322 entry daha
  • 3 mayıs 2024'te türkiye'de vizyona giren amy winehouse biyografi filmi. yani, tahmin ettiğimiz gibi çıktı. böyle bir hikayenin başarılı çekilebilmesi imkansızdı, öyle de olmuş.

"hapishane sahnesinde gerçekte amy'nin saçları o modelde değildi" diyen ruh hastalarını bir kenarı bırakırsak akşam için iki seçiminiz varsa yunus emre, nagihan, aleyna'yı izlemeyi tercih edebilirsiniz. işitsel kısmı güzel mi, güzel ama 2 saat sinemada izlemeye değer mi? değmezmiş.

amy? 27 yaşındaydı.

5/10
  • albüm versiyonuna gelirsek 2 gündür kendim için yaptığım özel versiyonunu bu gece bitirdim albümde standart versiyonun 11 şarkısına yaptığım yeni düzenlemenin yanında 12 ve 13. şarkılar olarak some unholy war ve back to black'e yaptığım iki versiyon daha var. dünden beri keyifle dinliyorum ortaya çıkardığım 46.35 dk. lık yeni versiyonunu. bu geceyi not et sözlük en sevdiğim sanatçıya ait en sevdiğim albüme kendi yorumumu getirmiş biri olarak dünya ve insanlar sikimde değil artık. back to black (emre büge's fan edition) oldu ismide.
  • son 25 dakika biletimi aldım bekliyorum. umarım güzeldir. izleyince yorumlarım.

"beğenmedim" kısaca yorumlayacağım. şok oldum.

1. blake ve uyuşturucu sorunu çok hafif geçilmiş. blake uyuşturucu kullandığı halde akıllı, mantıklı ve romantik biri gibi gösterilmiş.
    2. grammy ödülü şubat 2008 glastonbury haziran 2008 tarihinde. bu iki olayın öncelik sırası filmde montaj hatası bence.
    3. amy blake'i hapishanede ziyaret ettiğinde normalde saçı kısa ve sarıydı ve hatta annesiyle gidiyorlardı ayakta duracak hali olmayacak şekilde uçmuştu 2008 de paparazzi videolarında gördüğümüz üzere mayıs ayında hatta mtv türkiye jeneriğinde bile vardı amy'nin o görüntüsü ama filmde yine herzaman ki modelde.
    4. amy shepherds bush empire konserinde (there is) no greater love'ı söylemiyor.
    5. daha fazla konser görüntüsü yapılmalıydı. bunlar da es geçilmiş. sonuçta 2008 glastonbury konseri değil tek olaylı konseri. rock in rio lizbon, v festival, bestival, st. lucia jazz ve 2011 in başındaki süper konserleriyle o ölmeden bir hafta önceki belgrad konser görüntüleri hoş olurdu.
    6. ölümü ve cenaze de yapılmalıydı.

2/10 senaryo ve kurgu çok zayıf.

amy belgeseli ve kızım amy kitabı bu filmden iyi. aslında malzeme çok iyi senaryo etkileyici, yapımda çok güçlü olabilirdi film. kendisinin 2007, 2011 yılları arası yaşamına o kadar hakimim ki ben bile çok daha iyi yönetirdim filmi senaryoyu bile yazardım yani.
  • "onun müziği.
    onun hayatı.
    onun kuralları.
    amy winehouse'un şöhrete erken yükselişinin ve çığır açan albümü back to black'in yapımının olağanüstü hikayesi."

filmin ayrıntılı yapım notu.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap