• yazın altınoluk'taki sağlık ocağında pratisyen doktorun aramızdaki şu diyalogtan sonra 1000 miligramlık versiyonunu yazabildiği antibiyotik.

c:antibiyotik mi yazıcaksınız doktor hanım, belirteyim ki ciddi şekilde penisiline alerjim var.küçükken anafilaktik şok geçirmişim hatta..o yüzden sadece penisilin dışı antibiyotikleri kullanabiliyorum..

d:peki, sana yazacağım antibiyotik tamamen farklı bi grup.penisilinle hiç alakası yok.

c:peki.

sonra eve gelinir.prospektüs okunur.augmentinin tamamen penisilinden oluştuğunu, penisiline alerjisi olanlarda kullanımında ölümle sonuçlanmanın sık olduğu öğrenilir.doktor arkadaşlar hemen dava aç derken ben ise canımı kurtardığıma seviniyodum.şimdi iki ihtimal var:

ya bu kadın diplomayı hakikaten yolda beleş dağıtırlarken aldı, ya da beni öldürmeye çalıştı.başka seçenek göremiyorum.bir doktorun augmentin'in penisilinden oluşmadığını iddia etmesi herhalde bir manavın muzun kırmızı olduğunu iddia etmesiyle aşağı yukarı aynı herhalde..

(bkz: penisilin alerjisi)
  • 1000 mg olanı hap mıdır fitil midir hala çözemedim. şimdi bunu yutuyo muyuz yoksa götümüze mi sokuyoruz arkadaşlar? biri bilgilendirsin lütfen beni.
  • yirmi yaş dişinin yol açtığı ibneliklerde doktor bunu yazar. hakkaten işe yarar.
  • ayağa kaldırma açısından on kaplan, terletme açısından on sauna, uyutma açısından ise on nine gücündedir.
  • hayatında ishal olmamış beni su fışkırta fışkırta sıçırtan güçlü antibiyotik.
  • avelox'la aynı kimyasal grupta değildir. augmentin sentetik penisilindir, avelox ise bir florokinolondur.
    plasebo hiç değildir.

edit: grip, virutik bir hadisedir, eğer baktreriyel bir enfeksiyon yoksa düzelmek için antibiyotik kullanmak saçmadır.
  • 1000'lik versiyonunun her film tabletinde; 875 mg amoksisiline eşdeğer amoksisilin trihidrat, 125 mg klavulanik asite eşdeğer potasyum klavulanat ve boyar madde olarak titandioksit içeren antibiyotik (bkz: bokunu çıkarmak)
  • feci şekilde alerjik bir antibiyotik. delicesine uyuzcasına kaşındıran, kusturan, mideyi delicesise gazla şişiren ve nefes darlığına yol açan bir antibiyotiktir. 25 senedir antibiyotiklerle içli dışlı olan ve antibiyotik alerjisi olmayan bende bile bu semptomlara yol açtı ve hastaneye yatıp serum yemek, oksijen-ventolin tüpü takılmak ve alerji iğnesi vurulmak suretiyle kendime gelebildim.. bidaha mı aman aman... boğaz ağrısı daha iyiydi valla... tüm bu saydıklarım 5-6 saat önce yaşandı, öbür tarafı boylayacaktık valla...
  • super bir antibiyotik. 1100'lugu ak$amdan sabaha silkeler bocekleri, bakterileri, direkman ayaga kaldirir.
  • sıçırtıyor. hem de öyle böyle değil. böyle görsel bir şölen sunduruyor adeta. depar atılarak giden tuvaletten muzaffer bir komutan edasıyla çıkılıyor. sıçırtan ilaç.
hesabın var mı? giriş yap