• "biz de ,'ba’de harab-il basra' diye bir söz vardır" diye yazmış bugün.

1. "biz de" diye yazdığı (dahi anlamına gelmeyen 'de'ler bitişik yazılacağına göre) "bizde" olmalıydı.

2. "bizde" böyle bir ifade yoktur. o ifade arapçadır, türkçe bile değildir. basra harap olduktan sonra, iş işten geçtikten sonra anlamındadır. bizde değil, araplar'dadır. (kendisi arap ise "bizde" demesi doğru olur tabii.)

3. doğru imlası "ba'de harabi'l-basra"dır.

türkçe imla bilmez... arap sözlerinin latin harfli imlasını bilmez...

maşallah !
  • samimi söylüyorum ülkenin durumunu en güzel özetleyen şey bu adamın gazeteciliği. fethullah gülen’in dizinin dibinde fotoğrafları varken bugünkü yazısında ekrem imamoğlu’na fetöcülük benzeri imalarda bulunuyor. devran yarın dönsün ekrem imamoğlu’na gidip siz geldiniz istanbul kurtuldu benzeri yazı yazmazsa ağzıma s.çsınlar.
    tanım: kendini gazeteci sanan biri, dönemin gazetecisi.
  • bugünkü yazısında şu ifadeleri kullanmış

--- spoiler ---

üç bakanın sel felaketinin vurduğu
    giresun’un dereli ilçesinde bir mahallede mahsur kalan vatandaşlarla görüşmek için iş makinesinin kepçesinde gittikleri bir görüntü var.

ilk gördüğümde bana “işte devletimiz bu” dedirten görüntüden söz ediyorum. hani nâzım hikmet, “sen mutluluğun resmini yapabilir misin abidin” diyor ya, o kepçedeki üç bakan bize özlediğimiz devletin resmini çizdiler. ayaklarında çizme, ne koruma var, ne protokol, operatörün kepçesine binip vatandaşın ayağına giden üç bakan. işte özlediğimiz devlet bu. bravo üç bakana. bize bunu yaşattıkları için içişleri bakanı süleyman soylu’ya, tarım ve orman bakanı bekir pakdemirli’ye, çevre ve şehircilik bakanı murat kurum’a yürekten teşekkür ediyorum. bana “özlenen devlet nerede?” diye sorarlarsa, “giresun dereli’de, o kepçenin içinde” diyeceğim.

--- spoiler ---
  • "iskenderun kılıcı"nı icat eden cerideci.

bugün şöyle demiş:

"erdoğan güçlü liderliği ile bu badireleri tek tek atlattı ve 'iskenderun kılıcı' gibi bir hamlede düğümü çözdü"

kendisine şu maddeleri okuyup öğrenmesini öneririz (umudum yok ya)

(bkz: gordion)

(bkz: kördüğüm)

(bkz: iskender)

iskender kimdir, iskenderun neresidir ya hu !

gerçi iskenderun, alexandria (yani iskender) adından gelir ama "kördüğüm"ü çözen iskender'in kılıcıdır, iskenderun'da yapılan kılıç değildir.
  • selvi ile yaşamaya alışmalıyız
  • dünkü programda karşısındaki adama "o lafı ağzına yapıştırırım" dedikten yaklaşık 2 saniye sonra lafı söylediği kişinin ayağa kalkıp "haydi gel yapıştır" demesi üzerine hafif arkaya kaykılarak yerinde oturmaya devam etmesi ve program moderatörüne bakışlar fırlatmaya başlamasıyla, polisin, koruma ordusunun arkasına saklanmamış, teke tek pozisyondaki bir "ortalama siyasal islamcı"'yı mükemmel bir şekilde temsil etmiştir.
  • hahahahaha. bugunku yazısını " secimlere 24 gun kala ibre erdogan'in ilk turda secilecegi yonunde" diyerek bitirmis. aahahaha.

ibresini ve de yalanini siktigim.
  • bunun diğer akplilerden bariz bir farkı var. konuşurken bir bakıyorsunuz, böyle tepesine çay paketi yemiş bir akpli ezikliği, bir saniye sonra bakıyorsunuz, bebesi mescitte taciz edilmiş bir akpli sünepeliği, on saniye geçiyor, reza'nın bahşişi peşin orospusu olarak etiketlenmiş bir akpli pişkinliği, hani bir şeyler anlatmaya çalışıyor, gayret ediyor ancak tıpkı bu npc tiplerden ihsan aktaş gibi bir bönlük, sürekli bir saçmalama hali.
    artık nasıl dışlanmış, ne kadar ezmişlerse bunu, bunu bir kanaat önderi olarak nasıl kah pkklı kah fetöcü olarak kullanmışlarsa, bunda kişilik kalmamış.
    kasap vitrinlerinde götüne maydonoz sokulmuş koyun eti gibi duruyor cnnde.
    ne diyeyim; allah kuluna utanma duygusu bahşetmeyince zor. sahiden zor.
  • akp bu gece düşse, yarınki yazısı "ben ömrümü akp'ye savaşa harcadım" olacak kişi.
  • 4 mart 2015 günkü yayında kendisi sayesinde erdoğan ya da davutoğlu'nun neden kılıçdaroğlu'nun karşısına çıkmadığını gördük aslında. çünkü bu adamın tezleri ile akp'lilerin tezleri tamamen aynı ve kılıçdaroğlu tarafından kolayca göt edilebiliyor.

yazık la akp'lilere. beyin fakirleri.
hesabın var mı? giriş yap