonra editi: erkeğiyle-kadınıyla psikopat bir güruha denk geldim sanırım. aşırı fantastik ve saçma sorular geliyor. arkadaşlar ben doktor değilim bir problem varsa en yakın sağlık kuruluşuna başvurup tedavi olun. şöyle oldu bende var mıdır veya şimdi şu durumdayım akşam aileme ne desem gibi malca soruları bana sormayın. belirtileri ve başıma gelenleri yazmışım yani gayet açık değil mi?
  • uzmanlık sınavına hazırlanırken dershaneye gelen klinik mikrobiyoloji hocası "diabet mi olmak istersiniz gonore mi?" diye sormuştu, sınıfın çoğunluğu diabet demişti. hoca diabetin çözümü yok, ömrünüz boyunca ilaca bağımlısınız oysa gonore'nin çözümü çok basit, tek doz siprofloksasin demişti. hala hatırlıyorum.

korunun.
  • kök tengri'nin beni uyarma şekli. bu ikinci olacak ve yine hiv pozitif muamelesi yiyeceğiz. boktan tarafı şu pandemi döneminde bununla uğraşmak zorunda olmak. burayı okuyorsan ve korkuyorsan sevgili dostum, korkma. tedavi ile 1 haftaya geçiyor fakat bunların hepsi birer uyarı sakın unutma.
  • neisseria gonorrhoeae isimli haylaz bakterinin neden olduğu idrar yolları, rahim boynu, rektum ve boğaz ya da göz mukozalarını etkileyen en sık rastlanılan şekliyle cinsel yolla bulaşan hastalık oluşumudur... gonore ayrıca deri ve eklemleri de tutabilir,kadınlarda kısırlığa neden olur...condom & tek eşililik haliyle bu tur hastalıklara kapılma olasılıgı minimuma indirilebilir...tabi partnerinizin evvelden bu hastalıga sahip olup olmadıgını sormak gerekir...tek eşlilikde faida etmeyebilir..
  • yaniliyorsam kedilerde gorulen ve sonu kazakistanda japonya buyukelciligi olan kimono cesidi.
  • neisseria gonorhea isimli mikroorganizmanin sebep oldugu hastalik.
  • kamyoncu meslek hastalığı.
hesabın var mı? giriş yap