• buradaki üç beş entryi görüp hiç mi şüphelenmiyorsunuz arkadaş. neden bu adamın başlığına bu kadar az şey yazılmış diye. saygıyla ve rahmetle analım ama adamın adını da doğru bilelim. bak buraya yazıyorum:

(bkz: attila ilhan)
  • belki böyle bir isim vardır ama o bizim bildiğimiz şair attila ilhan değildir.

ssg'nin doğru yönü göstermesinden sonra "ulan bu başlığa da ne kadar az adam girmiş, kesin entelim" diyen entel arkadaşlar yukarıda seyre açık.
  • nereden estiyse bu gün dilime dolandı kaldı.

ay ışığına batmış karabiber ağaçları
    gümüş tozu gecenin ırmağında yüzüyor
    zambaklar yaseminler unutulmuş
    tedirgin gülümser
    çünkü ayrılmanın da vahşi bir tadı var
    çünkü ayrılık da sevdâya dahil
    çünkü ayrılanlar hâlâ sevgili
    hiç bir anı tek başına yaşayamazlar
    her an ötekisiyle birlikte
    herşey onunla ilgili
  • "sevmek kimi zaman rezilce korkuludur,
    insan bir akşam üstü ansızın yorulur"

attila ilhan
  • (bkz: attila)

hâlâ mı yanlış yazıyorsunuz arkadaş.
  • “bunca yıl sönmemiş umudum
    nisan değilse mayıs
    perşembe değilse pazar”
  • arkadaşlar iki "t" li attila ilhan tek " y" li cemal süreya . bunlara dikkat edelim lütfen.
  • bu başlığın taşınması gerekiyor. attila ilhan'ın yanlış yazılmış hali çünkü. ayrıca "sırtımı sana dondum, sırtımdan vurmayı seversin" gibi bir sözü kaptan söylememiştir. şairin üslubuna uymayan ve ayrıca yakışmayan bu söz neden ona atfedilir anlamak mümkün değil.
  • bugün ölümünün 18 yıl dönümü. seveni de sevmeyeni de vardir elbet. siirle aramin iyi olmamasına rağmen attila ilhan şiirleri farklıdır benim için. daha doğrusu tarzını severim.
    sabahattin ali gibi birçok şiiri bestelenmiş bir şairdir ayrıca.
    en çok da ahmet kaya beslenmiştir bu
    siirlerden ve hakkını da vermiştir.
    ahmet kaya şarkıları arasında attila ilhan şiirlerinden bestelenenlerin çok farklı bir yeri vardır.
    sözler her daim keskin olmakla birlikte, biraz hüzün, biraz isyan, biraz melankoli şarkının her yerine sirayet eder.
    genellikle ahmet kaya bizzat kendisi müziklerini yapmıştır bu şarkıların.
    an gelir, tut ki gecedir, mahur, lili marlen türküsü, sen benim hicbir seyimsin, cinayet saati bunlardan bazıları.
    şarkıları dinlerken sözlerinin dışında atilla ilhan ruhunu da müziklerinde duyarsınız.
    ahmet kaya, atilla ilhan'i düşünerek yapmış müziklerini sanki; dümdüz, sert, vurucu, ama hüznü, acıyı, biraz melankoliyi ve öfkeyeyle karışık isyani da müziğine yedirmistir.
    kendi adıma atilla ilhan'dan bestelenen bu şarkıları dinlemek çok ayrı bir keyif.

hiç bir şeyimsin
  • tek kuruşluk kârım yoktu hayatımdaki varlığından, inan zararına seviyordum ben seni.

çıktık aşk pazarına, koyduk canımızı tezgaha. gelen geçen baktı amma alan yok verdik zararına. varlıkta olmadı kârımız sevdadan, tek kuruşluk sevdim seni yokluktan.
hesabın var mı? giriş yap