• ara sıra soyulmasının kimseye zararı olmayacak, hatta pek çok kişiye fayda sağlayacak makinelerdir.

şimdi, banka soygunu gibi değil. kimsenin korktuğu ettiği yok, sessizce alırız parayı, psikolojik bir zararı yok.
    mudilere zaten zararı yok, aldığımız parayı onların hesabından kesmiyorlar. her yıl zaten pek çok saçmasapan ücret kesiyorlar, bari kesilen paralar bankaya kalmaz bir işimize yarar.
    bankaya zararı yok, zaten sigortalıdır bütün herşeyleri.
    sigorta şirketine zararı yok, böyle olaylar hiç olmasa hiç ekmek yiyemezler. ayrıca primleri de artırabilirler fırsattan istifade.
    çalana faydası var, sonuçta paradır.
    çalana zararı da yok. öyle milyon dolarlar elde etmeyecek, işte bir iki ay eli rahatlar borcu varsa filan onu kapatır. öyle sonradan görmeliğin zararlarını çekemez yani.

ezcümle, fırsatını bulursanız hiç tereddütsüz, zerre vicdan azapsız soyuveriniz.

soyulmayacak makineler yapılana kadar bir kaç makine mühendisi, bir kaç elektrik mühendisi daha ekmek yer. ulan herkes kazanıyor yahu.

ben gelirim valla.
  • burda para yoksa bir de şuralara uğrayın; (bkz: kankamatik) (bkz: babamatik)
  • dün para çekmeye gittiğim ykbnin kızılay şubesinde beni dumura sürüklemiş makina.
    tam kartımı takmak üzereyken servis dışı olan atm bana en yakın kullanabileceğim arkadaşının izmir caddesi veya meşrutiyette olduğunu söylerken yanındaki 7 atm ve 1 tele24ödeme ile muhattap değilim imajı çizdi. ben de yanındaki atmden para çekip üzerine şu arkadaş varya sana adam değilsin diyo seklinde ispiyon edip ortamı terkettim, ne oldu bilmiyorum.
  • bunlardan banka kartını paradan önce verenler makbuldur. para odaklı unutkan zihinlerimizi yüzümüze çarparken tatlı bir huzur verirler.
  • kilitlenerek kartımı yiyen salak cihaz.
    bankaya gidip cihaza sövdüğümde ise ilginç bir diyalogun ortasında buldum kendimi..

-ne bu kardeşim, makina kitlendi, 10 dakkada resetlendi, sonra da kartımı vermedi, hem takıyosunuz mmx makinaya 64mb ram'i, çalışsın diyosunuz, kitlenir tabi... koca banka olmuşunuz bi p4 alamamışsınız, makina aylarca çalışıyo, bıdı bıdı bıdıdıdıdıdıd..... (bu noktada saçmalıyorum ,bütün banka beni dinliyor ve pek fazla konuşmayan bir tip olan ben, kendime şaşırıyorum, hiç huyum değildir ama bankada olay çıkartıyorum....)

-o makina sıfır cherokee jeep fiyatında...(adam doğru diyor aslında)

-başlarım cherokee'sine, benim laptop da f16 fiyatında o zaman... (tutmayın beni)

-hemen yeni kartınızı adresinize postalıyoruz, şuraya bi imza...

-hey allahım ya..
  • nazlı zamazingo.

ödeme yapıyorsanız, eski paraları kabul etmiyor. işin garibi, iki saniye evvel kendisinden çektiğiniz parayı yatırmak istediğinizde de almayabiliyor.

al bunu alamaz mısın!?
  • -yandaki atm genelde hep daha hızlı ilerler.
    -acelen vardır ve beklemişsindir, sonunda bankamatikte para kalmadı uyarısı verir.
    -sıra sana gelene kadar yavaş ilerler o kuyruk, senden sonra ise bir anda açılır.
    (bkz: murphy kanunları)
    bir de eğer geç verirse kartı kısa bir heyecan olur acaba yuttu mu kartı diye.
  • "jenerik marka" kavramını aşmış terimdir.

tdk'ya göre otomatik bankacılık makinelerinin tamamının adıdır.
    tdk'da selpak diye bir kelime tanımlı değilken bankamatik tanımlıdır.

ben de eskiden birisi non-iş bankası bi atm'ye bankamatik dediğinde hemen cinslik yapıp düzeltirdim ama mevzu o noktayı geçmiş. artık yapmayacağım.
  • acele işiniz varsa ve bankamatiğe uğrayıp para çekmeniz gerekiyorsa sizin önünüzde sadece bir kişi bile olsa o kişi altı aylık ekonomik durum değerlendirmesini o sırada yapar. bir kartı çıkarır diğerini takar. o karta para yatırır ordan kredi kartının borcunu öder. siz arkada ulan hadi bir an önce bitirse de bi 100 tl çekip işime gücüme gitsem diye düşünürsünüz ama o kişi bütün bu işlerin üstüne cebinden bir iban numarası çıkarır oraya para aktarmaya çalışır, ilk seferinde başarılı olamaz tekrar dener fln. bitmez o iş.

ama aceleniz yoksa önünüzde 10 kişi de olsa 10 dk beklersiniz en fazla. bu böyledir ve tartışmaya kapalı bi konudur.
hesabın var mı? giriş yap