• mese'nin* sonunda sehirin* zafer kapisidir*. surlar yer degistirdigi icin* *en distaki kapinin ismi olmustur. mermer bloklardan yapilmistir, zafer gunleri bittiginde kapilarin icinin oruldugunu de soylemeliyiz. haa bugun nerdeymis bu bizim zafer takimiz, gidelim ustunde fotograf cektirelim derseniz, (bkz: yedikule zindanlari) (bkz: yedikule). yedinin 2si iste "porta auera"*'dir.
    bu arada restorasyon sonrasi kemerin yanlis yerlestirildigini, bloklarin uzerindeki ankastre harf izlerinin esas metni bozdugunu da soylemeden gecemeyecegiz.
  • kebap neyse de balıkla ne işleri olduğunu anlayamadığım izmir kebapçısı. bir kere mekan yerleşke itibariyle balık yemeye müsait değil. denizden gelen hafif bir esinti eşliğinde yenilmeyecekse o balık, rakının kokusu rüzgarla taşınmayacaksa ciğerlere, altın kapı yanlış bir seçim olur. döneri pahalı olmakla birlikte lezzetlidir ama esas olarak dondurmalı irmik tatlısının denenmesi gerekir.
  • ankara'nın en kaliteli pavyonlarından biridir. haliyle fiyatlar kallavidir ama burada acayip iyi müzisyenler sahne alır. neredeyse tamamı rus olan kızların ve dansçıların sahne şovları oldukça başarılıdır. karıya kıza bulaşmam efendi gibi müziğimi dinler gösterileri izler giderim derseniz önerilebilecek mekanlardandır. ankara'ya yeni gelen kızlar genellikle ilk maksim veya burada çalışmaya başlarlar.

esat civarındaki diğer pavyonlar gibi telebar değildir burası. ya da aslında telebardır da iyi kamufle ediliyordur ama ben dışarı çıkalım diyen kadına rastlamadım.
  • biraz pahalı olmasına karsın adam gibi doner yenilecek yer. ayrıca nesine lan nesine sorusunun da cevabı olabilir
  • izmirin ve türkiyenin en nefis dönerinin yapıldığı nadide müessese.dönerinin üzerine kondurduğu köftelerde cabası.salçayı dök,kızgın yağı gezdir.yeme,yanında yat.
  • izmir kıbrıs şehitlerinde bulunan kebapçı olanından bahsetmek gerekirse, gereğinden çok pahalı. hadi madem pahalı fiyatların, adam gibi porsiyon koy önümüze ödeyelim, değil mi? 1 porsiyon döner, eğer açsanız kesinlikle doyurmuyor. eti az, pidesi bile az. 17-18 liraya değmez, acır insan o paraya.
  • dönerini pek tutmam ama geri kalan et çeşitleri kesinlikle başarılıdır.
  • çapa'da yer alan ve harikulade yemekler yiyebileceğiniz nezih restoran.
  • 1978 yılından beri aynı yerde hizmet veren, karşısındaki dükkanı ve onun yanındakini balıkçıyı da içinde barındıran dönerci.
  • bundan yillar yillar evvel capa subesinde hep gittigimiz restorandi. ancak bir gun hic unutmam babamla gitmis disaridaki masalardan birinde oturmustuk. ıkimizde lahmacun soylemistik ve lahmacunun icinden tuhsf bir sey cikti garsona soyledik, aldi geri goturdu. parasini da almaktan imtina etmedi. bugun yeniden aklima geldi o zaman kucuktum aklim ermememisti, simdi dusununce hakkimi neden aramadigima kendime kiziyorum, o lahmacunun ucretini de helal etmiyorum. o gun bugundur de ugramiyorum.
hesabın var mı? giriş yap