• bunun aküsünü çıkartmanız için şoför koltuğunu sökmeniz gerekiyor..

ee akü takviyesi nasıl olcek?

diye soracak olursanız, sol tekerleğin hemen üzerinde bir artı kutup bir de eksi kutup olarak şase koymuş adamlar..
    arabanın aküsünün bitmeyeceğinden baya eminler ama olur da başka arabanın biterse diye böyle bir özellik koymuşlar..
  • amcanızın oğlu audi q7 binerken sizin hala kırmızı iett otobüsüne binmenizle sizi fena halde depresyona sokan araba.
    o değilde bir ara içine de girdim (boşaldım) öyle kazayla falan hiç çıkmak istemedim lan sözlük. ömrümün sonuna kadar orda yaşardım öyle. çok çok düğmeleri var böyle kocaman falan ben de çok seviyorum çok düğmesi olan arabaları. sırf bu yüzden küçükken pilot olmak istedim. olmadım tabi 3-4 düğmeli iett otobüsleriyle idare ediyorum.

(bkz: idare edemem annee idare edemem)
  • arazi şartlarında, milattan kalma antika lada niva'nın eline su bile dökemeyen asfalt suvu, gösteriş aracı.
  • hep acelesi olanların kullandığı araba.

otoyolda sol şerit sadece onların olmalıdır. asla bu arabanın bulunduğu şeritte araç sürülmemelidir. sağa çekmeli, o geçmelidir.

140 km ile bir aracı sollamaya çalışıyor olsanız bile 200 km hızla uzaklardan gelip selektör yapar, tamponunu yaklaştırır kıçınıza, bir arabayı sollamayı henüz tamamlamadığınıza bakmaksızın taciz eder sizi. cüsseli ya biraz. çekil lan kenara, ben geçecem, acelem var, yoksa ezerim seni hissiyatı uyandırmaya çalışır.

görünce bunu, açmalı önünü, lanet olası varacağı yere bir an önce varmasını sağlamalı.
  • adriana lima'dan sonra erkeklerin en çok arzuladıkları listesinde ikinci sıra.
  • lastik falan değiştirteceğinizde oto sanayiye götürmeyin..

eğer bilmeyen birine verir de aracı lifte kaldırtırsanız başınıza iş alırsınız..
    havalı süspansiyonları kilitlenmeden kaldırıldığı zaman lastikler ağır geliyor ve süspansiyonları patlatıyor..

kısa ve öz, o kadar para vermişsiniz, ne yapacaksanız yetkili servisinde yaptırtın..
    ne kadar kazıkçı bile olsalar..
  • hakkında, çoğu kişinin motor undan veya sınıf ından bahsettiği çok insan taşıma taşıtı ..
    bense bugünkü dersimizde adaptif süspansiyon'undan bahsedeceğim..

öncelikle bu süspansiyon sistemi, bu araba için sırf nimet değil bir gereklilik.. müthiş bir şey..
    5 kademe için ayarlama tuşlarını, en yüksekten en alçağa sıralayacak olursam, şöyle oluyor:

lift 5/5 : aracı, fezaya kaldıran ama 50-60 km/sa hızı geçtiğiniz anda kendini otomatik bir alt kademeye indiren kademe.. konma amacını bilmiyorum, 21 inç jant la bir aracın araziye çıkarılıp, askıda kalma ihtimalini saymazsak (ki saymıyorum) ancak feribot tan inerken veya yüksek bir kaldırıma dik park ederken kullanılır herhalde..

offroad 4/5 : rahatlık bakımından pek bir şey vermeyen, ama bağdat caddesi nin orta şeridinde, yanda duran peugeot'nun üzerinden vitrin seyrettirebilecek bir kademe.. offroad kelimesinin bu noktadaki anlam ve önemini bilmiyorum, 21 inç jant falan, anlıyorsundur umarım..

comfort 3/5 : beşikte gibi gidersiniz, isminden belli işte.. gündelik kullanım gibin bir şey..

automatic 3/5 - 2/5 : comfort ve dynamic arasında kafasına göre takılır.. 100'le giderken comfortta kalır, biraz hızlanırsınız, 140 falan, dynamic'e geçer, biraz daha hızlanırsınız, 170 falan, dynamic'ten bile alçağa geçer..

dynamic 2/5 - 1/5 : el ile ayarladığınızda hiçbir zaman en alçak konuma gelmez.. bunun yapılamamasının amacı apaçi modunda alçalmamak olabilir pek tabii.. el ile ayarlamada 2/5 seviyesine indirir, düz ve düzgün yolda, artık allah ne verdiyse, 200 - 210 bir hıza çıkarsanız 1/5 seviyesine iner.. hatta iyi çocuk olursanız şirinleri de görebilirsiniz.. hatta 0/5 seviyesine ulaştığını söyleyenler var ama ben indiğini görmedim.. denemek istiyorsanız, 215'e ulaştıktan sonra vitesi rokete (r) takın, o zaman biraz daha alçalacaktır.. *

(allah ne verdiyse dedim ama en düşük motorlu, dizel versiyonu (3.0 tdi - 240 bg) 215'i rahat görüyor..)

öte yandan aracı park ettikten sonra kapıları kilitlediğinizde, kendi kendine, ön süspansiyonları alçaltıyor.. yani park halindeyken arabanın burnu, kıçından daha alçakta kalıyor.. teknik açıdan bir amacı var mı bilmiyorum ama o şekilde durunca, daha bir hoş duruyor sanki..
  • bugatti veyron'umla istanbul'dan ankara'ya giderken solladığım araçlardan biri. o sırada bir f430 da sollamaya girmişti, ikisini birden solladım.

(bkz: yok mu arttıran)
  • önden bakınca, balinayı andırıyor.
hesabın var mı? giriş yap