• 6 kez dünya şampiyonu olumuş, 50 küsür yaşına rağmen hala antrenmanlarına devam eden, inanılmaz düzgün bir vucuda sahip olan örnek sporcumuz. hill side'da eğitmenlik yapmasının yanı sıra, istiklal caddesinde şampiyon isimli bir salonu vardır. konusunda, *** son derece bilgilidir.
  • bu kadar uluslararası başarı ile dünyanın başka bir yerinde yaşasaydı reklam gelirleri 7 ceddine yetebilecek olan sporcu.
  • sergio oliva, mike mentzer gibi efsanelerle podyuma çıkan efsane.
    hem de yaşayan efsane.
  • sergio oliva, mike mentzer'in yanı sıra lou ferrigno ve robby robinson ile aslına bakarsanız o dönemin vücut geliştirme konusundaki en baba adamlarıyla kapışmış olan türk sporcusudur. şimdiye kadar bir türkün vücut geliştirme sporu üzerine aldığı en büyük derece ondadır.
  • türkiye'de vücut geliştirmenin ilk sporcularından hall of fame diyebiliriz. tabi ki döneminde çok fazla kütleye sahip vücutçular pek yoktu. yeni sporcular sürekli yalan atıyor anabolik kullandığını inkar ediyor fakat kendisi şu an her şeyi rahat rahat söyleyebiliyor belki o da bu zamanda yarışsa söylemek istemezdi anabolik kullandığını. komik olan tarafı bu sporu biraz bilen birisine ben doğalım diyebilenler gözümüzden hızla düşüyor. öte yandan yeni başlayan bir iki senedir spor yapan gençlerin umutlarını kırıyorlar bir de üstüne benim genetiğim iyi deyip gençleri daha fazla kandırıyorlar.

verdiği pozlar aşırı estetiktir, şu anki vücutçuların vücudunu itici bulan bir insan bile ahmet enünlü'nün podyumdaki formunu beğenecektir bence. tam ayarında kütlesi ve estetik pozlarıyla vücut geliştirme tarihinde unutulmayacaktır. allah uzun ömür versin diyorum.
  • body building konusunda türkiye'de çok başarılı işler yapmış kişilerin arasındadır. sporcu kişiliğiyle ve antrenman bilgisiyle gönlümüzde taht kurmuştur.

(bkz: spor adamı)
  • http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/…ilac-icenler-var

duayeni kabul edildiği sporu yapanların neden sürekli aynada kendilerine baktıklarını basitçe açıklamıştır.
  • hiç mütevazi bir soyadı olmamasına karşı kendisi gayet mütevazi olan dünya vücut geliştirme şampiyonumuz.
    (bkz: türkiye seninle gurur duyuyor)
  • hocam artık the shore club'da danışmanlık yapıyor. idmanın hakkını da vermeye devam ediyor.
hesabın var mı? giriş yap