• max ile velet pazarını, cornetto ile ergen pazarını, magnum ile yetişkin pazarını hedefleyen dondurma markası. bu yüzden max reklamları oyun eğlence, cornetto reklamları aşk-meşk ve magnum reklamları seks ile alakalıdır.
  • unilever'in türkiye, italya ve yunanistan'da algida; amerika'da good humor; almanya'da langnese; fransa'da miko; isveç ve finlandiya'da gb glace; danimarka'da frisko; portekiz'de ola; isviçre'de pierrot lusso; irlanda'da hb; malezya'da wall's diye bilinen eseri.
  • dondurmalarini yas ve cinsiyete gore kategorize eden gida firmasi. maksat hedef kitleyi sağlama almak mi yani neyin politikasi pek anlamis degilim.

mesela otuzlarinda bir citirsan ya da bekar basariki seksi bir is kadini isen magnum yemelisin. sanki 15 yasindaysan yiyemezsin.

seviyeli bir ikiskin var ve ciddi dusunuyorsan cornetto yemen lazim. bugun ne pisirsem diye kara kara dusunen bir kadinsan yiyemezsin.

cocuksan zaten direkt max yemen lazim. resmen bu reklamlar yuzunden orda burda max yiyemez oldum. üniversitede arkadaslar ayy cocuk dondurmasi mi yiycaaan diye tenkit ederlerdi.seviyorum ulan. miktari iyi ve serinletici, yemesi de kolay. ama sagolsunlar simdi bildigin max dondurmasinin adini classics mi ne yaptilar ve reklamda üniversite gençliğini yerken vurgulamislar.

cartedor mesela. illa ailece yiyeceksin. tek basina yenmez. vienetta da keza öyle.

hele 10 yasinda bir cocuk kabak tatlisi yemezmis gibi tatli ihtiva eden cesitleri de mutlaka orta yas ve uzeri insanlar yiyor reklamlarda.

aklıma gelenler bunlar. ama ben yine de twister, max ve buz parmak vs seviyorum ulan.

bu hedef kitle şeysi cheetos cipsinde de var. o da illaki bizim egitim seysiyle aciklarsak ortaokul lise şeysi arasi bir yaşa hitap ediyor.

bir çok benzer markalarda var bu.

karismayin ulan isteyen istedigini rahatca mideye indirsin. parasiyla degil mi kardeşim?
  • italyanca serin demek olmali.ispanyolca algido serin demek ise.
    (allahim utandirma)
  • sektör degistirmesi gereken firmanin dondurma markasi. kimyasallar konusunda bu kadar uzmanlastiktan sonra yapistirici ,boya , tiner sektöründe yeni firsatlar bulabilirler :)
  • çok fazla atık ambalaj üreten dondurma markası. bugün yemekhanede algida kup adında bir dondurma verdiler. geçen senelerde de verirlerdi. karton kase içinde 50 gram dondurmadan oluşan bir tatlı. bu yıl plastik kase yapmışlar. kaşığını da içinde barındıran koca bir kapağı var. tamam hijyenik olsun diye yapmışlar anlıyorum ama geçen sene kaşıkları ince bir ambalajdan çıkarıyorduk, o bile kalın plastik ambalajdan daha iyiydi. 1 dakikada yenilip atılacak bir yiyecek için bu kadar malzeme harcamaya ne gerek var? karton en azından geri dönüşebiliyordu. doğada bozunma ihtimali vardı. plastik kasenin doğada bozunması yüzlerce yıl alıyor.

ne kadar atık diyenler için tarttım: plastik kase, kapağı ve kaşık toplam 10,5 gram geldi. 50 gram dondurma için 10,5 gram atık üretiliyor. toplu taşıma için kullanılan kartonu saymadım bile.

algidanın ürettiği her 1 milyon kup dondurma için 10,5 ton plastik ambalaj atılıyor. 50 ton dondurmaya 10,5 ton plastik atık. bu ambalajların geri dönüşümü için özel bir çaba sarfettiklerini sanmıyorum. en azından ben görmedim, duymadım. varsa söyleyin onu da yazalım.

diyeceksiniz ki başka nasıl olsun? külahta dondurma aldığımda hiç ambalaj çıktığını hatırlamıyorum. mesela kağıt separatörle ayrılmış dondurma blokları olamaz mı? yemekhanede herkese 1 blok verseler yeter. kağıdını açar, mevcut tabağımızda yeriz. işte hemen itiraz edecekler için öneri de getirdim. gerisi unileverden para kazanan gıda mühendislerine düşüyor. bu dondurmayı bize daha az plastik tüketerek getirmenin yolu yok mu?
  • turkiye disindaki tum ulkelerde c ile okunan marka.
  • dikkatinizi televizyona odaklamadiginiz bir anda 'immm oohh iiaaahh ohhhh iinnhh ohhss' $eklindeki seslerle bir anda ekrana 'noluyor lan' diye baktiginizda reklamini gordügünüz dondurma markasi.
    kadini cinsel meta,dondurmayi da erkek genital organina benzeten muhte$em ve kreatif bir eser.
    ya da biz öyle anliyorsak terbiyesizlik bizde o zaman.(bkz: fesat insan)
  • ben algida olsam, "seçicilik" diye bir dondurma tasarlar, piyasaya sürerim. böyle freud'un "what's on a man's mind" şeysi gibi, ilkten adam gibi görünüyor, ama dikkatli bakınca kadın da var ya? ya da ne bileyim işte, var ya öyle resim bisürü, sana başka bana başka görünüyor, onlar gibi. gençler pek bir tutuyor böyle şeyleri. şimdiki gençler çok şanslı, biz okuyamadık.

eklenti: meraba bebeyim.
  • ucuz seri paketlerinde bitkisel yağlı sütlü buz yazar, maraş usulü gibi pahalı serilerinde ise dondurma. yani çok paran varsa sana dondurma satan firma.
hesabın var mı? giriş yap