• birazdan vali mutlu'nun çıkıp "arkadaşlar parkı tekrar açıyoruz; ama kimse girmeyecek tamam mı öylesi daha kolay oluyor" demesini beklediğim eylem.
  • gezi parki programi:

15:00 acilis
    15:15 vali mutlu halka hitabi
    15:30 park gezisi
    17:30 istiklal marsi ve kapanis

not: bi dahaki kapamada ahizeye ufleme de programa eklenecekmis.
  • yeterince görkemli açılamadığındandır. sermayenin işbirlikçi uşakları, faşizmin eli kanlı katilleri tarafından değil, direnişin yiğit evlatlarınca açılışı yapılacaktır.
  • bi aç kapa yapıp düzelmeyince tamamen fişten çekmişler..
  • amacinin yarin ve ilerleyen gunlerde ramazan ile birlikte kurulan iftar cadirlari ve bu noktalarda gezi parkina giris cikislarin kimi insanlarin kontrolune verilmesinin ardindan cikacak arbede,kavga,gurultuyu kovalamak oldugunu dusundugum eylemdir.

tayyip erdogan en basindan beri zaten bu gezi meselesinin ne bitmesini istiyor , ne de bitirecek tipte bir mudahale, bir cozum arayisinda bulunuyor.

misal mudahale ediyor tum insanlarin coluk cocuk iceri dolustugu saatlerde
    halbuki bunu sabaha karsi yapip orayi bosaltip 3-5 polisle de yapabilirdi.

en basindan beri tayyip erdogan buradan bir magduriyet cikarmak ( basortulu bacilarima saldirdilar, camide icki ictiler, ayakkabilariyla girdiler vs ) oldugundan
    iftar cadiri ve ramazan bunun icin bicilmis kaftandir.

umarim herkes dikkatli olur , bu serserilerin kucuk oyunlarina gelmez.
  • çimlere ayakkabıyla bastık ondan oldu.

ahlaka mugayir davranışlarda bulunduk sevgililerimizle yürüyerek.

bundan sonra böyle. ahlaksızlık tespit edildiği anda pat diye kapanacak park. hatta bence tüm parkın çevresini yerden çıkan otomatik kapılarla kaplayıp gerektiği anda şak diye kapatmak lazım. içerde kalanları da parkın altına kuracağımız özel karakollarda dövüp direk tünellerden savcılığa sevk ederiz.

şaka bir yana demokrat olmayıp da demokrat görünmeye çalışmak hakikatten çok zor. nasıl çırpınıyorlar inanılası gibi değil. polis hamlesi için ortada bir neden olmadığından dolayı da kabak gibi hukuksuzlukları meydana çıkıyor. he diyeceksin ki "bunu zaten bilenler görüyor geri kalanlar için bahaneler yandaş medyadan servis ediliyor."

olsun.

haklılıktan daha etkin bir doping yoktur direniş için.

haklılığımız ortaya bizim gözlerimiz için bile çıksa bu şimdilik bana yeter. taşı delen damlaların gücü değil sürekliliğidir. bize lazım olan da tam olarak budur.

istikrar ve o istikrarı sağlayacak inanç.
  • gezi parkı'mıza iyiden iyiye lost adası tadı verdiler bu kararlarıyla.
    açmalar -kapamalar, düğmeler basıp kapamalar açmalar.
    "the others"lar filan.
    "smoke" zaten istemediğin kadar, biberlisi, portakallısı.

araftayız zaar.
    olan bitene inanmak güç.
  • guvenli kip'te acilacaktir.
  • bu bir sivil darbe girişimi.

tayyibin yönetime el koyacağının işareti.

taksim ötekilerin kalesi.

az önce taksim'de gezen insanlara , tek tük gezen insanlara bile gaz atıyordu ihtilal güçleri.

sırada hepimiz var. gücünü sınıyor ve adım adım hedefine yöneliyor.

bu artık taksim'de var olmanın davasıdır.

ötekiler sinmeyecek.

ben mesela yakamda bir kırmızı gül, gezi parkında akşam gezmesine çıkacağım.

yakasında kırmızı gül, başka canlarda orada buluşmak dileğiyle.

gözaltına alınabilirim. gözüm çıkarılabilir ya da benzinle kendimi yakarım ama asla ;

tayyibin zalim ordusuna boyun eğmeyeceğim.

beni tomalarla , gaz fişekleriyle , yasalarıyla , palalı paramiliterleriyle korkutmaya çalışan,
    beni aşağılayan ve hayvanlaştırmak isteyenlere vereceğim tek cevap bu.
    sizden değilim. olmayacağım
    diktatörlüğüne boyun eğmeyeceğim.

ölüm pahasına bile olursa bu.

yarın orada ben de olacağım!

tanım: bilinçli eylem. sizi ötekileştirmenin pavlov tarzı.
hesabın var mı? giriş yap