• seyrederken insanın suratında sürekli bir sırıtma oluyor . film belki beni 80'li yıllara götürmedi ama gerçekten samimi geldi bana yaratılan ortam . o eğlence parkındaki arkadaşlıklar ve diğer ilişkiler sürükleyici diyaloglarla yansıtılmış . filmde bazı basmakalıp karakterler de mevcut ancak bunlar da ayrı bir tat katıyor kendi çapında. böyle sıradan bir komedi filminde ben karakterlere en son little miss sunshine'da bu denli ısınmıştım. sevgiliyle ya da canınız sıkkın ve yalnızken seyredebileceğiniz ortalamanın oldukça üstünde bir film bence.

--- spoiler ---

sadece sonundaki new york sahnesine hiç yer vermeyip de hayatın acı gerçekleri halinde piç bir şekilde bitirselermiş daha iyi olurmuş . tam tersine böyle cheesy bir şekilde bitirmeleri hoş olmamış .

--- spoiler ---
  • güzel film. afişindeki o ucuz komedi havasından eser yok; tanıtımında gişeye oynanmış olsa da kendisi gayet başarılı bir amerikan bağımsız sineması örneği.

ve evet, kristen stewart bambaşka bir insan.
  • şimdi bu filmi tek cümlede özetleyceğim, "aaa hakkaten lan" diyeceksiniz, hazır mısınız?

"smashing pumpkins - 1979 klibinin filme yayılmış versiyonu."

sırf bu sebepten bile izlenesi, nefis 80ler soundtrack'ı ile efkar yapılası bir film olmuş bence.
  • filmin başında 1987 yazmasına rağmen, unutup, 80'lerin günümüz modasından çok uzak olmadığından olsa gerek 20 dakika falan bunun farkında olmadan izledim. bir american pie tarzı komedi izleyeyim diyen avucunu yalar sonra gelir film kötü der, ancak film bütün olarak en az her dönem filmi kadar dokunaklıdır.
  • komedi mi dram mı lan bu şeklindeki bakış açısını bi kenara bırakıp izlendiğinde şahane zevk alınacak filmdir.

hayır neyin kavgasını veriyosunuz izleyin takılın lan işte.
  • çok içten çok samimi çok iyi film. sıkıntılı bir zamanda izlenildiğinde bile filmin en dram anlarından birden gülümsetebiliyor. filmdeki karakterler yaşadıkları boşluğu ve stresi ne kadar iyi yansıtıyorlarsa eğlencelerini de izleyene doğrudan aktarabiliyorlar. kesinlikle ortalama üstü bir yapım, jesse eisenberg ve kristen stewart ikilisini ayrı ayrı halihazırda beğensem de bu filmde bir araya gelip harika bir kimya oluşturmuşlar, neredeyse gerçek bir uyum izleniyor. diğer yandan bill hader ve kristen wigg de snl tayfadan gelip filmin komedi yükünü alan isimler. kısaca çok iyi çok samimi bir gençlik filmi..
  • kristen stewart'ın gözümüzün alışık olmadığı farklı bir karakterle yer aldığı, soundtrackları güzel olan hoş film. çok boş vaktiniz varsa izlenir.
  • yönetmeninden beklenmeyecek kadar güzel film.

burada greg mottola'ya laf atmıyorum tabi ki, bize superbadi verdi, sonsuza kadar kalbimizde yeri var. fakat bu film tamamen farklı bir kulvarda olmuş.

--- spoiler ---

film komedi amacıyla çekilmemiş kesinlikle, bir teen drama ama her zaman izlediğimiz ucuz havası yok. izlerken insana lise yıllarını anımsatıyor, lisede aşık olduğunuz kız varsa onu üzülerek hatırlamanızı, eğer yoksa da daha da üzülmenizi sağlıyor. filmdeki başrolümüz romantik ve saf bir çocuk (evet çok orjinal, amerikan filmlerinde hiç görmezdik), ama bu sefer çocuk okuldaki en popüler kıza aşık olup türlü oyunlarla onu tavlamaya çalışmıyor. gayet mütevazi bir kasabada tesadüfen işe girmek zorunda kaldığı bir lunaparkta tanıştığı bir kızla yakınlaşmaya başlıyor, ve hikaye bu ikisi arasında dönüyor.

--- spoiler ---

gençken yaşanılan aşklar hevestir diyenlere bir cevap niteliğinde bir film.

not: eklemeyi unutmuşum, soundtrack'i kusursuz.
    ayrıca twilight filminde inanılmaz güzel falan gelmemişti ama başroldeki hanım çok hoş.

(bkz: kristen stewart)
  • superbad'in yonetmeni greg mottola'nin yonettigi, roger dodger'dan hatirlayacagimiz jesse eisenberg ile into the wild'da dikkat ceken kristen stewart'in ve superbad'dan tanidigimiz bir suru tipin oynadigi, cekimleri kasim 2008'de tamamlanmis film. 2009 baharinda izleyecegiz umarim.

trailer'i;
    http://www.youtube.com/watch?v=xyki3kkm9l4
  • filmin kendisi kadar soundtrack'i de güzel ve hatta crowded house içeriyor.

--- spoiler ---

hatunların efendi adam yerine piç tercihi zaman zaman geçersiz olabiliyormuş.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap