• her televizyona çıktığında, rahmetli babannemin tüm samimiyetiyle "çok acıyorum şu adama, kimse sevmiyo, yazık..." dediği ve kendisine destek amacıyla mümkün mertebe dinlemeye çalıştığı şarkıcı.
  • televizyonlarin trt'den, $arkicilarin atilla atasoy, kayahan ve nilufer'den ibaret oldugu bir donemde dahi aradan siyrilamami$, bir cok klip cekip televizyonlarda acaip cok gorunmesine ragmen pek oyle sadik bir fan kitlesi olu$turamami$tir. sabahin $u en verimli saatinde i$ yapmak yerine bunlarla kafa yoran benim nacizane analizim $u yondedir,

- o kalin sesi pop yapmaya pek uygun degildir. tsm teknikli yilmaz morgul'un pop denemeleri nasil at sikine kelebek konmu$ gibi gorunuyorsa atilla atasoy da bu sendromu ya$ami$tir.
    - atilla atasoy kontrastin, uyumsuzlugun abidesi gibidir. tok sesi bir agir abi imaji kazandirirken giydigi kelimenin tam anlamiyla zibidi gomlekler ve takilarla alakasiz kacmi$, bu giyim tarzinaysa o sakalli surat hic olmami$tir.

ozetle, kalin ses-sakal bıyıkla orta ya$li kesime hitap edebilecekken giyim ku$am ve zipir pop $arkilarla bu firsati kacirmi$, genclere kesinlikle hitap etmeyen $arkilari ve sakali biyigiyla bu alanda da soz sahibi olamami$tir.

sanirim tv'de goren herkes "lan bunu ben dinlemiyorum da ba$kalari dinliyor herhalde" diyerek topu birbirine atmi$tir.

(gencliginde brad pitt gibi adammi$ aslinda tip olarak. sonradan bozmu$ demekki 80'lerin sonu 90'larin ba$i arasinda)
  • travmatik ünlü tanismalarimdan en travmatigini yasatmis sarkici.. yil 1993 bilemedin 1992.. berlin duvarinin parcalari hala 32. günde memet ali birand in masasindayken, irakta petrol kuyusuna batmis kus goruntuleri hala dimaglarda taze iken zamaninin azuth u ve ailesi yeni acilan devasa kipaya yol almislardir.. simdi yok efendim o tarihlerde kipa acilmamisti falan diyenler icin "dogrudur ben kipa hatirliorum fakat" diye siyrilabilirim..

araba parkinda alisveristen sikilmis bir sekilde otururken ben bula bula bu arkadasin arabasini bulmusum. hop kaportaya oturmus zipliorum arkadaslar.. el kadar cocuk bu hadisesi zaten arabaya oturup ziplamaktir diyenleriniz olacak.. ama hayiiir bu saclari seyrelen insan "iyi ziplior mu bari serseri" die beni ezmis sonra korkarak kacan kücük ben e omuz darbesi oturtmus hunhar bir arkadastir.. buradan ifsa ediorum kendisini "atilla atilla o omuzun intikami alinacak bilesin.." bir rahatlama geldi üstüme..
  • su hayata zaman meyhanesi diyen adam. beyaz ceket içine siyah tisört ekolünün de ilk temsilcilerindendir; onu görünce nedense eski model küçük kasa bmw arabalar gelir aklima, sonra efsanevi ugur tütüneker kosusu, siseleri her daim kirik elvan gazozlari ve aile boyu pepsi'ler; o haliyle bile 3 hakan peker, 2 mustafa sandal eder; sarkilarinda derin metaforlar kullanmasiyla bilinir.
  • harbiyede bir eczanede aldığım orkid in parasını öderken kasada oturan adamın o olduğunu son anda farketmiştim. bir an için aklımdan orkidin üzerine imza isteyip "söz vallahi kullanmam" gibi kötü bir laf esprisi yapmak geçmişti.
  • bir sabah programına, eşofmanları içerisinde geçerken uğraması, iki muhabbet edip bi sarki soyleyip sonra "ben gidiyorum, sporuma devam etmem lazim" deyip cikip gitmesi ile aklımda yer etmiş bir insandır kendisi..
  • richard clayderman ve chuck norris karışımı şoko partisi gediklisi bir tipi vardı bu abimizin. 70'lerin bıçkın böğrü açık disko fedaisi modasından sonra 80'lerin beyaz pantolonlu fönlü lacoste tişörtlü akımını da başarıyla karşılamış 90'lara birşey kalmamıştır. yalnız o dönemden kabız dansçılar eşliğinde ''bu şarkı da senin sesin, bu şarkı da benim sesim, aşkımız olsun, söylenmiş olsa da yine yalnız bizim olsun'' şeklinde giden zorlama bir parçasını da hatırlamıyor değilim trt ekranlarından.
  • turnike programında kendisine ait dilenci şarkısı aniden çalmaya başlayınca, mikrofonu önce eline almış, sonra "neyse buna gerek yok nasıl olsa playback" deyip bırakmış, bu hareketiyle aptal yerine konmaya alışmış televizyon izleyicilerini şaşırtıp gülümsetmiş şarkıcı.
  • eczanesi pangaltı'dan elmadağ'a giderken sağdaki (dolapdere'ye inen) sokaklardan birindeydi. kendi ismini taşırdı. ancak bölge sakinlerinin sırf bu yüzden bu eczaneyi tercih ettikleri pek gözlenmemiştir. hatta sadece bu yüzden bilhassa bu eczaneye gitmeyenleri de tanımaktayım şahsen.
  • geçen sene istanbul metrosu'nda gördüm ben bunu, güneş gözlüğü takmaktaydı hatta; insanlar tanıyamasın da bi imza için üstünü başını yırtmasınlar diye olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap