• ailelerin birbirlerine sürekli gülücükler attıkları ama "başbaşa verdiklerinde" cewabı bulmak yerine "karşı ailenin 2. ademi war ya onu tağmına koyyim ben; herşei bilio yaa" diye kafa birliği ettikleri, yüze gülüp, içten içe birbirlerine nefret besleyen insanlar yetiştiren, durduk yere kan ve kin dawası doğurtan program.
  • hic unutmam, erol evgin masasina gelen kupeleri ve makyaji biraz abartmis kadina "masallah full aksesuar bmw gibisiniz" demisti.
  • pek durust bir yari$ma deildi, cunku nedense hep yuz ki$iye sorup yuzunden de cevap alirlardi sorularina. ama gercek hayatta bu boyle deildir anket ne bilen bunu da bilir apacik. eger yari$ma gercekleri yansitsaydi durum $oyle olurdu elbet.

yuz ki$iye sorduk buzdolabinda en cok bulunan $ey nedir?

%42 bi siktir git karde$im i$im mi yok?
    %18 domates
    %16 buz
    %10 evrensel okuyun ulkenizi satmayin kapitalist duzene sosyal fa$istlere kar$i koyun(sakarya caddesinden gecilmi$)
    % 5 peruk yav bu adamin saclari dupe duz peruk
    % 4 abi bizim dolabimiz mi var, abi allah rizasi icin bi ekmek parasi abi be abi be
    % 1 aa yari$maya mi cikcam ben o zaman adimi soylemek istiyorum olur mu adimi soylesem cevap olarak boyle o dijital tahtada da cikacak mi gosterecek misiniz ya..(cevapta 150 karakter limiti)

azicik gercek olsaydi boyle olurdu bu yari$ma, bence cok da eglenceli olurdu.
  • perihan abla'dan bu yana bilumum yerli komedi dizisinin vazgeçilmez öğelerinden biridir bu aileler yarışıyor zımbırtısı (duruma göre mahalleler, köyler, nişanlılar ve bir türlü kavuşamayan çiftler de yarışabilir) ve fakat ne zaman ki bir yerli dizide başrol oyuncuları senaryo icabı aileler yarışıyor programına katılır o zaman anlarız ki senaristler kabızlık çekmeye, dizinin suyu yavaş yavaş ısınmaya başlamıştır...
  • "100 kişiye sorduk ve 4 popüler cevap arıyoruz. neyi almak için indirime girmesini beklersiniz?" sorusuna zart diye düğmeye basıp "tuvalet kağıdı" diyen amca sayesinde, ekran başında benim gülmekten koltuktan düşmeme, erol evgin'in de bir an afallamasına "nasıl lan" gibi bir yüz ifadesine bürünmesine neden olan eski bir yarışma programı.
  • bu yarışmanın bir bölümünde yarışmacılardan biri içerde bir odaya gönderilirdi ve yüksek volümde müzik dinletilirdi bu yarışmacıya. şarkı söylemeye doyamayan erol evgin içerdeki müziği mutlaka kendi şarkılarına ayarlattırırdı sonra içerden gelen yarışmacıya bilmiyormuş gibi sorardı:

erol evgin:(elini yarışmacının omzuna koyup bilmiyormuş gibi) eveeet ne dinlediniz içerde?
    yarışmacı:ateşle oynama
    erol evgin: (şaşırmış gibi yaparak) aaaa benim şarkım...(mikrofonu hızlıca yarışmacının elinden kapıp) ateşle oynama ateşle oynamaaa sonunda ellerin, dillerin yanacaaak...
  • geleneksel bir turk icecegi soyleyin sorusuna verilen cevaplar arasinda limonata,sut ve hatta su bile soylenmisken rakinin bahsi bile gecmemistir. cikan cevaplar ise ayran, boza, kahve, salgam,cay ve serbettir. yarisan insanlardan bazilari cidden ilginc cevaplar verebiliyor.
  • turk televizyon tarihinin en eglenceli yarısma programıydı. evvela bilginin göreceli olmasına dayanıyordu olay, sorular herkesin cevaplayabileceği/yorum yapabileceği türdendi. sonra ne bileyim her turda bir üye öndeki masaya geliyordu, aile üyeleri sürekli başbaşa filan veriyorlardı; aksiyon doluydu etraf.
    bir daha yayınlansa, erol evgin sunsa tekrar..keske.
    ayrica
    (bkz: super aile)
  • dün yayınlanan programda sorulan sorulardan biri “sonu -rak ile biten bir kelime söyleyin,” idi. yüz kişiden kimse de yarrak dememiş he! yersen.
  • bunu izleyip vakit kaybedilmemesi gerekir. merak edenler için bu yarışmanın özeti şudur;

- meraba yozgat'tan geldik biz, bu kızım, bu oğlum, şu pısırık duran gelinim, bu damadım, şu öküz beyim olur...
    + aman efendim. beyefendiye öküz diyorsunuz... çok ayıp.
    = yoo yoo... öküzüm. hanım haklı. hani buraya bir öküz getirsek sırıtmaz.
    (toplu kahkaha: hahhahhahhahha)
    + efendim damat bey ne iş yapıyor?
    - damadım fabrikatör kendisi.
    + ooo. desenize yenge hanım sağlam yere kapak atmış.
    (toplu kahkaha: hahhahhahhahha)
    + efendim hazırsak artık yarışmaya başlayalım. ilk sorumuz şu; türkiye'de ismi "e" harfi ile başlayan il?
    - cevap veriyorum "eminönü!"
    + efendim eminönü il mi allah'ınızı severseniz?
    (toplu nida: aaaaaaaa)
hesabın var mı? giriş yap