• eski seri amfileri, stereo receiver diye de tabir edilen amfili radyoları hâlâ bir çok yeni nesil hi-fi ürününün eline verecek kalitededir. özellikle sert müzikleri dinleyen hi-fi severlere tavsiye edebileceğim bir markadır, basları doygun bir karaktere sahiptir. radyo dinleme alışkanlığımı geri kazandıran aa-1050 modeli stereo receiver'ıyla pek haşır neşiriz bu aralar.
  • bir çok medya cihazı üretmiş japon bir firma. 1972 yılında üretmiş oldukları aa-8080 model bir amfileri vardırki efsanedir kendisi. özellikle hard rock ve heavy metal tarz müzik dinleyen kullanıcalar için ideal amfidir.
  • zamanında dandik ürünlerle ülkemize giriş yapan bir firmaydı. sonra mpk25 modelini görünce aşık oldum, uygun fiyata bulsam bir tane alacağım ama şu anda fahiş fiyatlarla kendinden soğutuyor abisi.
  • 8-9 yaslarimda iken sene 1987, eve gelen akai vhs player ile arnold svartsneger, brucelle, rambo gibi efsanelerle tanistirmis alettir.

bugunlerde kendisine saygimdan dolayi bir apc 40 launchpad ve mpk 49 midi controller ile partileri senledirmektedir.
  • bi aralar vestel ile kafa kafaya verip video bile üretmişlerdi bunlar bakır kafalı.. evet bakır kafayı salladım. ama videoları hakkaten var.. hatta (bkz: vestel akai)
  • televizyon da uretir. b zamanlar akai daha iyi gibi bi mantar bi sloganla yurdum pazarina girmis ve babayi almistir.
  • sampler endüstrisine getirdigi standart ile kral olmus,
    sör olmush bir firma ve ürünlerine verilen genel isim.
    akai samplerim var demeniz bile bir çok kapiyi ardina kadar aralayacaktir.
  • direct drive pikapları da olan başarılı japon markası
  • bunlarin walkman'leri de me$hurdur.
hesabın var mı? giriş yap