• kalkan balığıtandırda çok güzel yapıyor bu balıkçı. tatlıları da çok başarılı. ancak bir tabak meyvenin 50 lira, 20 liralık şarabın 80 lira, bir porsiyon karidesin 100 lira ve bir porsiyon tatlının 60 lira gibi bir fiyattan vatandaşa geçirilmek istenmesi anlaşılır değil. hemen hemen hiç bir şeyin fiyatı sabit değil. sizin ne yediğinize göre kafalarındaki hesabı size dayıyorlar. kalkan çok yerseniz masaya diğer gelen şeylerin fiyatı düşüyor ama az kalkan yerseniz tatlı oluyor 60 lira. zaten menü vermiyorlar. fiyat sorunca tersliyorlar. personel de güleryüzlü falan değil. işletmecisi tamamen bu işi para için yaptığını açıkça belli eden bir herif. kodomanlar gelsin, hesap kitap sormasın, yasladıkça yaslayalım paramıza bakalım mantığında. halbuki ne olurdu burası iş ahlakı olan bir mekan olsaydı. kalkan balığını çok iyi yaptığı için piyasanın üstüne satmasına kimse bir şey demezdi. adam pahalı satıyor ama çok güzel yapıyor derdi herkes. burada amaç kimsenin yaptığı işi küçümsemek değil. bir işi çok iyi yapabilirsin. bunun karşılığını almayı istemek de çok doğal. ama böyle göz göre göre müşteriyi soymaya çalışmak ahlaksızca biraz. gitmek isteyenlerin orada yiyecekleri yemeğin ederinin çok üzerinde para ödeyemeyi kabul edecek kişiler olmasında fayda var. zaten işletmecisinin görmek istediği kitle de böyle bir kitle, zira her fırsatta bunu ima ediyor kendisi.
  • kalkan balığını en iyi yapan yer
    çünkü koskoca tandır fırını görünce heee neden ünlü olduğu anlaşıldı diyorsun

ekrem imamoğlu 1 saat yemek molası verdim dediği balıkçı.
    yandaş basına göre 3 saat deniyor.

evet ünlülerde olabiliyor
    7-8 yıl önce biz gittiğimizde şenol güneş vardı
    misafirlerini bir kaç kez karşıladı ve uğurladı istemeden bizim masaya bir rahatsızlık verdi
    yapacak bir şey yoktu bize kötü masa vermişlerdi
    onlar geçerken sandalyemizi toparlamak zorunda kalıyorduk

hiç beklemediğimiz şekilde şenol güneş yanımıza gelip !!!
    “kusura bakmayın sizin masaya rahatsızlık verdik” deyince
    küçük dilimizi yutacaktık
    bu kadar medeniyet beklemiyordum kendisinden
    farkındalığı yüksek bu hareketi kendisinden beklemezdim
    geçici de olsa beşiktaşlı olabilirdim.
    fatih terim olsa bizim masayı kaldırtabilirdi. hesabı kendisine yazdırıp bizi kovdurtabilirdi.
    kızının nedimesi bir abladan dinlediğim hikayeler referanstı

balıkçı kahraman ile gençliğinde beraber çalışmış özetle garsonluk yıllarından tanışan bir abimiz bu arkadaşlığa güvenerek
    4 kişi gidiyorlar
    acayip yüksek bir hesap geliyor
    abimiz eski arkadaşlığın hatrına indirim istiyor
    uydurduktan %10 indirim yapıyorlar

demem o ki öyle bir kazık çakarlar ki
    kızgın taraf dışarıda kalır
    çekip çıkartmak bile mümkün olmaz -)))
  • insanlar kışın ortasında gidip domates salatası harika diyorlar.
  • asıl adı kazıkçı kahramandır.
    ama kazık yiyeceğinizi bilerek gittiğiniz için büyük sürprizle karşılaşmazsınız.
    heyecan yaratan tek an, kazığın büyük mü yoksa küçük mü olduğunu gördüğünüz andır.
  • soktuklari kazik degil roma mizragi.kapisindan gecilmez.
  • mekanın pahalı olmasına lafım olmaz ama menü yoksa ve fiyatlar adamına göre değişiyorsa hele ki garsonlar şımarıksa hayatta gitmeyeceğim mekandır.
  • dünyanın en ucuz kalkanını bile verseler, çalışanlarına temel insan ilişkileri nasıl olur eğitimi verilmeden önünden geçilmemesi gereken mekân.
  • kardesim, bu nasil bir yer anlamis degilim..
    o sofraya konan her sey ama istisnasiz her sey; yediginizin en iyisi olur mu? e oluyor iste...
    gecen cuma, artik kalkan disinda bir sey yemek isteyip lufer soyledik. bu nedir yahu?
    ben yillardir baska bir sey pisiriyorum sandim..
    yaninda biraz; soganla beraber kavrulmus hamsi getirdiler ikram olaraktan; valla nerdeyse catali bicagi firlatip aglamak istiyorum diye kosacaktim kahraman'a..bunu nasil yapiyorsun ustat bilemem; ama senden buyugunu gormedim.

haa, unutmayalim.. pahali.. senede 1 gidin gerekirse balikciya.. ama kahraman'a gidin.. sadece lakerdasina bile deger.
  • acayip itici adam lan, instagramda sürekli karşıma geliyor, ben daha önce bu kadar ayar olduğum bi aşçı hatırlamıyorum, çakma bıyıklı garip şovlar yapan steakçiler bile daha az itici amk bu heriften.

bu arada atıp tuttuğuna bakmayın yok 50 senede oluyor bilmem ne, kalkan zaten balıkların şahıdır, yağlı ve kolojeni yüksek besinler genelde ızgarada çok lezzetli olur.

balığı tuzlu una yatır, fazla unu silkele, sonra zeytinyağına yatırıp süzdür, meşe kömüründe döküm ızgaraya at, ters düz yap, fırçayla da en son erimiş tereyağı sür son dokunuş. oldu bitti gitti.

artistliğine kanıpta kazıklanmayın.
  • ben daha önce bu kadar kaziklandigimi hatırlamıyorum. iyi siktiniz teşekkür ederim.
    (bkz: öztürk serengil)
hesabın var mı? giriş yap