• bir litre suya bir tatli kasigi kaya tuzu eritip burna cekildikten sonra kafayi arkaya dogru yercekimine birakinca kismen kurtulabileceginiz burun ici allerjen duvarı. sık sık uygulamalı, özellikle uyku oncesi.. azicık yakar, genizden bogaza akar tuzlu su.
  • (bkz: alerjik rinit)
  • her türlü belirtisine katlanabiliyorum..buna hapşırma krizleri de dahil.
    ama bu damak kaşıntısına ve bitmek bilmeyen burun akintisina dayanamıyorum.

ben bahar geldi diye sevinemeyeceksem, neden upuzun kış boyunca bekledim ki?
    bana baharı zehir eden lanet.
  • cidden cok beter bir sey ya. bahar aylarını insana zehir ediyor
  • yaz zamanı, büyük burun etleri ve septum deviasyonu gibi şartlarla birleşirse kişi için nefes ve tat almak bu lanet hastalığın baş gösterdiği zamanlarda bir lüks haline gelir ve gün boyu (bkz: nasonex) ve (bkz: otrivine) kullanmanıza sebep olur.
  • tanı ve teşhisi kolay ama mutlaka allerji testi ile konulması gereken, aksi halde yanlış teşhis ve tedavilerle vakit, emek ve sağlık kaybettirebilen günümüzün popüler mevimsel hastalıklarından yalnızca biri.

eğer kırı bayırı pek bir seviyorsanız, ağaçsız, parksız, çimsiz, bahçesiz, tarlasız, yaylasız, köysüz, şehirsiz yapamam diyorsanız, her dışarı çıkmak eylemi bir hapşırık ve üst solunum yolu kaşıntı-akıntı çilesine dönüşüyorsa, nedensiz bir yorgunluk ve halsizlik, dikkat dağınıklığı, karşıdakini dinleyene, başını dahi kaldıramayıp hep uzanma/dayanma isteği doğuyorsa, uyuz olmuş gibi birden bire başlayan tatlı ama gıcık kaşıntılar fırtına gibi sizi sarıyorsa, kaşınan yerlerimiz ya da ince deri bölgelerimiz deri altından iğne batırılmış gibi bebek benek ve yangılı bir kaşıntıya tutuluyordu, sosyal anlamda da kötüye gitmeler ve mahcubiyete sebep olabilecek durumlar gelişebiliyorsa, allerjiniz var demektir.

ama bu allerjiniz ille de rinit olmayabilir. kedi köpek allerjisi de aynı semptomlara aynı oranda hayatınızı dar edecektir, suçu bir polende görmek yerine, bir salgı bulaşığı olarak da gerçeği anlayabilir ve kabul edebilirsiniz. çare, tam teşekküllü bir hastane ya da eğitim araştırma (üniversite) hastanesi bünyesinde bir allerjen testi.

geçmiş olsun, sağlıklar olsun.
  • son iki senedir kendisi ile tanışıp hayatımı karartmasına seyirci olduğum hastalık.

arka arkaya 12 kere aralıksız hapşurmama , ağzımın gözümün birbirine karışmasına sebep olan şey. bir de küresel ısınma nedeniyle iklim değiştiği için eskiden haziranda görülmezken ben hala bu dertle boğuşuyorum..
    çeken bilir bu derdi diyeceğim hastalık.
  • bu rahatsızlık bende her sene mayıs ayıyla birlikte başlar, mayıs haziran boyunca devam eder temmuzla birlikte de bıçak gibi kesilirdi.
    bu yıl ilk defa nisan'da başladı. baharın bu yıl erken geldiğini buradan anlıyorum.
  • 37 yaşında ev akarlarına karşı bir geliştirdiğim tepki. anlatılamaz kulağımın, burnumun içi kaşınıyor, kulaklarım çınlıyor ve başıma ağrılar giriyor bildiğin. fixdual ile baskılayabiliyorum fakat bu nasıl bir illet.
  • saman nezlesi. güneş nezlesi yani gün duması ile allerjik yapı üstünden bağlantılı olsa gerektir.
hesabın var mı? giriş yap