• hem parkın açılacağı hem de vali mutlu'nun direnişçilere hazırladığı dev tahta atın hediye edileceği tören..
  • açılış esnasında yapılan konuşmayı olaylardan hiç haberi olmayan biri dinlese zanneder ki aslında göstericiler parkı yaktı, yıktı, sağolsun belediyemiz parkı tekrar halkın hizmetine açıyor. lan mayıs ayında siz oraya vinçlerle parkı yıkmaya geldiniz, ilk gün bir avuç insan olmasaydı belki şu anda gezi parkı çoktan tarihin tozlu sayfalarına gidecekti. şimdi gelmiş parkımız çok güzel oldu, artık tüm halka açık ne demek. gösteriler sırasında park halka açıktı, yine siz kapattınız. kızılcahamam'lardan sizler söylediniz biz kararımız verdik oraya kışla yapacağız diye. insanlar direndi, oranın en azından şimdilik kışla olmasını engellediler.

açılıştan konuşan sevgili devlet büyüklerinin yapması gereken şey belliydi aslında, hem parkı yıkmaya çalıştıkları için özür dilemek hem de yaşanan polis şiddetinin sorumluluğunu üstlenmek. ama utanmasalar parkı kurtaran başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan'ı da açılışa çağıracaklarmış.
  • bu parkın açılışını ramazan ayını siyasete alet etmek için geciktirmedilerse ben de bir şey bilmiyorum, göreceğiz.
  • sinirden gülmemize sebep veren açıklamalarla dolu bir "açılış" olmuştur.

- bi' kere açılış ne lan!
    -"belediye iftar çadırı kurmayacak. ama belediye burada kalıcı şekilde olacak. artık iftar çadırı olur, bir takım etkinlikler olur. ama bunlar kalıcı olacak" aha da aynen böyle konuştu adam. bırak moderni, antik mantığı çözememiş daha yavrum. lan karar ver, cümlenin başıyla sonu birbirini yalanlar mı lan?!
    - "çiçek diktik bak heb çoksel"
    - "öpüşün yani ama hukuk, yani töre ve örf. kısaca siz öpüşün, hakim ceza verir mi bilmeyiz, ama bi' mahkemelik edicez yani sizi."
    - "buralar hep kışlaydı, bu parkı halka biz hediye ettik."
    - "parkımız çok güzel, kuşlar çiçekler."
    - "burası slogan atma yeri değil."
    - "hah ne güzel dediniz, halkın parkını halka verdik biz."

bilim aklıma sahip çık!
  • 1 ay önce park diye birşey ortada kalmayacakken "o gruplar" sayesinde kurtulan gezi parkının sözde açılışı.
  • yemin ediyorum vali salak sanıyor bizi. hukuk diyip duruyor. sen yıkmaya çalış sonra sanki parkı sen kurtarmış gibi açılış yap. biz koruduk lan o parkı sen değil biz. taksim dayanışmasına laf sokuyor bir de neymiş slogan atılırsa müdahale olurmuş. slogan ne zamandan beri suç lan dengesiz. hangi kanuna göre suç hangi yönetmeliğe göre suç bir de hukuk diyorsun. atılacak o sloganlar bu akşam atılacak sen rahat ol. bağıra bağıra atıcaz "her yer taksim her yer direniş" faşizme karşı omuz omuza" sloganlarını. he ayrıca kanundan hukuktan haberin yoksa onu da öğreneceksin, öğreteceğiz sana burjuva hukukunu.
  • vali hukukçuyum diyor ama anayasayı bilmiyor resmen. "bizden izin alındığı sürece isteyen herkes gelebilir. bu anayasada da böyledir" dedi resmen kulaklarımla duydum.
  • vali'nin devamlı aynı şeyleri söyleyerek açıklama yaptığı açılış. diyor ki park herkese açık lakin herkese açık değil. anladınız değil mi? herkese açık ama herkese açık değil. anlamadıysanız buraya gelin ama bizden izin alın alabilirseniz yoksa gazlarız açıklıkla ifade ediyorum. ama park herkese açık onu da söylemeliyim. izin alırsanız, özgürsünüz.
  • oh ne güzel, istediğin zaman kapat, istediğin zaman halka açıyoruz bak diye propagandanı yap. yalnızca ileri demokrasi ülkelerinde gerçekleşebilecek bir olaydır.

(bkz: aç kapa aç kapa artema)
  • dün akşam taksim'in ara sokaklarında yaşanan uzun süreli polis terörünün ardından "park terkar açıldı" haberi geldi.

gece yarısı parka girdik, çimlere yattık.. gökyüzüne bakıp derin bir nefes aldım. daha birkaç saat öncesinde gazın içinde boğulurken alamadığım tüm nefesleri içime çektim. yarın ne olacak diye düşünmeden, tek geceliğine parkın tadını çıkardım.

bu sabah, daha iki ay önce "eh, park lan işte" diyip geçeceğim gezi parkı'nın hayatıma neler kattığını düşündüm. gezi parkı'nın gerçek kazananı kim diye sormuştu bir arkadaşım. kendi adıma, kazananlardan biri kesinlikle benim.
hesabın var mı? giriş yap