• beyaz türkün hasıdır bu adam.. izmirliyim. ailem de izmirli.. gayet iyi bir egitimim iyi bir işim var.. yakisikli bile sayilabilirim hatta.. yaşamaksa en rahatini yaşayabilirim kimseye dokunmadan etmeden.. hele bir de arkami akpye dayarsam ki babam bir yandan da cami yönetimindedir sever din işlerini.. ama işte beni böyle yetiştirmemişler.

ben küçükken hastanelere çok yattim. orada gördüm çok dandik insanlarin hemşire olup da haketmeyen insanlara nasil zulumler yapabildigini.. sonra düşündüm ki bu zulmedenler her zaman aslinda bir şey olamamis, (doktor mesela) onun ezikligiyle yasayan insanlar.. bu sadece maddi anlamda değil, manevi anlamda da bir yere gelme durumu.. hiç bir yasak, hiç bir zulum empatiyle yapılmaz çünkü. eğer birisinin yerine kendinizi koyarsanız, asla yasaklayamazsiniz, asla zulmedemezsiniz benim fikrimce.. ve ben sonra düşündüm ki kimsenin, bunlara bu zulumu yapmasina izin vermemeliyim.. ne olursa olsun.. ve sonunda kendimi:

çok afedersiniz ermeni, ayrıca, alevi, kürt, ateist, başörtülü, gay, ankaragüçlü ve dersimli bir kadın olarak buldum.. bu ülkede herkes benim kadar rahat yaşama, mutluluğu arama hakkına sahip olması için..

ben bugün direniyorsam, direnişe tüm varlığımla destek veriyorsam, memleketimde kendinden olmayanlara söz hakkı, mutluluğu kovalama hakkı tanınmadığı içindir.. başkası mutsuzken, gelebilecek mutluluğu kabül edemeyeceğim içindir!

belki de şair ceketli çocuk gibiyim biraz; tamam bu uğurda yıkıcıyım kabul ediyorum ama, kendimi bilmez hiç değilim.. yaşamak istiyorum sadece, kendi savaşlarım uğruna..

bir de künefeyi çok severim.
  • eksi sozluk 12. yaş zirvesinde yanlış saymadıysam benim daha onceden bilmedigim 22 insan beni bildi.. acaip mutlu edici bir şey tabii ki bu.. seni bilmeyen insanlar "aa azuth buymuş"(ya da bu muymuş) diyorlar ve bu benim gibi bir insan için yeterli mutluluk sebebi..

fakaaaat şu 22 kişinin içinden biriniz sap olmayayi arkadas.. biriniz de zirvedeki o mini etekli şato gibi kizlardan olaydı yahu.. kimlere hitap ediyormuşum, neler yapiyormuşum direkt idrak ettim.. 27 yaşında bekar bir erkek için gittiğim yol gidilecek yol değil..

bundan sonra bu sozluge aşk meşk yazicam arkadaş!.. futboldan bir şey elde ettiğimiz yok bari genç kizlarin prens yazari kivaminda bir şey olalim.. ben de istiyorum mini mini etekli kizlar gelsin "aaa azuth biz senin hayraniniz desin" hep sap hep sap.. bu ne yahu? gözüm kaldı yemin ederim şato gibi, heykel gibi kizlarda..
  • zevklerinin cok alaturka oldugu konusunda arkadaslarindan eleştiri alan insan.. hayir anlamiyorum arkadas ben. sizdeki bu frenk aşkı nedir? en sevdiğim yemek papaz yahnisi tatli olarak aşure.. en sevdigim sarki yanıyor mu yeşil köşkün lambasi.. isteniyor ki yemeklerden suşi seveyim yok efendim tatlilardan profiterol, müzik olarak radiohead manyagi olayim.. yok efendim almiyor kafam, almiyor midem. (bu arada ayva tatlisi da sahanedir ha.. ara kafede yediydim bi tane.. krokanli falan yapmislar.. of ne güzeldi be)

velhasil böyleyim arkadas ben. yapcak bir şey yok. evkafta memuriyete giricem, güzel havalarda istifami basip ayrilicam.. alaturkaysa buyur. bi de şu benden az hoşlananın kulu kolesi olma, benden hoslanmasini bitirene kadar üstüne düşme alaturkaligim olmasa sahane olacak ya neyse..

edit: ulen az once heyecanlandim solda ismimi gorunce. anam dedim birisi entry girdi basligima.. baktim kendim girmisim.. oyle de bi saskinlik.
  • ne eskisi gibi futbol yazisi yazabilen (bunun nedeni de ichdir. direk hedef gostereyim.. her girisin ayni biraz degistir dedi, meerse o girisler bana ilham veriyormus) ne de baska yazi yazabilen bir insan oldu bu hergele.. kizim dogana kadar en güzeli benim insanina donustu anasini satiim..

bir de kimden hoslansa, kimi sevse 3-4 ay icinde yurt disina gidiyor oluyor. bir degil iki degil.. 4 falan oldu bu. şu film vardi hani, adamla sevisen kadin bir sonraki ilişkisinde evleniyordu, öyle olduk resmen.. yaklasiyorsun bana, hoşlanirsam senden en gec 5 ay içinde yurt disina gidiyorsun. ölünce de "pasaport baba" türbesi kurarlar üzerime tam olur..
  • 17 aralık operasyonu ile reza zarrab tutuklandığında ebru gündeş'e "başında erkeğin yok bir ihtiyacın olursa haberimiz olsun" diyr bir tweet atmıştı. sonradan da kötü manada demedim diye kıvırmıştı. son çıkan fotolarından anlıyoruz ki adam ebru gündeşe bile yürümüş asahshajkajsja.
  • 1 aydan sonra geri gelen insan..
    nerde kalmistik? ha.. karı soyunmaya başladı, ben de dur demiştim....
  • önce altay, sonra galatasaray, sonra da cengiz kurtoğlu taraftarıdır.. (resmini öptüm de yattım)
  • kirk yilin basinda bi lumpen zevkini yazdi onu da nasil buldular ise hemen "görün azuth dediginiz adami görün, recep ivedik'e anira anira gülmüs bir denyo" diye gazteye yazmislar arkadas.. bundan sonra soyle entelektüel evlenecek kiz bulmak zülm gari bana.. "aa sen recep ivedik i cok begenen adam degil misin?" falan derler, kiz vermezler.. ulan neredeyse tüm ken loach filminde entrym var acip onlari okusana sen niye recep ivedik i okuyosun bi de gazteye yaziyorsun? bin tane entry var orada tutmus benimkini.. hay allahim.. cok mutsuzum...

bi de cyrano ya portakala falan ozenirdim. "vay anam gazetelerde eksi sozluk yazari diye yaziliyorlar ne güzel" derdim.. al bakalim azuş bey.. istediin oldu keyfini cikar.. hay anasini satayim.

(bkz: ibne basin bunu da yazin)
  • muhafazakar liberallerin ayaklarının dibine oturup "ama kemalizm sfshs" diyen tayfadan olmuş. tamamen histeri krizi. ben daha geniş bakıyorum alt metinli yalan yanlış cümleler kuruyor. ben "onlardan" değilim ama "adam haklı"ya getirerek "vay be adama bak gerçek demokrat. gerçek sosyalist" dememizi bekliyor sanırım. ana sosyalist refleksini alaşağı edip tabu yıkan adamım demeye getiriyor. bana liboş denmesin diyor tamam denmesin. amma dönüp onun gibi olmayanlara postal yalıyorlar diyor. mustafa kemal demokrat değildi diyor. tamam değildi öyleydi. ama bunu dedikten sonra adaleti meçhul kişilere sonuna kadar evet diyor. yargı bağımsız olmalı demiyor da "başka bir parti gelince o da değiştirecek niye itiraz ediyonuz" diyor. hayır derken gerekçelerini gösterenlere "sfşsfşsfşsfş şeriat gelecek" deyip tepkiyi küçük görüyor.

şimdi söyle bana azuth kardeş. bir "postal yalayıcı" olarak soruyorum bunu sana; elli defa dedik askeri vesayetin hükmünün bitmesine yüzde yüz tamam diyorum. ama "badem hırsı" yasalara hayır diyorum diye ekliyorum. elimde bir sürü gerekçe var. senin elinde ne var? sadece asker gitsin mi? sadece bu mu? çeşitli başlıklarda beşyüzbin defa söyledim. tekrar söyleyelim. sen liboş olmayan bir sosyalist olarak mı kabul ettin; grev hakkı olmayan, aihm'e gidilmeyen, nükleer santrallerin yapılmasına itiraz edilemeyen, tek bir zümrenin erkindeki anayasayı... eğer bunları hümanist, insan seven bir sosyalist olarak söylediysen o kütüphaneni baştan indir bi bak. neresinde bu reva gördüğün "evet"... ha doğru askeri vesayet istiyorlar değil mi hayırcılar... o zaman devam edebilirsin "sfşsfşsfş" demeye. kızlar bayılır. mavi bayrağını da al. herkes görsün. bizden akıllısın nasıl olsa. biz hala şeriat gelecek sanıyoruz. şu an o erişilmez sosyalist evreninde gayet mutlusundur...
  • hakkında yillar önce şiyirler yazdığımın:

ben azuth
    tabi bir ismim var ama onu da arayan bulsun.
    azuth bir oyundan gelir.
    oyundaki bir karakterdir.
    ama duydum ki merak ediyormussunuz,
    kim oldumu anlatayım: evvela izmir'de doğdum.
    izmirliyim yani.
    ve erkeğim..
    adamım, burnum var, kulağım var, pek biçimli olmamakla beraber.
    3 yaşında kazdan korktum,
    5 yasinda ilk hastane sandviçimi yedim, hayran kaldım.
    12 yaşında, araba çarptı.
    ölüyordum.
    16 yaşımda aşık oldum.
    hiç unutamadım.
    28 yaşında üniversite okurum, hala.
    ne başımda aylağımdır çok, ne de çok param vardır.
    ne ingiliz kralı kadar mütevaziyim, ne de bar garsonu kadar yavşak.
    papaz yahnisini çok severim
    ıspanaklı böreği hele biterim
    malda mülkte gözüm yoktur.
    vallahi de yoktur.
    orhan veli'yi çok severim.
    zaten bu profil yazısı da ondan araktır.
    bir iki kere aşık oldum.
    birisi çok uzun sürdü.
    kimisi kendisi bitti, kiminin nasıl bittiğini anlamadım.
    futbolu ve gülmeyi çok severim.
    gülmeyi daha çok.
    sinema'yı da severim
    ama fotoğrafçılığı sevmem,
    tarihten bahsetmeyi çok severim,
    türk fimleri ile birlikte.
    daha bir çok ehemmiyetsiz işle uğraşırım.
    onlar da sonraya kalsın.

(edit imla oh bebek)
hesabın var mı? giriş yap