• ne güzel gamzeleri vardı değil mi. ne tatlı gülerdi.
    bahar hanım'ı ne zaman görsem "hala ne kadar güzel!" dedim.
    tedavi gördüğü için uzun zamandır saçlarını uzatamıyordu. o haliyle de çok güzeldi.
    çok uzun mücadele etti.
    vefatını üzülerek öğrendim.
    huzurlu uyusun...

yeşilçam'ın unutulmaz yıldızı. şaban'ın bahar'ı.
    (bkz: orta direk şaban)
  • allah rahmet eylesin, 80'li yıllarda televizyonun yanı sıra videoların da hayatımıza girmesiyle o çocuk yaşımda yüzlerce film ve onlarca aktris gördüm ama aklıma en çok kazınan bahar öztan'ın o masum aşık halleri ve utangaç gülüşüyle ortaya çıkan gamzesiydi. ne diyelim, mekanı cennet olsun.
  • şimdi instagram hesabına baktım da, yaklaşık 9 senedir kanserle mücadele etmiş. birini yenmiş, sonra yenisi gelmiş, ve böyle kaç kere olmuş... nasıl yorulmuştur kimbilir..

huzur bulsun...

adın batsın kanser!
  • ah yaa. sürekli gülümsüyordu çektiği acıya rağmen,moralim iyi diyordu. bu güzelliğe yakışmadı böyle gitmek. mekanı cennet olsun yeşilçam isminin..
  • yeşilçam ölüyor bizler yaşlanıyoruz..
  • annemle aynı doktorun hastasıydı bahar hanım. yıllar önce annem kansere yakalandığında "anne bak bahar öztan'ı da ameliyat etmiş ne kadar iyi görünüyor" demiştim. sıcak kemoterapi denen bir ameliyattı bu. anneciğimin kanseri daha ileri olduğu için bizim o ameliyat için şansımız olmamıştı. aynı dönem nuray hafiftaş da aynı illetle uğraşıyordu. annem üçümüz de iyi olacağız derdi. sonra nuray hanım vefat etti. o uyurken facebook sayfasını açıp nuray hafiftaş'ın bütün vefat haberlerini silmiştim ama uyanır uyanmaz görmüştü haberi. çok ağlamıştı.
    beş yıl oldu annem gideli. çok uğraştı, çok uğraştık. bir tek bahar hanım kalmıştı o üçlüden. o da gitmiş. bu sabah üçü için ağladım. nurlar içinde uyusunlar.
  • lanet hastalıkla çok uğraştı, çok didindi. olmadı maalesef. gitti güzel gamzeli güzel insan.
  • erkekce dergisinin kapagina 1984 yilbasisi icin noel baba kiyafeti ile verdigi erotik bir poz vardi..

gobek hafif disarida.. $uh bir kahkaha... derginin icinde ise kendisi ile ilgili yazilmis bir paragrafi paylasmak isterim..

aynen aktariyorum;

bahar oztan....
    erkekce'de ilk bahar...
    demli cay rengindeki gozleri, cavlan ornegi iri dalgali saclari, mermer olsa her yontucunun cekicine canlilik veren duzgun bedeni, ilk yaz yagmurunun ardindan dallarin tomurcuklarindan tasan damlalari andiran gogusleriyle tepeden tirnaga tanri'nin mizanseni..

bir yilbasi kapagi icin resimliyoruz bahar'i... doga verisinin ustune kul yapisi ne varsa hepsi cikiyor da... o porselen kapakli serbet sisesi gibi tadilasi dudaklarindan tek soz cikmiyor. on iki ayda, on iki film ceviren bu verimli sanatci, nedense konusmuyor... konusmuyor...

gozlerinde bin anlam, dudaklarinda uzayboyu suskunluk...
    belki de resimlerinin anlamini yeterli buldugundan..

yazi bu kelimelerle bitiyor...
    ve ben bu yaziyi yazanin ellerini, kollarini opmek istiyorum tebrik mahiyetinde.. bana da yazsin iki satir.. haberci, mujdeci gibi kadim bisey olsun..

soz konusu noel babali fotosu icin;
    http://foto.ekolay.net/…tik-erotizm-turk-isi-4.aspx
  • vefat haberini görünce….
    o yanağındaki gamzesi, o duru güzelliği aklıma düşüverdi.
    birkaç sokak ötemizde anaokulu var. bazı sabahlar kendisini kapıda görürdüm. servisten inen bebeleri karşılardı.
    huzur içinde uyusun. çok çekti kanserden. allahın cennetinde dinlensin.
  • aklımda hep evin mazbut, abilerinin sözünden cıkamayan karakterleri oynadıgı icin namuslu rollerin kadını olarak kalan eski oyuncu.
    cilalı ibo'nun ''yavyum'' diyerek öpmeye calı$tıgı kadın olarak da tanınır ye$ilcam'da.
    kendisi bir dönem kemal sunal'ın tavlamaya calı$tıgı kadın olarak filmlerde arz-ı endam etmi$ti.

son olarak levent inanır'la bi film cevirdi gitti bu diyarlardan.
hesabın var mı? giriş yap