• (bkz: recep tayyip erdoğan/#17091473)
    http://www.radikal.com.tr/…10.2009&articleid=960785 (başöğretmen atatürk'ü andıran erdoğan afişine tepki )
  • (bkz: ataturk)
  • eskiden okul müdürlerine bu ünvan verilirdi diye bilirim.
    tabi başöğretmen deyince akla gelen tek isim atatürk'tür.
  • (bkz: head teacher)
  • eskiden atatürk'e özgüydü..

(bkz: kariyer basamaklarında yükselme sınavı)
  • (bkz: sabiha gökçen)

thk türk kuşu okulunda 1938'den 1955'e kadar bu görevi yürütmüştür.
  • iş yapmayı kesen öğretmendir. bir fen lisesindeyim. belli yaştaki her öğretmen başöğretmen ve mümkün olduğu kadar sorumluluklarını yapmayıp iteleme peşindeler. işlerine gelmeyince de 'gençler yapsın' diyorlar. e kardeşim, sen maaşı hak ettiğini düşünüyor musun böyle yaparak?

ben niye senin sınav analizini hazırlayayım? veya sen neden zümre başkanı olmaktan kaçıyorsun? başöğretmen olan sensin. sen olacaksın tabi ki.

tanım: sorumluluktan kaçma ünvânı.
  • 1 aralik 2021 tarihinde yapilan 20. milli eğitim şûrasında cb. erdogan tarafindan duyurulan, 10 yillik deneyimi olup uzmanlik egitimini ve sinavini basariyla tamamlayan ogretmenlere verilecek olan unvan.

bak buraya not dusuyorum. bazi kavramlarin nasil ici bosaltilir gorun.

20 yillik iktidari boyunca cok degil 1 tane gercek basogretmen yetistirememis birinin sozde kanunla insalara basogretmenlik dagitmasi olayidir.

bu arada dolar kuru 13.31, euro 15.06.
  • tayyip iktidarının yıllardır sistematik olarak yaptığı en önemli şeylerden biri değerli kurumların ve kavramların içini boşaltmak. bugün yine o iğrenç şark kurnazlıklarıyla o dar zihinleriyle başöğretmen kavramını basitleştirmeye çalışıyorlar. siyasal dinci yobazların anlayamadıkları ve asla anlayamayacakları şey atatürk sevgisi kavramlarda kurumlarda değil gönüllerdedir. atatürk adı geçen statların, havalimanların, köprülerin, parkların ve daha birçok değerli eserlerin adını değiştirdiniz, sonuç ne oldu? sizin bu ihanetlerinizden sonra atatürk sevgisi güzel ülkemin güzel insanlarında daha da arttı. artık son çırpınışlarınız, yakında yolcusunuz. inanetlerinizin bedelini hepiniz ödeyeceksiniz. bu ucuz numaralarınızla atamızı önemsizleştirme hezeyanlarınız beyhudedir. bu ülkede bir tane başöğretmen vardır, o da ulu önder gazi m. kemal atatürk’tür.
hesabın var mı? giriş yap