• şu an sözlüğe tekrar üye olsam kesinlikle seçeceğim nick bu olurdu. o derece seviyorum. hem kelimenin tınsını, hem şarkıyı. en çok da, şarkıda alex'in her arabella deyişini.
  • uu resmen alexa.

alex bunu arielle'e değil alexa'ya yazmadıysa ben de bişey bilmiyorum, üstünden durmamıştım arielle paçozuna yazmış diye ama yazmamış lan, şarkıya sevgim 34334 kat arttı.

kesin bilgi, böyle şarkı arielle'e yazılmış olamaz, hatta albüm komple alexa chung, ben ayıktırayım.
  • arctic monkeys'in son masterpiece parçası.
    bass davul uyumu, alex turner'ın muhteşem sesi, iniş ve çıkışlar muhteşem olmuş.
    alex, sevgilisine yazmış bunu, hadi bakalım her albümde farklı bir hatun olayı var adama resmen ilham kaynağı oluyorlar.
  • 3 dakika 27 saniyede biten ve bana yetmeyen şarkı. yalan yok ilk dinlediğimde sevmemiştim ama hani normalde şarkıyı dinler dinler bıkarsınız ya, bu şarkıyı ben her dinleyişimde bir kez daha seviyorum. hele arielle vandenberg'e yazıldığı dedikodularıyla birlikte ben de bu şarkıyı her dinlediğimde arielle aşkını paylaşıyorum alex ile...
  • yeni bir arctic monkeys şarkısı. canlı versiyonu güzeldi, albümdeki halinin daha iyi olmasını bekliyoruz tabii.
  • am'den çıkan gıcır gıcır arctic monkeysşarkısı. "sevgilim var, anlattım biraz şarkıda da, öyle bişey işte" temalı şarkı. güzel de olmuş.

arabella's got some interstellar gatorskin boots
    and a helter skelter 'round her little finger and ı ride it endlessly
    she's got a barbarella silver swimsuit
    and when she needs to shelter from reality
    she takes a dip in my daydreams

my days end best when the sunset gets itself behind
    that little lady sitting on the passenger side
    ıt's much less picturesque without her catching the light
    the horizon tries but it's just not as kind on the eyes
    as arabella, oh
    as arabella

just might’ve tapped into your mind and soul
    you can't be sure

arabella's got a '70s head
    but she's a modern lover
    ıt's an exploration she's made of outer space
    and her lips are like the galaxy's edge
    and her kiss the color of a constellation falling into place

my days end best when the sunset gets itself behind
    that little lady sitting on the passenger side
    ıt's much less picturesque without her catching the light
    the horizon tries but it's just not as kind on the eyes
    as arabella, oh
    as arabella

you can't be sure

(that's magic) in a cheetah print coat
    (just a slip) underneath it ı hope
    (asking if) ı can have one of those
    (organic) cigarettes that she smokes
    (rubs her lips) 'round a mexican coke
    (makes you wish) that you were the bottle
    (takes a sip) of your soul, and it sounds like

you can't be sure
  • do i wanna know ve r u mine'ı saymazsak am albümünün one for the road ile birlikte en güzel şarkısı.

edit: why'd you only call me when you're high da var. şaka maka bütün albüm güzelmiş lan nerdeyse.
  • yolculuk hatırlatan şarkı.

"my days end best when the sunset gets itself behind
    that little lady sitting on the passenger side"
  • enfes arctic monkeys şarkısı. bana am albümü hakkında söylediklerimi bir bir yediren bir başka parça.

koşu antrenmanı sırasında kalp ritmi belirli bir seviyeye çıkarılır ve orada tutulur. bu şarkı da aynı şekilde daha ilk saniyesinde kalp ritmini yükseltiyor ve uzun süre o noktada tutuyor...ta ki 2:40'a kadar.

işte tam o noktada hiç beklenmedik bir şekilde vites yükseltiyor, ve ritmi sprint seviyesine çıkarıyor. tıpkı olması gerektiği gibi ama, bu seviyede kısa bir süre kalarak sonlanıyor.

harika!
  • belli bir bölümü war pigs'den esinlenilmiş, hoş parça.
hesabın var mı? giriş yap