• şarkının "sevimli hayaletler" tadındaki melodisi sözlerinin müstehcenlik dozunu tamamen gölgeliyor. sayın eilish sevgilisi olan biriyle birlikte oluyor. fakat adam bu olayın tantana koparmasını istemediği için parmak uçlarında yürüyor (mecazen ya da fiilen). eilish de bir de kendini gangster falan sanıyorsun, oysa muhallebi çocuğusun benim karşımda diyor. diz kapaklarındaki morarmalar/ yara bere neden oluşmuş? ya fellatio ya da doggy style. ha, diyor bayan eilish, bunlar için hiç şımarma, teşekkür edip minnettarlık gösterme. ısrar da etme. ben zaten canım ne istiyorsa onu yapıyorum. bana asla sahip olamayacaksın, fakat öyleymiş gibi, üzerimde kontrolün varmışcasına hareket etmenden de haz duyuyorum (kadın hükmedebileceği bir efendi ister). ben kötü kızım, annem bu şarkının sözlerini okusa sana çok acır. ananı ağlatacak, yavuklunu öfkeden çıldırtacak, babanı baştan çıkaracak biriyim ben.

şarkının hikayesi bu. eilish'in konserlerinde on binlerce ergen bu sözlerle zıplıyor.
  • şüphesiz ki asıl şarkı 5. dakikadan sonra başlıyor. o nasıl bir gazdır amk.
  • justin bieber düeti rezalet ötesi olmuş şarkı.

sesleri o kadar uyuşmamış, o kadar yakışmamış ki justin bieber şarkının ortasında parazit hissi veriyor. sanki şarkının bir yerinde referans karışıyor, siz başka bir şey dinliyorsunuz ve sonra özüne dönüyor. ayrıca bieber'ın vokali, eilish'e kıyasla inanılmaz zayıf. şarkının kimin söylediğini bilmeden dinleseydim kötü bir youtube cover'ı olduğunu düşünürdüm muhtemelen.

düeti bu kadar kötü yapan tek şey bieber'ın yetersiz ve alakasız vokali değil, ona yazılan sözler. bu şarkının kendi içinde bir anlamı vardı. bir genç kızın hiçbir sınır tanımayan cinsel ilişki anlayışını anlatıyordu. bieber'ın söylediği kısım anlam olarak şarkıda çok eğreti durmuş. hele "loosen my tie up so i can breathe/ it ain't political" kısmına gülsem mi ağlasam mı bilemedim (çakma fifty shades seni). her şeyi kenara bırakın, bu şarkı bir kadının bakış açısından anlatılıyor. bir erkeğin araya girip "yeah, i'm a bad guy" demesi hiçbir şey ifade etmiyor.

belli ki düetin asıl amacı listelere oynamak. bad guy, birkaç aydır amerikan müzik listelerinde iki numaraya çıkıp geri iniyor ama old town road yüzünden bir numarayı bir türlü göremiyor. şu an old town road güç kaybetmiş durumda. billie eilish'in şirketi alakasına ya da uyumuna bakmadan sırf bir numaraya oturmak için bu düeti itelemiş olmalı. bieber'dan daha iyi isimler seçilebilirdi, ancak bunda da esas faktör eilish'in çok ağır bieber fanı olması.

keşke bir billie eilish & lorde düeti gelseydi. yıkılırdı buralar.

komik bilgi: eilish, bieber'ın en büyük ilham kaynaklarından biri olduğunu söyleyedursun, bieber'ın kariyerinde eilish'in elde ettiği albüm başarısı yok ahah. eilish'in albümü üç hafta zirvede kaldı, üç ay boyunca ilk beşte durdu.

albüm incelemesi için (bkz: #91682070)
  • --- spoiler ---

ı like it when you take control even if you know that you don't own me, ı'll let you play the role ı'll be your animal
    --- spoiler ---

şarkının nasıl kafayla ne zaman dinleneceği sözlerinde çok açıkken, bizim radyolarda bangır bangır çalması çok trajikomik gerçekten *
  • şu şekil muazzam bir seth everman versiyonu olan billie eilish şarkısı bad guy
  • tuhaf bir şekilde loop’a aldıran şarkılardan. tarzım olmamasına rağmen billie eilish’in vokalini aşırı beğendim. böyle farklı karakteristik sesler hoşuma gidiyor. ee ritim de güzel, gayet olmuş parça.
  • bu şarkıya cringe diyenin günlük hayatında cool sandigi hareketler cringe olsa gerek.
    sarki muazzam enerjik ve çok özel bir modu var. beat'i çok kaliteli, klibi ise yaratici denecek düzeyde.

hadi kardeşim hadi, pop art ve modern sanat bilmiyorsanız, yeniliklere açık degilseniz siz rihanna rampapa'dan devam.

billie ellish'in güzel bir a2 sarkisi. lol.
  • justin bieber remixi rezalet olmuş şarkı. seslerinin uyumsuzluğunu geçtim justin'in sesi bu ayarda bir şarkı için çok zayıf kalmış. vokal performansı zaten vasatken şarkının sözleriyle o bebelac sesi iyice irrite edici olmuş.

illa bebeface yakışıklı bir eleman aradılarsa george ezra'nın bu şarkıyı söylememesi çok yazık olmuş. hem tipi güzel hem de sesi çok iyi ve bu tip ''bad guy'' hissiyatını geçirebilecek bir sesi var.
  • aylardır kafamı kurcalayan, ''ben buna benzer melodiyi daha evvel nerede duymuştum?'' sorusunun cevabı, hiç de uzak bir yerde değilmiş... sdsgsdgsf
  • bu sarkinin youtube videosu altina setheverman adinda kel kafali bir adam "i'm the bald guy" yorumunu yazmis ve an itibariyle 1.2 milyon begenisi var.*
hesabın var mı? giriş yap