• “kıbrıs şehitleri’nin sonuna doğru ilerlediğinde karşınıza rengarenk içerikli boyozlar çıkacak ve sırayı beklerseniz büyük ihtimal bu küçük yere bayılacaksınız”*.
  • tam olarak;

(bkz: overrated)

kötü değildir ama birçok sokak tezgahında daha iyisini yiyebilirsiniz.
  • beğenirim ama biraz abartıldığını düşünüyorum.bornova migrosun önünde ki amcanın boyozları daha güzel bence.
  • senede 5-6 kez izmir'e gidiyorken malum şartlar sebebiyle gidemiyorum ve rüyamda boyoz gördüm. dondurulmuş boyoz gönderiyoruz diyor sitesinde. daha önce sipariş vermiş olan suserların görüşlerine bir mesaj kadar uzağım.

edit: olumlu mesajlar gelince söylendi. deneyince bir edit daha gelecek.
    edit 2: mükemmel. yerinde yemekten hiçbir farkı yok seviyesinde mükemmel.
  • beğenirim ama biraz abartıldığını düşünüyorum.bornova migrosun önünde ki amcanın boyozları daha güzel bence.
  • ne kapanması arkadaş! bomba gibi fişşşşek gibi tazelenmiş mekanıyla tekrar hizmete başlamış bir numaraları boyoz fırınımızdır.
  • mozzarellalı boyozu bence çok yakın bir zamanda, izmir denilince akla ilk gelecek olanlardan.

başlarım bombasına, kumrusuna...

diyet bozdurtur, iki tane yiyip üçüncüyle kesişmeye devam edersiniz...
  • izmir'de bulunan bir fırındır, boyozcudur. boyozları ile meşhurdur. gidilecekse de özellikle kıbrıs şehitleri caddesi üzerindekine gidilmelidir. asıl yeri de zaten orasıdır.

biraz tırsıyorum lakin, hemşehrilerim tefe koyup lanetlemeyecekse dostlar fırını'ndan daha iyi boyoz yapan mekanlar olduğunu söylemek isterim. hatta mahalle aralarındaki bazı fırınlar bile dostlar fırını'ndan daha iyi boyozlar yapabiliyor.

benim güzel memleketimde ne yazık ki bu şekilde simgeleşip geçmişi olan hiçbir şey eleştirilemiyor, laf söyletilmiyor. saygı da duyuyorum ama izmirli bir kardeşiniz olarak söylüyorum, kabul edin sevgili hemşehrilerim, daha iyi boyoz yapan yerler var.
  • ufacık boyozlara hem çok para istiyorlar, hem de yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi overrated tamamen.
  • boyozları gerçekten güzeldir. boyoz sevmeyen insan bile sever. diğer boyozlarda damağa yapışıp kalan kalitesiz yağ yoktur içinde mesela. aile işletmesi zaten ne kadar kötü olabilir ki?
hesabın var mı? giriş yap